Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo s vlnou kritiky. Dokonce mu hrozí pokuta za diskriminaci. Čím majitel podniku argumentuje?

Může majitel restaurace omezit vstup dětem? Zdroj: BlueOrange Studio / Shutterstock, Inc.Může majitel restaurace omezit vstup dětem? Zdroj: BlueOrange Studio / Shutterstock, Inc.

V Česku se začínají objevovat podniky, které chtějí omezit vstup dětí. Jedním z nich je restaurace Davida Salomona, který se snaží o to, aby jeho hosté byli starší 18 let. Kromě toho požaduje, aby zákazníci do podniku nevodili psy a nejezdili do něj s kočárky a jízdními koly. To se nelíbí České obchodní inspekci, která jeho jednání považuje za diskriminaci a vyměřila majiteli tučnou pokutu.

Může majitel restaurace zakázat vstup dětem?

David Salomon se v pořadu Rozstřel setkal se sociologem Michalem Uhlem a tiskovým mluvčím České obchodní inspekce Jiřím Fröhlichem. Argumentoval zde tím, že děti velmi často něco rozbijí a jsou hlučné, což může vadit ostatním hostům, a mimo to se snaží chránit mravní výchovu dětí.

Zákaz vstupu dětí do restaurace nezůstalo bez povšimnutí Českou obchodní inspekcí. Dokonce dostala 9 podnětů ke kontrole, převážná většina z nich souvisela s diskriminací spotřebitele. Za porušení zákona hrozí majiteli pokuta ve výši 3 milionů korun. Majitel restaurace připouští, že kontrolu věku dítěte provádí pouze odhadem. Přestože se pokuty velmi obává, i nadále se bude snažit bojovat za to, co si předsevzal.

Salomon uvedl příklad, když dospělý člověk koupí v jeho restauraci alkohol nezletilému, jaké mohou být následky. Na to však Michal Uhl odvětil, že tuto situaci nepovažuje za problém majitele. Když rodič koupí dítěti alkohol, odpovědnost je zcela na něm. Salomon s tím ale nesouhlasí a tvrdí, že pokuta milion korun hrozí v tomto případě provozovateli restaurace.

Děti a restaurace jsou oblíbeným tématem i maminek v našich diskuzích

Zákaz dětí ano, ale jen v určitém čase?

Salomon poukazuje na to, že nikdo nikoho „vyhazovat“ nebude. Jednoduše budou dospělí s dětmi upozorněni, že děti nejsou vítány. Michal Uhl připouští, že se mu toto jednání zdá značně nešťastné. Jiří Fröhlich dodává, že pan Salomon by měl ctít provozní řád, který nesmí být v rozporu se zákony ČR.

Michal Uhl navrhuje jiné řešení, které se mu zdá přijatelnější. Podle jeho názoru by bylo lepší omezit vstup dětí například po 20. hodině.

Jaký je váš názor na zákaz vstupu dětí do vybraných podniků? Souhlasíte s ním, nebo ho považujete za diskriminaci?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
25
22.2.19 13:31

@VeroniAV Nikde jsem nepsala,že rodiče s dětmi mají sedět doma a je jasné,že když se výletuje nebo se někde dlouho čeká,tak se musí někde najíst.Napsala jsem jen,že v hospodě pro děti není zábava a jídlo tam pro ně není vhodné a proto by tam děti jen tak chodit se stravovat nebo se dokonce nudit,když si tam maminky chodí posedět u kávičky a probrat s kamarádkami,co je nového,neměly.Je tolik možností,hřiště,herny,proč tedy vysedávat s dětmi pravidelně po restauracích,proč s nimi nejít raději do parku či na hřiště,na čerstvý vzduch.Nebo je opravdu lepší sedět v hospodě a nechat děti dýchat pach zvětralého piva a lihovin a nechat je dívat se na na to,jak dospělí popíjejí alkohol?Podle mne ne.A znova opakuji,že v případě,když je maminka s dítětem někde daleko od domova nebo v případě oslav,kdy je pro dítě součástí narozenin,to,že jej rodiče vezmou na oběd do restaurace,je to normální a pochopitelné,měla jsem skutečně na mysli sezení v restauraci jen tak, jako zábavu.
A nejde ani o můj osobní problém,do hospod pokud nemusím,nechodím,nesnáším puch alkoholu,nesnáším opilce,jejich řvaní přehlušující na plné kule puštěnou televizi,čili to,co píšu,se mne nijak netýká,jen jsem se pozastavila nad tím,že zde jako jediná zábava pro dítě prezentována hospoda a že jediná alternativa,kam jít s dítětem,aby člověk na mateřské neseděl tři roky doma je dle mého nesmysl. A mám tři děti,vím,o čem píšu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2
20.11.18 13:02

