Učící věž pro děti: K čemu je dobrá a jak vybrat tu správnou?

Děti se učí nápodobou nás dospělých. Není tak divu, že jako my chtějí uklízet, vařit, stříhat i krájet. Cílem prostě je „udělat to sám“. Jak jim to dopřát, aby se cítily dospěle a zároveň byly v bezpečí? Vyzkoušejte učící věž, díky které se do každého procesu mohou děti snadno zapojit.

Dítě u rozložené věže. TukTuk věž se dá snadno rozložit i na stoleček. Zdroj: Redakce.

Proč učící věž

Její hlavní výhodou je, že je víceúčelová – slouží nejen jako věž, na kterou se děti mohou postavit, ale snadným rozložením se z ní stane stoleček se židličkou. Zároveň je na jedné straně tabule, na kterou mohou malí výtvarníci kreslit.

Výhody učící věže:

  • Má konstrukci z masivního dřeva,
  • je bezpečná a stabilní,
  • je užitečná při postupném růstu dětí,
  • snadno se vyčistí vlhkým hadříkem,
  • předělání věže na stoleček je velmi snadné,
  • hodí se do malých bytů.

Učící věž jsme otestovali přímo v terénu. V kuchyni, v koupelně i v dětském pokojíčku. Jak si vedla?

Dítě u kuchyňské linky.Maminka ocení úlevu od bolavých zad. Zdroj: Redakce.

Recenze redaktorky Hanky

Od porodu mám problémy s bolestí zad a moje 18měsíční dcera ráda u všeho asistuje, zejména pak u vaření. Už delší dobu jsem tak pokukovala po učící věži, abych mohla zádům ulevit. A navíc snadno vařit oběma rukama.

Když jsem prozkoumávala nabídku učících věží na trhu, zaujala mě právě věž TukTuk. Kromě základní funkčnosti nabízí i možnost snadného přestavění na stoleček pro děti. Obě naši děti jsou předškolního věku a tak hodně tvoří a malují. Bohužel to pak odnáší můj designový konferenční stolek, který je centrem tvorby našich umělců. Multifunkční věž se tak jeví jako skvělý způsob, jak nemít v domě zbytečné kusy nábytku. Hodí se i do menších interiérů, kde bojují s prostorem.

Dítě, které si hraje v kuchyni.Vypadá to na budoucí účastnici MasterChef. Zdroj: Redakce.

Skvělý pomocník do kuchyně i pokojíčku

Věž je akorát vysoká, de facto lícuje s výškou naši pracovní desky. Dcera mě ráda u vaření napodobuje a díky věži je „naše spolupráce“ snadnější. Malá si do ní sama vleze, já jí jen dám kousek zeleniny nebo mističku s vodou, aby mohla pomáhat. Zároveň mám jistotu, že je věž bezpečná. O skvělém designu ani nemluvě.

Přestavba věže na stoleček je pak otázka několika vteřin. Stačí odjistit bezpečnostní spony a horní polovinu věže sklopit do druhé polohy. Multifunkční stoleček je místo, kde si dcera vyhraje s kostičkami i kreslením. Nemusíte pořizovat ke stolečku samostatnou židličku, ta je již zabudovaná v podobě desky přímo ve věži. Je to bezpečné, destička je poměrně nízko, dítě o ni ani jednou nezakoplo.

Syna pak nejvíc zaujala kreslící destička. Nechává mi na ní jasné vzkazy. Palačinky. Svíčková. Bábovka. Včera boloňské těstoviny. Je to taková naše hra. Šimon si tak často píše, co by chtěl další den uvařit. A protože není moc jedlík, jsem za to moc vděčná. Pomáhá s vařením a navíc pak líp jí.

Dítě, které píše na tabuli.Vzkazy píše mamince i malá Emička. Zdroj: Redakce.

Jednoduchá montáž je plus

Nosnost věže je až 50 kg, takže bez problémů unese i staršího šestiletého syna Šimona, který taky občas rád pomáhá v kuchyni. U něj jsem docenila zvýšené bočnice, které zajišťují i větší dítě proti pádu.

Věž přišla v krabici rozložená. Montáž manželovi zabrala přibližně půl hodiny. Poslední dva kroky v návodu byly trochu oříšek, ale po chvíli jsme vše pochopili. Učící věž Tuktuk je bílý a ze dřeva, krásně tak zapadl do našeho interiéru, který je v jednoduchém skandinávském stylu.

Zaujala vás učící věž? Podívejte se na stránky Maximin a vyberte pro své děťátko tu nejlepší.

Článek vznikl ve spolupráci s SHX Trading s.r.o.

Autor:

Hanka je duší eMimina, které je její srdcový projekt již několik let. Je Slovenka, ale posledních 13 let žije a pracuje v Praze. Je mámou 4letého Šimona. více

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Přečtěte si také