Dopřáli jsme si Čas pro tebe a koupel Záda hřejivá. Jaké byly koupele s teteseptem?

I na nás v redakci dopadl stres z konce roku. Proto jsme uvítali možnost otestovat koupelové soli a koncentráty od německé značky tetesept. Jak jsme si je užili?

Dopřáli jsme si Čas pro tebe a koupel Záda hřejivá. Jaké byly koupele s teteseptem? Značka tetesept nabízí celou řadu koupelových koncentrátů.

Koupelové koncentráty pro zdraví

Koupelové koncentráty od teteseptu na rozdíl od některých pěn do koupele nevysušují pokožku. Navíc jsou dermatologicky testovány, neobsahují parafíny, minerální oleje, ani silikony. A také vám dlouho vydrží, protože do vody stačí přidat vždy jen malé množství. Na českém trhu seženete sedm druhů koupelových koncentrátů. Nám nejvíce vyhovovaly následující tři:

Otestovala jsem koupel Záda hřejivá. Do vany o přibližné teplotě 35 °C jsem použila dle návodu 1 uzávěr. Samotný koncentrát má barvu rašelinového čaje, to znamená hnědo červenou a je lehce olejovitý. Má příjemnou vůni a v kombinaci s teplou vodou jemně pění. Samotná koupel mi rozproudila krevní oběh. Svaly jsem měla po koupeli uvolněné a prohřáté, tento pocit mi vydržel ještě dlouho po té, co jsem vylezla z vany. Zároveň byla moje pokožka po koupeli příjemně hebká. Určitě si tenhle produkt vezmu s sebou na hory a ověřím jeho funkčnost po celodenním lyžování.
Koncentráty od teteseptu nejen příjemně voní, ale mají i zdraví prospěšné účinky.Koncentráty od teteseptu nejen příjemně voní, ale mají i zdraví prospěšné účinky.

Koupelové soli na každý problém

Vzácná mořská sůl „La Baleine“ od značky tetesept vzniká ve francouzských saliništích. V interakci vody, slunce a větru sůl přirozeně krystalizuje s minerály a stopovými prvky z mořské vody do formy bílého zlata. Koupelové soli neobsahují konzervační látky, parafíny, silikony, minerální oleje ani alkalická mýdla. Užijete si s nimi až dvacet minut trvající koupel. Doporučujeme vyzkoušet obzvlášť tyto koupelové soli:

Vyběhla jsem jedno chladnější ráno ven s mokrými vlasy a přesně za tři dny začaly přicházet příznaky nachlazení. Škrábalo mě v krku, nešlo mi přes únavu vstát a balení kapesníků jsem měla pořád při ruce. Zůstala jsem pro jistotu doma. Objednala jsem dávku vitamínů, uvařila několik čajů, nastrouhala si zázvor a nakonec zalezla do horké vany. V teplé vodě jsem rozpustila eukalyptus, tymián, rozmarýn a kafr –⁠ všechny esenciální oleje se totiž nachází v koupelové soli tetesept. Určitě si vybavíte vůni tygří masti. Ve směsi převažuje eukalyptus a sůl tak voní podobně jako blahodárný balzám. S párou skvěle působí na dutiny a ve vodě zase prohřeje svaly. Po koupeli jsem se cítila výrazně lépe. Doporučila bych jí právě při nachlazení, chřipkách, ale i po sportu nebo přetažení, kdy si postěžujete, že „vás bolí celý člověk“.
Je čas na voňavou koupel a trochu uvolnění. Co třeba sáhnout po soli od značky tetesept?Je čas na voňavou koupel a trochu uvolnění. Co třeba sáhnout po soli od značky tetesept?

Ani děti nepřijdou zkrátka

Chvilku pohody můžete zažít i tím, že se dítka zabaví sami zábavnou koupelí. Tetesept v dětské kolekci nabízí jak koupelové soli, tak i koule s překvapením. Všechny produkty obsahují pečující oleje a jejich zábavné barvy jsou zdravotně zcela nezávadné – jedná se totiž o potravinové barvivo. Nemusíte se proto bát, když se vaše ratolest vody naloká.

  • tetesept Hokus Pokus sůl s vůní broskve pečuje díky kakaovému máslu a makadamovému oleji o citlivou dětskou pokožku. Její nejzábavnější schopnost ale je, že mění barvy během koupele.
  • tetesept Raubíř sůl s vůní jablka zbarví vodu pořádně do zelena, ale hlavně legračně praská.
  • tetesept Příšerky sůl s vůní ovoce má dokonce dvě složky – příjemnou jemnou pěnu a praskající částice.
  • tetesept Malá mořská víla koupelová koule s vůní bobulí zaručuje všem malým princeznám veselou růžovou zábavu. Parádně šumí a uvnitř ukrývá překvapení v podobě malé hračky.
  • tetesept Lovci pokladů koupelová koule vytvoří barevnou koupel, a navíc si díky ní všichni malí dobrodruzi mohou ve vaně ulovit malé zvířátko, které na ně čeká uvnitř této šumivé bomby.
Koupele jsou pro mě během zimy pravidelná relaxace. Užívám si ráda pokaždé něco jiného, tentokrát jsem měla možnost vyzkoušet koupel na uvolnění svalů a kloubů provoněnou citronem, mátou, eukalyptem a rozmarýnem. Koupel je ve formě koncentrátu, takže stačí vylít jeden uzávěr do vody o teplotě od 32° – 38°C. Já preferuju teplejší a vydržím v ní vždy okolo čtvrt hodiny. Během té doby si obvykle prolistuju časopis, nebo poslouchám audioknihu. Dále si moji kluci vyzkoušeli koupel Příšerky. Tahle koupelová sůl má dvojí efekt – vodu při koupání zabarví, a navíc obsahuje praskající částice, které začnou při kontaktu s vodou praskat a bublat. Kluky to ze začátku trochu polekalo, ale když jim došlo, že ty zvuky vydává jejich koupel, tak byli radostí bez sebe. Mě potěšilo hlavně to, že jsou všechny složky koupelové soli zdravotně nezávadné, takže jsou vhodné i pro citlivou dětskou pokožku.
Děti zase potěší barevná a praskající koupel.Děti zase potěší barevná a praskající koupel.

Znáte značku tetesept?

Merz je úspěšnou německou specializovanou zdravotnickou společností. Již od roku 1908 vyrábí medicínské, wellness a dětské přípravky pod značkou tetesept a t: by tetesept. Nabízí produkty, které poskytují uvolnění svalstva a kloubů, na zmírnění stresu a zlepšení nálady. Kromě zdravotních koncentrátů nabízí také koupelové bomby a širokou nabídku solí do koupele.

Přečtěte si recenze našich testerek, které nedávno vyzkoušely širokou nabídku solí do koupele »

Článek vznikl ve spolupráci se značkou tetesept.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...