Restaurace bez deti

Moje zkusenost.......
Pracuji jako sefkuchar v Britanii v rodinnem hotelu jiz nekolik let. VV tomto hotelu je pravidlo, ktere si dal majitel a nasledne na nej upozornuje i na nabidkovych serverech … ze v jeho hotelu nejsou vitani rodiny s detmi mladsich 12 let. Je to velmi klidny hotel, ktery vyhledavaji zakaznici kteri chteji klid. Naopak jsou zde vitani zakaznici s vychovanymi psy...... Co jsem tam, nikdy jsem nezaznamenal zadne negativni reakce klientu......proste to berou na vedomi.....je to volba majitele, je to jeho majetek. A nejak inspekce.......?…K smichu…komu se to nelibi jde jinam a majitel riskuje, ze prichazi o zakazniky.....je to jeho volba…Doporucuji totez zde.........muj dum,muj hrad......taky si rozhodujete koho si poustite do vaseho bytu…

 • Zmínit
 • Nahlásit
2
20.11.18 13:02

Restaurace bez deti

Moje zkusenost.......
Pracuji jako sefkuchar v Britanii v rodinnem hotelu jiz nekolik let. VV tomto hotelu je pravidlo, ktere si dal majitel a nasledne na nej upozornuje i na nabidkovych serverech … ze v jeho hotelu nejsou vitani rodiny s detmi mladsich 12 let. Je to velmi klidny hotel, ktery vyhledavaji zakaznici kteri chteji klid. Naopak jsou zde vitani zakaznici s vychovanymi psy...... Co jsem tam, nikdy jsem nezaznamenal zadne negativni reakce klientu......proste to berou na vedomi.....je to volba majitele, je to jeho majetek. A nejak inspekce.......?…K smichu…komu se to nelibi jde jinam a majitel riskuje, ze prichazi o zakazniky.....je to jeho volba…Doporucuji totez zde.........muj dum,muj hrad......taky si rozhodujete koho si poustite do vaseho bytu…

 • Zmínit
 • Nahlásit
533
19.11.18 18:19

Musím říct, že mě nijak nepobuřuje zaměření restaurace na určitou cílovou skupinu. Je v pořádku, když budou existovat podniky různého typu, vhodné pro odlišné klienty. Myslím, že každému je jasné, že jiná restaurace bude vyhovovat velké rodině s dětmi a jiná manažerům, kteří budou chtít jednat na pracovním obědě (a nemusíme debatovat o tom, jestli je nutné, aby do restaurace chodily děti nebo zde jednali manažeři - prostě přijměme jako fakt, že někdy se chce společně najíst celá rodina někde venku a jindy manažeři doufají ve zdárné uzavření spolupráce v méně oficiální atmosféře, než poskytuje jejich kancelář). Ale co vidím jako velký problém, je ten zákaz vstupu toho či onoho. A plně chápu ČOI, že toto musí řešit aže to nepovažuje za přípustné. Protože kdyby se připustilo, že je zcela v pořádku a v souladu se zákony ČR zakázat do podniku pro veřejnost přístup některé skupině obyvatelstva, vytvořil by se velmi nebezpečný precedens. za chvíli by byla spousta podniků (a nejen restauračních), kam by měli zakázaný přístup třeba Romové, Židé, senioři, blondýny, rockeři … :-) (doplňte si, koho chcete). A pomalu začínáme chápat, proč toto nejde - viz poměrně nedávné historické zkušenosti z období druhé světové války. Jak by se potom odůvodnilo, že zakázat přístup tomu je ještě v pořádku a onomu už ne? Nebo že je v pořádku zakázat někomu přístup do jedné restaurace, ale není v pořádku zakázat mu přístup do většiny (nebo všech) restaurací? V čem by byl rozdíl? Ano, selským rozumem vnímáme, že ten rozdíl je, ale z hlediska zákona by pak nebyl žádný. Takže za mě zákazy komukoliv ne, ale spíše zaměření svého podniku dát najevo jiným způsobem. Jistě pro majitele podniku není problém dát jasně najevo své zaměření i bez zákazů. Zkrátka vytvořím prostředí, které bude pro děti tak „unfriendly“, že tam rodiče s dětmi nepůjdou, protože si prostě takovou restauraci pro sebe nevyberou! Oni to manažeři taky nejdou jednat do restaurace s dětským koutkem, dětskými židličkami a přebalováky, protože ví, že to nebude nic pro ně :-) Taky mám děti a do restaurací občas chodíme (hlavně v létě na výletech), ale nevlezu do restaurace, kde by například byly dlouhé bílé ubrusy skoro k zemi, žádná možnost menších porcí atd.atd. Takže ano, nemyslím si, že by se každá restaurace měla přizpůsobovat dětem a je právem každého zaměřit se na jinou klientelu (i dospělí potřebují občas svůj klid), ale ne, nemyslím si, že by kdokoliv měl mít možnost komukoliv takto striktně zakazovat vstup do restaurací a jiných podniků pro veřejnost.

