Redakce v podprsenkách: Testujeme na vlastní kůži

Když naše Lucka vyhlásila, že budeme v redakci testovat podprsenky, zvedla se vlna zájmu. U kolegyň, které se okamžitě hlásily, i u kolegů, protože chtěli vytvořit odbornou komisi. Jakmile ovšem byla vyřčena věta „A nafotíme to do článku,“ první skupina se zmenšila na počet 0. Nakonec se pět odvážných dam našlo...

*
Lucka, 29 let, zatím bezdětná 1/5

Nejdřív jsem si na stránkách Astratexu nechala napovědět Poradnou. Ani normální oblečení jsem si ještě netroufla kupovat přes internet, a tak se mi zdálo podivné, že bych si měla vybrat zrovna podprsenku bez vyzkoušení.

Bylo mi ale jasné, že ani běžně si nekupuji správnou velikost, takže vlastně nebylo co ztratit. V poradně bylo přesně popsáno, jak se mám změřit pro co nejpřesnější výsledky. Zároveň tam bylo i několik otázek na typ postavy a prsou.

V tom jsem upřímně dost tápala a nakonec jsem se musela nechat „zhodnotit“ někým jiným (přítel se toho s radostí ujal). Poradna mi poté doporučila podprsenku 70C. Raději jsem zvolila 75C, protože jsem si doteď kupovala podprsenky s obvodem 85. Pak už jsem si jen vybrala z doporučených typů (bardot).

Na první pohled je moje černá bardotka vyrobená z kvalitního materiálu, který se jen tak nevytahá. Líbí se mi především její masivní ramínka, která jsou nesmírně pohodlná. Díky širšímu pásku na zádech u zapínání se podprsenka nikde nezařezává ani z ní nic „nepřetéká“. Druhá má všechny výhody té první a ještě něco navíc – je až neskutečně sexy. Spojení černé s červenou působí luxusně, laškovně a čertovsky. U přítele měla právě takhle větší úspěch.

Celkově jsem překvapená, jak snadný výběr byl a z kolika různých druhů a barev podprsenek jsem mohla volit. A hlavně jsem konečně objevila typ přesně pro mě – bardot.

*
Hanka, 32 let, maminka 3letého chlapečka 2/5

Napoprvé jsem trefila velikost obou podprsenek s pomocí Poradny. Fakt! U formuláře jsem tedy chvíli váhala s volbou správného tvaru prsou, ale i když jsem zkusila obě varianty, výslednou velikost podprsenky to neovlivnilo.

Doporučená velikost mě překvapila. Doteď jsem kupovala velikost 90C a nyní jsem skončila u 85E nebo 85F. Za sebe tedy můžu říct, že poradna se trefila a ženy s velkými prsy opravdu nasměruje k volbě správné velikosti. Sáhla jsem po nevyztužených podprsenkách s kosticemi a s oběma jsem spokojená. Prsa drží, nic nepadá, netrčí.

*
Martina, 37 let, maminka školáka 3/5

Překvapilo mě, že mi v Poradně vyšla jiná velikost, než běžně nosím (místo 75B, 75C). Trochu jsem z toho měla obavy, protože jsem zvolila i jiný střih, než jsem zvyklá (nosím push-up podprsenky), ale byla jsem mile překvapena. Balkonová podprsenka mi krásně sedí (košíčky i obvod) a zajistí pěkný tvar i pohodlí. Druhá podprsenka je klasická a jemně vyztužená, zde mi jsou košíčky možná maličko větší, ale když dostatečně stáhnu ramínka, tak sedí dobře.

Při nákupu podprsenek online určitě doporučuji využít Poradnu a zjistit si tak přesnou velikost a případně střih, který je pro vaši postavu ideální. Možná budete také překvapeni, že jste si dosud kupovali špatnou velikost, jako mnoho dalších žen.

*
Zuzka, 29 let, budoucí maminka 4/5

Poctivě jsem se změřila, vybrala typ postavy atd., obvod pod prsy jsem měla hraniční. Vyšla mi velikost obvodu 70, kdybych měla ale o 1 cm větší obvod po prsy, už by to byla velikost 75. Ze zkušenosti jsem proto zvolila raději větší obvod.

