Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče

Známá moderátorka Tereza Tobiášová miluje cestování, a proto její první kniha Terezina dobrodružství obsahuje historky o cestování, její zážitky i tipy na zajímavá místa a cestování s dětmi. Co na ni říkáme?

Cestovatelský deník Terezina dobrodružství. S krosnou, kufrem, kočárem - přečtěte si, co zažila na svých cestách Tereza Tobiášová. Zdroj: Redakce
+8

Vtipný cestovní deník ideální na dovolenkové počtení

Moderátorka Tereza Tobiášová má děti i hromadu pracovních povinností, ale cestování se kvůli tomu nehodlá vzdát. Máte to podobně? Tak se inspirujte jejím ilustrovaným cestovním deníkem. Je plný zábavných fejetonů, postřehů i tipů pro cestování v rodinném stylu – a hodí se jak na letní dovolenou k moři, tak na zimní lyžovačku do hor. Dobrodružné zážitky totiž čekají i na ty, co pořád nemají čas.

Cestovatelský deník Terezina dobrodružství.Cestovatelský deník docestoval až do USA. Zdroj: Redakce

Iva: Přečetla jsem ji jedním dechem

Knížku jsem si vzala s sebou na cestu do letadla a přečetla ji jedním dechem. Chvilku mi trvalo začíst se do Terezina stylu, ale nakonec jsem si ji oblíbila, vygooglila a zjistila si o ní víc.

Knížka je rozdělená do kapitol podle toho, kam a s kým Tereza vyrazila na cesty. Najdete tam tedy například cestu s prvním manželem do Indie nebo dovolenou s dcerkou na Zanzibaru. Knížka je spíš deníčkovým záznamem, souborem příběhů z jednotlivých cest. Nejde ani o průvodce nebo rádce na dovolenou. Určitě je ale velmi inspirativní a třeba vás ponoukne k cestování.

Osobně mi Terezin styl cestování úplně nesedl, jsem hodně opatrná, takže bych nikdy nesedla do taxíku v Indii sama, ani bych nešla do baru s neznámým člověkem. I když to bylo s manželem, podezřelé by mi to bylo stejně. Na druhou stranu je prostě Tereza svá a nebojí se jít do dobrodružství po hlavě.

Cestovatelský deník Terezina dobrodružství.Kniha je doplněna o zajímavé ilustrace. Zdroj: Redakce

Jani: Na své si přijdou batůžkáři i rodiče

Miluju cestování. Takže kniha o cestách za dobrodružstvím je vždy mojí jasnou volbou. Jsem vášnivý čtenář, ale většinou mohu v klidu číst právě jen na dovolené. Když jsme nedávno s partnerem vyrazili na kratší dovolenou, nechyběla mi v kufru ani tato kniha.

Kniha Terezina dobrodružství je vlastně takovým deníkem, do kterého si autorka zapisuje své zážitky z cest. Styl a forma mi jsou blízké. Je psaná hravě a dá se přečíst opravdu jedním dechem. Líbí se mi, že Tereza zmiňuje několik druhů cestování – na své si tak přijdou batůžkáři, lidé, co mají raději pohodlí a věci v kufru, i ti, kteří cestují s dětmi. Našla jsem v ní spoustu zajímavých tipů a rozhodně mě inspirovala k tomu, abych i děti vyvezla konečně trochu do „divočiny“.

Cestovatelský deník Terezina dobrodružství.Ideální kniha na cesty - přečtete ji jedním dechem. Zdroj: Redakce

Jiřina: Nahlédnutí do jiné cestovatelské rodiny

Cestovní deník je super věc! Jsme cestovatelská rodina, jezdíme a létáme často, všichni a na vlastní pěst. První impuls přijde často od dětí, které už začátkem roku balí své kufry a hrají si na letiště. V deníku je spousta situací, které jsou blízké i nám. Některé mi dodávají odvahu a jiné ji zase naopak trochu berou. Každopádně je to dobrá „exkurze“ do jiné cestovatelské rodiny.

Podívejte se na další cestovatelské knihy na Albatrosmedia.cz »

Článek vznikl ve spolupráci s nakladatelstvím CPRESS ze skupiny Nakladatelského domu Albatros Media.

Autor:

Klárka se už řadu let věnuje dětem, a to v rámci neziskového sektoru i dětského oddílu. Na eMiminu a Arome působí jako Account manager a copywriter. více

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Přečtěte si také