 • Zmínit
 • Nahlásit
551
19.11.18 10:26

Mám dvě malé děti a nemám s tím problém. Teď jsem naopak hledala restauraci s dětským koutkem ať tam vydrží…

 • Zmínit
 • Nahlásit
12199
18.11.18 15:45

Nevidím v tom problém. Jako matka pěti dětí bych uvítala místa, kde je dětem vstup zakázán. :mrgreen: Myslím si, že na rodiny s dětmi dnes cílí spousty restaurací, kaváren, cukráren, kde je to pro děti i více či méně uzpůsobené. Pokud chce některý podnikatel cílit na jinou skupinu zákazníků, proč mu to neumožnit?

 • Zmínit
 • Nahlásit
4789
18.11.18 13:41

Možná mě ukamenujete za názor ke psům.. Ale mí rodiče psa vždy měli, venku. Jako dítěti mi jich často bylo líto, než se nad nimi slitovali a pustili je v zimě na chodbu. Ale mě osobně vadí to jak pes páchne, chcete-li voní.. Takže i způsobně uložený v nohách majitele by mi osobně vadilo čuchat psa u jídla bohužel. Mě pes dobře vychovaný nevadí, stejně jako slušně vychované dítě. Také vedu své děti k tomu, aby seděly a nikde neběhaly nebo neřvaly, pokud jdu jíst. Stejně tak kuřáci. Ale úplně stejně by mi vadil nekoupaný člověk :D prostě ten můj nosan je na to nějak citlivej.
K tématu - děti mám a nevadilo by mi pokud by v některých místech či časech byla u restauračka bez dětí, naprosto chápu, že někomu vadí celkově děti a chce mít klid. Dle mého na to mají podnikatelé právo. A večer či v noci nemají ani v restauraci podle mého děti určitého věku co dělat stejně. Pokud to někteří rodičové ignorují, pak je zřejmě třeba to udělat zákazem.

Příspěvek upraven 18.11.18 v 13:42

 • Zmínit
 • Nahlásit
9847
18.11.18 08:06

Ac matka tri deti, nevidim v tom zadny zasadni problem, stejne tak ani v hotelech bez deti. Nemyslim si, ze by to ve vysledku byla prilis casta skutecnost. Naopak se mi nelibi, ze chce nekdo podnikateli diktovat, jak by mel podnikat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
29598
17.11.18 16:26

Naprostý souhlas s provozem restaurace bez dětí. Matek, které se chovají stylem „mám děcko a kdo je víc“ pobíhá na světě tolik, že jsou i bezdětné restaurace potřeba. Čin majitele je podle mě jen důsledek chování takových osob. A prostě je fakt fajn si orazit bez jakýchkoliv dětí. Posledně jsme s kamarádkou byly na obědě a byla tam taková supr hlučná rodinka. Fakt lahůdka. :?

 • Zmínit
 • Nahlásit
199
17.11.18 08:23

To jsou hovna toto. Samozrejme, ze majitel restaurace nemusi poustet deti, je to jeho pravo a naprosto ho chapu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
13369
16.11.18 12:32

Mě osobně děti v restauracích nevadí, pokud se umí chovat :mrgreen: Třeba teď jsme byli s několika rodinami, které všechny mají 1-2 děti ve věku do 8mi let let na výletě v restauraci, děti byly tak utahané, že úplně v pohodě seděli u stolu a povídali si s námi, více tam rušil nějaký přiopilý štamgasta ;)

Ale nevidím nic špatného na tom, že by určité restaurace vstup dětí omezovaly. Ono koneckonců, typem podniků ta selekce už přirozeně existuje. Rodina s dětmi asi nepůjde na večeři do michelinské restaurace ;) A naopak vysocí podnikatelé si na véču taky nezajdou do restaurace s dětským koutkem a meníčkem :mrgreen: :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
756
16.11.18 09:59

