Recenze: Pomozte Tlapkové patrole zachránit jejich město

Tlapková patrola čelí nelehkému úkolu – jejich město Adventure Bay zasáhla strašlivá bouře, která po sobě zanechala pěknou spoušť. Podaří se vám spolu s Tlapkami pomoct těm, které bouře zasáhla nejvíc?

redakční test Albatros, Tlapková patrola Tlapková patrola přichází s novým dobrodružstvím – Tlapky chrání přírodu. Zdroj: Redakce

Děti milují příběhy a fantazie, zvlášť když mohou pomáhat svým oblíbeným hrdinům. Rodiče zase mohou spokojeně „spát“, protože vědí, že jejich děti trénují čtení a zároveň se učí něco o životě.

Kniha Tlapková patrola – Tlapky chrání přírodu je skvělá hned z několika důvodů:

  • Pomocí poutavého příběhu a nádherných kreslených ilustrací totiž ukazuje, jak je důležité si pomáhat v nelehkých situacích,
  • jak velká je síla přátelství,
  • a taky jak je důležité chránit přírodu.

Knížka se moc líbila i dospělákům v redakci, protože jsme si u ní zavzpomínali, jak rodiše dřív četli nám. Tohle je zkrátka zvyk, který stojí za to zachovat. Jak se líbil kniha dětem?

redakční test Albatros, Tlapková patrolaPříběh Tlapek je doprovázen krásnými ilustracemi. Zdroj: Redakce

Rodiče Vendulky oceňují výchovný podtext knihy

Vendy je teď ve věku, kdy všechny informace vstřebává jako houba. Ani byste nevěřili, co všechno si pamatuje. Ve svých 5,5 letech nám recituje básničky, zpívá písničky a vypráví příhody. Rodiče si musí doslova dávat pozor na pusu, protože ona hned všechno pochytí. Je to prostě malá chytrá opička. Proto se jí všichni snažíme dávat ty nejlepší stimuly a podněty, aby se z toho mohla učit a získávat dobré návyky. Není to vždycky jednoduché a nastavuje nám pekelné zrcadlo, kdy na ní můžeme pozorovat naše zlozvyky a vzorce.

Maminky čte Tlapkovou patrolu svým dětem.Děti se od nového příběhu Tlapkové patroly nemohou odtrhnout. Zdroj: Redakce

Maminka pětileté Emy četla knihu stále dokola

S dětmi Tlapkovou patrolu milujeme, takže jakákoli věc s logem TP má velký úspěch. Ema (5 let) má ráda také přírodu a třeba vnímá pohozené odpadky na trávníku jako ublížení. Jsem ráda, že můžu její zájem podpořit hezkou knížkou. Nejraději by byla, kdybych jí přečetla celou náraz a několikrát. Ilustrace jsou moc hezké a celkově mi dává kniha smysl.

Děti čtou knihu Tlapky chrání přírodu od Albatrosu.Tlapky chrání přírodu je knížka s krásnými ilustracemi, takže je ideální i pro děti, které ještě nečtou. Zdroj: Redakce

Ideální pro předškoláky i školáky

Knížka Tlapek nás moc potěšila. Johanka, předškolačka, byla nadšena z obrázků. A její starší bráška Jára, prvňák, své sestře vzorně četl příběhy před spaním. Líbí se nám zpracování knížky, díky kterému se děti mohou blíže seznámit s tématem ochrany přírody a možnostmi pomoci, které mají jak Tlapky, tak děti.

redakční test Albatros, Tlapková patrolaTahle knížka je tak akorát do tlapičky. Zdroj: Redakce

Podívejte se na další knihy pro děti:

Článek vznikl ve spolupráci s nakladatelstvím Egmont ze skupiny Nakladatelského domu Albatros Media.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Přečtěte si také