Mrtvé moře ve vaně: Kosmetika, díky které využijete sílu soli a bahna

V kosmetice Kawar najdete životadárné minerály z Mrtvého moře, které regenerují a zjemňují pleť. Sáhnout můžete po pleťové masce, krémech, ale i koupelové soli. Jak uspěla kosmetika ze soli a bahna v našich koupelnách?

Viktorie nanáší masku od Kwar. Viktorie: S maskou jsem velmi spokojená, pleť krásné vyhladila, zatáhla rozšířené póry a dodala pleti potřebnou výživu a hydrataci. Zdroj: Redakce.
+13

Moře a solné koupele jsou již dlouhá léta vyhledávaná při léčbě ekzémů a dalších kožních onemocnění. Svými léčivými účinky je zvláště proslulé Mrtvé moře, protože více než 30 % jeho objemu tvoří sůl, která obsahuje vysoké množství draslíku, hořčíku, sodíku, jódu a dalších minerálů. Díky tomu dochází k regeneraci buněk.

Proč si dopřávat solné a bahenní koupele:

  • hydratují pokožku do hloubky,
  • zjemňují a zvláčňují vysušenou kůži,
  • urychlují její regeneraci,
  • pokožku zároveň také omlazují,
  • pročišťují pokožku a bojují s akné.

Kromě toho může celé tělo díky koupelím a zábalům relaxovat. Jak si takové produkty vedly v našem redakčním testu?

Pleťová maska s aloe vera a minerály z Mrtvého moře od Kwar.Martina: Jaké velké plus považuji uzavíratelné balení. Zdroj: Redakce

Pleťová maska s aloe vera a minerály z Mrtvého moře

Jitka: Tahle maska mě nadchla. Má jemnou tekutou konzistenci připomínající jemné tělové mléko spíš než očekávané bahýnko. Maska má neutrální vůni. Podcenila jsem nutnost promačkání před aplikací, a to je nutné, přestože se produkt uvnitř balení zdá kompaktní. Přece jen se nahoře separuje tekutina.

Barva je nejprve tmavě šedá, po vyschnutí získá světlou zelenošedou barvu. Smývání je snadné – nejprve teplou a následně studenou vodou. Výsledkem je pročištěná, krásně napjatá a velmi hladká pokožka. Jedna z nejlepších masek, jaké jsem kdy vyzkoušela. Podle použitého množství odhaduji 1 balení asi na 5-7 použití.

Terka: U pleťové masky nastal šok. Zvláštní vůně mi připomněla jíl. Každopádně ani to mě nezastavilo v aplikaci, která byla díky praktickému balení a konzistenci masky velmi jednoduchá. Těší mě i krátká doba, po kterou masku na obličeji máte mít. Tak akorát na uvaření čaje. Po smytí jsem měla pleť jemnou, sjednocenou a hydratovanou.

Lucka: Obal pleťové masky mi na první pohled připomíná příkrm – dětskou kapsičku. To je sice na první pohled dost zvláštní, ale při používání nesmírně praktické. Obal je totiž dostatečně pevný a zároveň se dá znovu uzavřít, takže maska nevyschne.

Denní krém s minerály z Mrtvého moře od Kwar.Kristinka: Pleť krásně hydratuje a rychle se vstřebává. Zdroj: Redakce

Denní krém s minerály z Mrtvého moře

Jitka: Denní krém jsem poprvé vyzkoušela po bahenní masce. Konzistence i vůně mi připomíná tradiční krém v modré kulaté krabičce. Na rozdíl od něj se ale krásně roztírá a okamžitě se vstřebává. Pokožka je hydratovaná a neleskne se. Tuhle minerální kúru budu své pokožce dopřávat častěji, ideálně v kombinaci s maskou.

Martina: Krém má hustější konzistenci, dobře se nanáší, rychle vstřebává a není mastný. To jsou vlastnosti, které velice oceňuji. Jako plus vnímám i fakt, že krém má poskytovat ochranu proti slunci. Je příjemný také vůní, která je doslova návyková.

Jana: Denní krém mě potěšil vůní a konzistencí. Snadno se nanáší a rychle se vstřebává. Přesto ale zůstává pokožka hladká na dotek a hydratovaná. Zároveň jsem měla radost, že má krém UV filtr. Otestovala jsem ho proto na slunci, kde jsem pobývala celý den. Bohužel nos, líčka a čelo jsem měla lehce spálené. Krém skvěle hydratuje, ale určitě se nehodí jako jediná ochrana pleti před sluncem k moři. Spíš na rychlé pobyty na sluníčku nebo jako krém do města.