Tak zase děti jsou děti, nemůžete je srovnávat s dospělými :cert: :lol: se mrkněte do Německa, tam děti plně tolerují, jsem jen koukala v Norimberku a Drážďanech + v Mnichově žije kamarádka, že tam není problém s dětmi provozovat ledaccos - i s nimi jít do kina. Samozřejmě dítě umravňují, ale pořád jsou to prostě jen děti…ono je to hlavně o mentalitě lidí, my jste zde zvyklí na něco jiného, i co se týká kouření, my těm kuřákům nastavili zrcadlo až po hrooozně dlouhé době.

Takový bussiness man asi nepůjde do restaurace, kde je dětské menu, ale spíš do té nobl, co si běžná rodinka ani dovolit nemůže :nevim: ikdyž by tam donesla Xkrát více peněz, než jen jedna osoba…

 • Zmínit
 • Nahlásit
1272
15.11.18 16:10

@sakota To je pravda, navíc v dnešní době není problém si při plánování výletu vytipovat předem hospodu a zjistit, jak to má (zvlášť, pokud jdu někam, kde teplý oběd závisí na jednom podniku). Takže jsem spíš pro, nechat to na majiteli.
S kouřením je to něco trochu jiného, to beru jako otázku veřejného zdraví a hygieny. Ale i tady bych ponechala možnost stavebně oddělené kuřácké místnosti, ale to už se sunu mimo téma. :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8205
15.11.18 15:35

@Hazentla Ja si myslim, ze pravdepodobnost, ze zrovna vyletne exponova hospoda si dovoli nebrat deti, neni moc vysoka. A i kdyby, holt bych se s tim nejak vyrovnala, neni to neco, bez ceho nepreziju a nemam zapotrebu kvuli tomu po nekom dupat, ze si nesmi nastavit svuj byznis podle sebe.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1272
15.11.18 15:29

@sakota U psů souhlasím stoprocentně (i jako pejskař). U dětí je to těžké v tom, že bych se zase nerada dočkala situace, že se na výletě nenajíme, protože jediná hospoda široko daleko nebere děti. Psa můžu v krizi nechat uvázaného venku (a koukat na něj z okna, nebo se u něj prostřídat), u dítěte by mi to přišlo divné a nevhodné. Ale dost možná by to vyřešil trh sám, v turistické oblasti budou převládat rodiny na výletech, takže by „no kids“ hospoda asi moc kšeft neudělala… A ve městech je zase víc možností.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5176
15.11.18 15:23

My jsme se stavili s muzem na obede cestou z porodnice. Mala celpu dobu spinkala ve vajicku a vsechno v cajku.
Chapu ze do urcitych typu restauraci se deti nehodi. A pak jsou restarace zejmena vyletni v kterych obedvaji hlavne rodin, z detmi . Určitě se nikdo nemusi bat ze bezne v restauracich nebudou deti vpusteni.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1272
15.11.18 15:23

@Pajka89 Tak pes ležící pod stolem a především uvázaný na vodítku nebezpečný pro okolí není. Volně pobíhající samozřejmě do restaurace nepatří. Mám psy dvacet let (menší vzrůst) a v běžných turistických restauracích (na luxusní večeři se psem nechodím) nikdy nebyl problém. Ale vodítko a zalehnout pod stůl je teda samozřejmost plus vždycky se ptám obsluhy, jestli můžem se psem. Nikdy jsem psa nenechala obtěžovat lidi, protože chápu, že se ho někdo může bát, nebo na něj jen nebýt zvědavý, ale jestli někoho děsí desetikilový pes, kterého mám na vodítku u nohy, tak to už neberu jako můj problém :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8205
15.11.18 15:21

Ja bych videla v tomhle konkretnim pripade podobu psu a deti v tom, ze kdyz je tam majitel nechce, tak je tam proste nechce. A mel by na to mit pravo podle meho, at uz je jeho duvod jakykoliv. (A to mam dve maly deti a velkyho psa. Ale proste bud s nima budu doma, nebo pujdu nekam, kde jsou na to zarizeni a nevadi to).