Velmi mě zaujal široký výběr podprsenek 75E, které v normálních řetězcích typu H&M obvykle nemají a už vůbec ne v různých střizích. Rádce mi doporučil několik typů podprsenky, mezi nimi i takový, který běžně nosím, protože mi sedí.

Rovnou jsem si koupila i o číslo větší kojicí podprsenku, kterou za pár měsíců využiji. Obě podprsenky mi dobře padnou a jsou pohodlné na nošení. Kojicí je mi sice ještě trošku větší, ale dá se komfortně nosit už před porodem. Upřímně mě překvapilo, že i kojicí podprsenka je fakt hezká a na první pohled na ní není poznat, že se jedná o kojicí.

*
Jana, 30 let, maminka 4leté holčičky 5/5

Vybírat si podprsenku v obchodě je pro mě za trest. Jsem totiž poměrně hodně hubená a v oblasti dekoltu ke mně příroda nebyla dvakrát štědrá. Byla jsem zvědavá, jak si s tím Astratex poradí:)

Po změření a vyplnění údajů mi vyšla velikost 65B. Moc se mi tak malému obvodu nechtělo věřit, ale když podprsenky dorazily, ukázalo se, že to je to pravé ořechové. Podprsenky mi skvěle drží, navíc na místě, kde přesně mají být. Košíčky jsou tak akorát. Nikde mě nic neškrtí. I když jsem zastánce spíše bralettek, je dobré mít v šuplíku alespoň dvě push-up podprsenky. Teď, když konečně začalo být hezké počasí, je užiju jistě ještě víc, protože se hodí pod šaty s výstřihem.

Článek vznikl ve spolupráci s Astratex.cz.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
13621
19.6.19 12:05

@linny.cz To je pravda, osobní zkouška je super! :palec: Na druhou stranu, pro někoho, kdo nemá rád kabinky (jako já :D ), radši si vše doma prozkouší a případné nesedící kousky vrátí, je to varianta k nezaplacení.
@Tiger-lily Jojo, odvážné jsme nakonec byly, ale byl to opravdu dlouhý proces, než nás Janča přemluvila. :D No a nakonec i partneři byli rádi :D
@Ufinka87 Paráda! Taky jsme byly překvapené, jak sedící podprsenka dokáže výrazně měnit proporce těla k lepšímu! 8o

Moni

 • Zmínit
 • Nahlásit
75
13.6.19 14:53

Z Astratexu jsem si kupovala podprsenku na kojení a perfektně sedla - prima bylo i osobní vyzvednutí v Praze, takže jsem mohla před zaplacením vyzkoušet v kabince.

 • Zmínit
 • Nahlásit
35461
13.6.19 09:30

:palec: :palec: Nádherné prádlo a holky jste odvážné! Mrkla jsem do poradny pro volbu správné velikosti a zjistila, že mám rozměr pasu mimo tabulku. :cert: :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8131
12.6.19 00:11

@Russet Já také ne (mužská část), takže to neva… ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
27214
12.6.19 00:09

@jege
Nejsem redakce.

 • Zmínit
 • Nahlásit
8131
11.6.19 23:56

@Russet Uka… :oops:

 • Zmínit
 • Nahlásit
167
10.6.19 09:22

Za sebe se taky přidávám, že s podprsenkami z Astratexu mám jen dobré zkušenosti a jsem s nimi velmi spokojená

 • Zmínit
 • Nahlásit
1873
9.6.19 08:22

Tu první podprsenku mám doma ve velikosti 85 H asedi luxusně a v mojí velikosti dělá luxusní prsa. Takže vypadám mnohem štíhlejší.. Prostě mi vytvarovala vosí pas.za mě :palec: nekupuji už jinde…

 • Zmínit
 • Nahlásit
27214
8.6.19 08:08

Astratex všude chválím. Fotku nepřikládám :mrgreen: Ale až teď si celý den nemusím na prádlo sáhnout a upravovat. Sedí perfektně! Předtím jsem si kupovala menší košíčky a až s jejich poradnou jsem se odhodlala objednat větší.

 • Zmínit
 • Nahlásit