Tělové mléko s minerály z Mrtvého moře s dávkovačem od Kwar.Natálie: Tělové mléko má skvělé balení, protože se díky pumpičce padárně dávkuje. Zdroj: Redakce

Tělové mléko s minerály z Mrtvého moře

Lucka: Tělové mléko má příjemnou nevtíravou vůni, která trochu připomíná krémy mé babičky. Mléko je hodně tekuté, takže se snadno roztírá a perfektně vstřebává. Navíc nezanechává žádný mastný povlak, takže jen namažete a můžete se hned obléct.

Viktorie: Jakmile jsem mléko aplikovala do dlaně, tak se začalo „roztékat“ a vstřebávat. Toto jsou vlastnosti, které vyhledávám u tělových mlék, protože nemám ráda mastnou pokožku. U tohoto produktu oceňuji balení s dávkovačem, který má i pojistku (zámek), takže na cestování ideální.

Terka: Mléko má jemnou, nerušivou vůni a krásně hydratuje pokožku celého těla. Výkonem se vyrovná i dražším krémům. Palec nahoru.

Sírové mýdlo s minerály z Mrtvého moře od Kwar.Natálie: Nepodráždilo ani kůži, která trpí ekzémem, takže to mohu vřele doporučit. Zdroj: Redakce

Sírové mýdlo s minerály z Mrtvého moře

Viktorie: Mýdlo jsem vyzkoušela v rámci pedikúry. Chodidla jsem namydlila a udělala zábal (igelit a na zábal přikládat mokré nahřáté ručníky). Po zábalu byla pokožka chodidel jemná a hydratovaná. Vůně mýdla je specifická, někomu může vadit, mně ale byla parfemace příjemná.

Jana: Měla jsem nejdříve strach, protože tuhá mýdla většinou velmi vysušují pokožku. A suchá a šupinatá kůže mě velmi trápí. Ale opak byl pravdou. Mýdlo jsem nepoužívala na celé tělo, ale pouze na ruce a nohy, kde mě vysušená pokožka trápí nejvíce. Nohy a ruce jsem namydlila, nechala působit pár minut a poté omyla. Překvapilo mě, že po použití jsem necítila klasickou drsnou pokožku, která „táhne“, ale šupinky byly pryč a pokožka byla jemná a hydratovaná.

Martina: Tuhá mýdla moc často nepoužívám, protože mi nevyhovují. Zde jsem ale udělala výjimku – na ruce – a musím říci, že mýdlo krásně hydratuje, příjemně a jemně voní. Po umytí zanechá jemnou a hydratovanou kůži. Navíc pokožku nedráždí. Trpím ekzémem na rukou a mýdlo jej rozhodně nezhoršilo, spíše naopak.

Koupelová sůl z Mrtvého moře od Kwar.Martina: Byla to nádherná a příjemná relaxace. Zdroj: Redakce

Koupelová sůl z Mrtvého moře

Karin: Koupelová sůl se stala mým nejoblíbenějším kouskem od značky Kawar. Je to jedna z mála solí, která má 100% původ z Mrtvého moře. Je velmi jemná a téměř okamžitě se rozpustí v horké vodě. Pokožku nepálí a ani nevysušuje.

Lucka: Balíček koupelové soli od Kawaru je pěkně naditý, takže vám vydrží na několik relaxačních koupelí. Sůl je bez parfemace, takže se nemusím bát nežádoucích reakcí své citlivé kůže. Sůl z Mrtvého moře je doporučena právě při atopickém ekzému (ve stádiu bez krvácejících prasklinek), takže jsem na ni byla moc zvědavá. Můžu říct, že byla moje pokožka po koupeli krásně hydratovaná a zbavená šupinek suché kůže.

Jitka: O blahodárných účincích soli z Mrtvého moře toho bylo napsáno mnoho. Není to „jen“ mořská sůl. Je to plně nasycený solný roztok s obsahem vzácných minerálů. Koupel s touto solí jsou malé lázně. Uvolní, očistí a léčí. Balení vystačí na 2-3 koupele. Můj tip: Kromě koupele používám tuto sůl v zředěné podobě i k dezinfekci sliznice v nose a uších jako prevenci před virózami.

Sledujte také Facebook Kawar, aby vám neunikla žádná novinka »

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Přečtěte si také