 • Zmínit
 • Nahlásit
3397
15.11.18 14:52

@Hazentla Treba hodne lidi ma z cizich psu strach, jako treba ja. A kazdy pes muze byt potencionalne nebezpecny. Treba pro ty deti. A na kecy, ze zrovna tenhle pes by nikomu nic neudelal, fakt neverim.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3633
15.11.18 13:47

Mám děti, takže mi cizí v restauraci nevadí, ba naopak, když vidím jak nevychovany a urvany jsou ty cizí, hned jsem pyšnější na ty moje :lol: :lol: a psy mám taky ráda, takže mi taky nevadí, klidně si ponunam cizího psa i u jídla, pokud se pohybuje v mé blízkosti :mrgreen:

S dětma vyhledáváme restaurace kde je dětský koutek a nejradši jsme venku na terasce, tím líp když je tam nějaký vyžití pro děti. Přes zimu nikam moc nechodíme a v nejhorším se dá zalézt do rychlýho občerstvení popř využít občerstvení v nákupním středisku.. :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
363
15.11.18 10:23

Konečně podnik, který bych navštívila. :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1272
15.11.18 08:27

Tohle je složité- jako Pražačka si říkám- nechme to na majiteli, však můžu jít s dětmi jinam. Ale pak vyjedeme na výlet a je třeba jedna hospoda v celé vsi, nebo na turistické trase a když si představím, že by nás tam nepustili s děckem, to už nic moc :nevim: Zase platí- nebýt nesoudných a bezohledných lidí, nebyly by zákazy nutné. Bohužel, někteří rodiče si pletou restauraci a hernu (běžnou restauraci, ne baby-friendly, která tu hernu programově má), děti pobíhají všude, pletou se číšníkům, někdy i oblažují ostatní hosty…
Jak tu někdo zmiňoval psy, můžete mi říct, čím vás obtěžuje pes ležící pod vedlejším stolem? I z hygienického hlediska, když si tam lehne na zem, kde je problém? Tím neupírám majiteli právo zakázat psům vstup, ale zajímá mě, čím může lidem vadit pes pod stolem.
Ano, když je zvíře nevychované, štěká, skáče na židli atd. to je na vyhazov z restaurace. Ale upřímně řečeno, v životě mě v restauraci nepřiměřeným hlukem, případně nevítanou pozorností (kalhoty upatlané od dětské přesnídávky jsou stejně nepříjemné, jako od bahna psích tlapek) obtěžovalo násobně víc dětí, než psů :think:
Každopádně spíš bych viděla jako cestu, kdyby bylo běžné neukázněné hosty z restaurace vykázat, ať už mají nevychované dítě, psa, nebo tatínka :mrgreen: Jenže to zase představuje nepříjemnosti pro personál, aspoň než by si lidi zvykli, že se musí chovat slušně.
Tohle asi nemá jednoduché řešení.

 • Zmínit
 • Nahlásit
18198
14.11.18 20:37

Já s tím souhlasím, když jdu někam na večeři tam se chci v klidu najíst, relaxovat, pokecat si a ne poslouchat řev dětí od vedlejšího stolu, to jak lítají kolem protože nevydrží hodinu sedět apod (ano ne všichni jsou tací), taky mám dítě, ale do restaurací s ním nechodím, leda někam do fastfoodu čas od času nebo restaurace kde mají dětský koutek a nějak se tam přítomnost děti počítá :nevim: no a psi celkově nemají co dělat tam kde je jídlo. Jak v obchodě tak v restauraci. Když si někdo vezme psa do restaurace, v lepším případě ho ještě usadí na židli a dává mu ochutnat :zed: ale mluvím za lepší restaurace, kde by měla být nějaká úroveň. Někde v hospodě kde si lidi dají pivo a k tomu utopence neberu jako restauraci, stejně tak třeba na dovolené někde v kempu se s tím počítá že lidi prostě děti nikam neodloží, aby měli ostatní klid na jídlo. Ať si každý udělá svůj podnik pro koho chce. To samé ale platí třeba i pro kuřáky, to se jako diskriminace nebere? Kuřák nejsem ani nevyhledavam podniky kde mi budou u jídla kouřit pod nos, ale když si chce někdo takový podnik otevřít proč to zakazovat? :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
27136
14.11.18 18:56

@Afrikana
To souvisí s dnešní dobou „kultu psa“. Pes se tahá na koupaliště, do Ikea (ano, tuhle paní na ruce držela psa), ve psím kočáru do Kauflandu a podobně. Dokonce v Podlesí v pohádkové vesničce paní měla psa na klíně v jídelně a pes opřené nohy o stůl a krmila ho. Já proti psům nic nemám, ale nepotřebuju s nimi sdílet zase všechno.

Příspěvek upraven 14.11.18 v 18:57

 • Zmínit
 • Nahlásit
1560
14.11.18 14:37

@Russet Ja jsem taky pejskar a taky prskam, kdyz zjistim, ze nekam psi nemuzou, protoze ten muj je maly, skladny, nikomu neprekazi, neslinta a nezebra. Jenomze bohuzel znam i psy, kteri dokazou sve okoli dost otravovat, takze se moc nedivim, ze nekdo psy nemuze ani citit. Ty nevychovane pripady jsou totiz o dost vic videt. Ovsem navzdory svemu prskani, kdyz jdu nahodou do restaurace, kde jsem jeste nebyla a psa mam s sebou (klasicky pripad - psa mivam v praci a obcas zajdu s kolegy nekam na obed), vzdycky tam predem volam a ujistuju se, ze jsou s tim v pohode. Zatim se mi tak z padesati pripadu stalo jednou, ze mi rekli, ze tam se psem nemuzu… tak jsem si zasla do kramu pro rohlik a syr a usetrila jsem 8)

 • Zmínit
 • Nahlásit
524
14.11.18 14:04

je to jeho podnikatelský záměr, tak proč ne. Platí daně? Platí - no tak co.. když půjdu s dětma, půjdu do babyfriendly, když půjdu sama s manželem, půjdu někam kde budu mít klid..
byli jsme na dovče v Řecku, ve 4* hotelu, hned vedle stal sesterský hotel 5* a ten byl pro lidi 18+. Oni k nám mohli (do bazénu, na večeře), my k nim ne… vsak si taky zaplatili o x tisíc víc na osobu než my.. všude ve světě to funguje a problém s tím není.. jen u nás… divné… :think: :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
197
14.11.18 12:58

@hanabenešová

Ptáte se, proč dítě brát do restaurace? A co když jsme třeba na výletě, na návštěvě nebo mám zařizování v jiném městě? Mám jet s dítětem zpět domů 2 hodiny autem či vlakem, jen, abychom se najedli doma a nešli do restaurace, které jsou k tomu určené?
Co se týče psů, tak jinde v cizině prostě není také zvykem, aby pes mohl do restaurace. I z hygienických a bezpečnostních důvodů. V ČR jsou paníčkové neukáznění, pes je málokdy na vodítku, neuklízí po psech bobky atd. Parky už také nejsou vhodné pro děti, protože všude je mraky psů volně pobíhajících, nastláno psíma hov.nama atd. Kolikrát jsem upozorňovala pejskaře, aby laskavě nekouřil na území dětského hřiště. A mohla bych pokračovat..

 • Zmínit
 • Nahlásit
756
14.11.18 12:15

Joo deti jsou jako psi,taky dam svemu synovi dvakrat denne nazrat,vyvencim ho pred domem a odcervim na Vanoce :mrgreen: to muzou porovnavat snad jen ti,co deti/psy nemaji. 8)

 • Zmínit
 • Nahlásit
2802
14.11.18 10:14

Mě jen udivuje, jak lidé volají po demokracii, volnosti a přitom většině chybí tolerance, kvůli odlišnému názoru „udávají“,svolávají protesty a musí se dělat zákony, nařízení…je rok 2018 proč by nemohl podnikatel volit svůj směr podnikání sám?(chci tam děti, nechci tam děti, chci tam psi…) a proč to někteří nedokáží tolerovat a mají potřebu veřejně to komentovat, udávat na ČOI? nechápu to a je to smutné…až jim děti odrostou budou z nich důchodci prudiči co si myslí, že celý svět je proti nim.
P. S.: paradox je, že tihle lidé si myslí, jak jim někdo ubírá práva a přitom oni sami nejvíce omezujou, chtějí brát práva druhým (např. volnost podnikání, možnost vybrat si restauraci a v klidu se najíst…atd.)

Příspěvek upraven 14.11.18 v 10:19

 • Zmínit
 • Nahlásit
167
14.11.18 09:46

Koukám, že se tu opět porovnávají psi k dětem. Já mám pejsky dva (bígl, york), jednoho čertíka skoro tříletého a jednoho v očekávání.
Souhlasím s názorem, jeho restaurace (hospoda), jeho pravidla. Když jezdíme s pejskama po výletech a chceme se najíst, raději se zeptáme jestli můžeme i s pejskama.
Když jsem byla bez dětí a šla jsem do restaurace a byla tam rodinka s dětmi a to dítě řvalo na celou restauraci i když se ho snažili uklidnit, nebylo to příjemné, když jsem chtěla klidu poobědvat. Proto třeba my s naším čertíkem skoro nikam nemůžeme. Nerad čeká a když se nudí, nejde ztišit.
Takže když tam děti prostě nechce, tak je tam nechce. Vždyť je to jeho. Taky si domů nebudete zvát člověka, kterého tam prostě nechcete.

 • Zmínit
 • Nahlásit
27136
14.11.18 07:24

@Afrikana
A to bys koukala, jak se mnozí čílí, proč by tam se psem nemohli. Berou to jako samozřejmost.

 • Zmínit
 • Nahlásit
575
14.11.18 01:22

Souhlasím s ním, chce bez dětí - ať to tak má. Jistě tam někteří zase půjdou raději, protože ví, že budou mít na jídlo klid. Fungují tak i hotely. Furt nějaká „diskriminace“ někoho. Proč si někdo dělá nárok na všechno…? Jdu přece za tím, co mi vyhovuje, kde je mi dobře, na co mám peníze… Za chvíli si lidé budou stěžovat, že luxusní restaurace diskriminují chudé lidi.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1560
14.11.18 01:13

@Russet Vychovany pes lezi pod stolem a ostatni hoste ani nevi, ze tam je. Samozrejme nevychovany pes do restaurace nepatri. Nicmene jsou i restaurace, kde je psum vstup zakazan a nikoho ani nenapadne podezirat majitele z nejake diskriminace. Proste jeho hospoda, jeho pravidla.

 • Zmínit
 • Nahlásit
27136
13.11.18 22:41

@hanabenešová
Když ne mimino do restaurace, tak proč ANO pes? Já nejsem úplně proti dětem v restauraci, sama mám malé dítě a vím, že třeba čekání ho nebaví a je lepší, když je tam herna. Takže do nějaké vybrané restaurace s dítětem nechodíme. Spíš do takové, kde jsou děti vítány, a během oběda, ne večer. Ale pes v restauraci nemá co dělat.

Příspěvek upraven 13.11.18 v 23:47

 • Zmínit
 • Nahlásit
638
13.11.18 22:38

Holky, já vám tak nějak závidím, že tohle řešíte. Já z té naše zaprděné obce znám jenom pajzly. Luxusní restaurace je něco, co znám jenom z vyprávění.

 • Zmínit
 • Nahlásit
MaM
168
13.11.18 22:35

Já s ním naprosto souhlasím. Máme děti, no a pokud nejsou vítané v jedné restauraci, určitě se najde naopak ten, který cílí na rodiny s dětmi a rád je obslouží. Je to jen věc majitele, koho si chce do své restaurace zvát a jaký koncept restaurace mu vyhovuje. Nakonec si dá nad dveře ceduli soukromý klub a budou mít všichni inspektoři smůlu, ať se udavači třeba po…

 • Zmínit
 • Nahlásit
13524
13.11.18 22:01

Já s ním souhlasím. Mám děti tři. A když seženeme hlídání a chceme si užít klidný vědět nebo i celý den. Tak bych ráda šla někam kde budu vědět, že děti nepotkám. Rozdělení na restaurace pro rodiny s dětmi a jen pro dospělé by dle mě byli super.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2557
13.11.18 21:52

@Dani65 a co podle vás mají dělat lidi co jezdí k doktorovi třeba hodinu nebo na výlet, mají si balit do ešusu jídlo,aby se děti najedli a nikam nechodili?to mají pořád rodiče sedět doma na zadku kvůli tomu aby náhodou nemuseli do restautace na jídlo?

 • Zmínit
 • Nahlásit
2557
13.11.18 21:49

@sloninka já teda nevím, ale když jedeme na celý den na výlet, např. na trhy, k doktorovi tak se nebudu domů vracet hodinu, hodinu a půl jízdy autem kvůli jídlu…tak to logicky s dětmi někam zajdeme…malému beru skleničky(9m) , jezdíme dost a ani u něj a ani u dcerky,když byla malá nebyl nikdy problém aby nám ohřáli skleničku k jídlu, v létě chodíme na zahrádku, v zimě a na podzim dovnitř a nikde jsem nezažila,že by nás neobsloužili

 • Zmínit
 • Nahlásit
13.11.18 21:19

@Janičička Tak pro mě náš pes byl jako dítě, než nám ho jeden zmetek otrávil a nepřišlo mi nikdy zvláštní si myslet, že je něco méně. To samé u našich čičin. No, ale zpět k tématu. Je hrozný, že spousta lidí má potřebu udávat majitele restaurací, který chce cílit na jinou skupinu klientů… :-(

 • Zmínit
 • Nahlásit
13.11.18 21:04

Pes je zvire, ktere klidne olizne hovinko, pocura, co chce a kdy chce.
Srovnavat to s miminkem nebo ditetem je opravdu zvlastni…
Zalezi, jak dite zvlada restauracni zarizeni, kdyz to celou dobu prospinka, tak nevidim duvod proc ne. Jasne pokud bez dozoru beha po restauraci a revem obtezuje ostatni, tak to neni nejvodnejsi. :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
11
13.11.18 20:14

Vždy když s dětmi jedeme někam na výlet, tak si na netu najdu informaci, kde mají dětský koutek, jestli mají jídelní židličku atd. Už máme oblíbené podniky, kde jednou za čas s dětmi zajdeme a není problém. Myslím, že těchto podniků přibývá a je jich celkem dost. Pokud se stane, že potřebujeme jen na rychlý oběd, nebývá problém. Když na takový podnik narazím, tak mi prostě obsluha řekne, že je jim líto, ale s dětmi ne, je to sice ujetý, asi budu soptit, protože řvoucí hladovce tahat ještě jinam je občas na nervy, moje restaurace to ovšem není a je to na restauratérovi. Nevím, proč by jim měl do toho někdo kecat. A nechápu, jak někdo může napsat, že by děti měly jíst doma a ne v restauraci. Jezdíme rádi na výlety a to i na jiná místa, než v místě bydliště, to mám jako co dělat? Nikam nejezdit a sedět na zadnici? Snad ne. A to mám děti a psa. To je teprve asi neslučitelné, že? :lol: ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
7132
13.11.18 19:50

@hanabenešová někomu vadí nevychovaný děti, někomu nevychovaní psi. Někdy štěkají, někdy se sápou po jiných hostech. Takže když chce někdo zakázat děti a psy ve své restauraci, jeho věc, mně to sympatický není a nejspíš tam nepůjdu :nevim:

Příspěvek upraven 13.11.18 v 19:53

 • Zmínit
 • Nahlásit
3013
13.11.18 17:17

@warita ta to si teprve dovolili!

 • Zmínit
 • Nahlásit
16633
13.11.18 16:26

Mi to cele pripomelo, jak me obsluha jednou dost nevybrane vyhodila z hospody, kde jsem si dovolila pouze objednat caj a muj kamarad mel pivo. Hospoda ani nebyla uplne plna, ze bychom jako brali misto pro jine zakazniky, tak jsem to anprosto nechapala. Prej neplatici zakaznici se muzou jit ohrivat do cekarny na hlavni nadrazi.

 • Zmínit
 • Nahlásit
16633
13.11.18 16:22

Nechapu, proc si podnikatel nemuze rozhodnout kdo smi nebo nesmi do jeho podniku. Ja mam doma male dite, takze bych se klidne mohla citit dotcena, ale necitim. Vzdyt je to absurdni.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2407
13.11.18 16:18

Nějak nechápu, proč by měl rodič s malým dítětem chodit do restaurací na oběd. strašně nerada vařím, ale malé dítě má opravdu jíst to co mu uvaří doma.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3013
13.11.18 15:15

V těch větších restauracích by mohli zařídt třeba salonek pro rodiny s dětmi. A pokud je to restaurace kam třeba chodí manažeři na ty schuzky, dala bych na dveře upozornění . Je jasný že majiteli to může ubírat zákazníky, jeho rozhodnutí teda chápu. A taky myslím že tohle si dovolí jen člověk vě větším městě s více restauracemi. na maloměstě kde je jedna dvě restaurace by si to asi nedovolili..
Už kdyby tam měli místnost pro matky s dětmi tak si myslím že by si ta ta maminka odskočila dítě nakojit nebo si ho uklidnit když začně brečet..

 • Zmínit
 • Nahlásit
13.11.18 15:14

Upřímně mě to snad ani nezarazilo, ale co máte proti psům v restauracích? Já už bohužel pejska nemám :-( , ale kdykoliv jsem byla někde na jídle, tak pejsci byli ten nejmenší problém.

 • Zmínit
 • Nahlásit
13.11.18 15:04

@Aries6 Jenže ten rozum je často to, co některým matkám chybí. Prostě ať se to nechá na majitelích restaurací, koho tam chtějí a koho ne.

 • Zmínit
 • Nahlásit