Kdo se stane Ženou roku 2020? Nominujte svoji favoritku i vy

Časopis Žena a život již po sedmé pátrá po ženách, které dokázaly něco výjimečného, nesmířily se s osudem bez boje, nebo se obětují pro ty, co jejich pomoc potřebují. O soutěži Žena roku, které jsme letos patronem, jsme si popovídali se šéfredaktorkou Zuzanou Zbořilovou.

Zuzko, jakou má soutěž Žena roku historii? Kdy začala a jak vlastně její koncept vznikl?

Šéfredaktorka časopisu Žena a život Zuzana Zbořilová.Šéfredaktorka časopisu Žena a život Zuzana Zbořilová.

Soutěž časopisu Žena a život vznikla zcela spontánně v roce 2014. Redakce se shodla na tom, že dennodenně potkává tolik úžasných „obyčejných“ žen, z nichž by si každá zasloužila titul Žena roku. Původně mělo jít o ojedinělou záležitost, ale soutěž měla tak velký ohlas u čtenářů i klientů, že se vzápětí začalo diskutovat nejen o pravidelnosti, ale také o rozšíření na jednotlivé kategorie jako byznys, charita a další. Na svět tak postupně přicházely další kategorie, soutěž se vepsala do dějin a stala se neoddělitelnou součástí časopisu i sociálních sítí.

V jakých kategoriích se letos soutěží?

Letošní, již sedmý ročník přináší několik změn. Kategorie jsou opět čtyři, z nichž jedna nese název Dobré srdce. Zbylé tři kategorie jsou rozděleny dle věku: do 30 let, do 40 let a nad 40 let. Neexistují žádná kritéria, podle kterých bychom řekli, že někdo nemůže soutěžit. Naše soutěž hledá ženu, která si zaslouží titul Žena roku s ohledem na její povahu, jednání, životní příběh, schopnosti, dovednosti, práci, uměleckou činnost nebo životní styl.

Kdyby naši čtenáři chtěli někoho do soutěže nominovat, jak to mají udělat?

Nominovat výjimečné ženy do naší soutěže můžete prakticky kdokoli. Přes odkaz stačí zaregistrovat sebe, kamarádku, maminku či dceru do správné kategorie a pak už zbývá jen držet pěsti.

Z loňského ročníku Ženy roku. Zdroj: Žena a život.Z loňského ročníku Ženy roku. Zdroj: Žena a život.

Kdo potom volí finalistky a samotné vítězky?

Po uzavření nominací představíme 10. července 2020 na webu soutěže dvacet osm postupujících soutěžících, pro které můžete hlasovat až do 30. srpna 2020. Z každé kategorie pak postoupí tři finalistky, z nichž zvolí odborná porota, která je složena ze zástupců sponzorů soutěže a dalších významných osobností, vždy jednu vítězku. Vítězky jednotlivých kategorií budou vyhlášeny během slavnostního večera, kde představíme i výherkyni Volby čtenářů a čtenářek eMimina.

Jaké ceny na vítězky čekají, samozřejmě kromě obdivuhodného titulu Žena roku?

Letos se vítězky všech kategorií mohou těšit na hodnotné ceny od našich partnerů: módní značka Marks & Spencer si připravila poukázky na nákup oblečení v hodnotě 15 000 Kč, vozy Toyota budou připraveny na celotýdenní testování a obchody CCC potěší vouchery na nákup obuvi a doplňků v hodnotě 10 000 Kč. Zajímavé výhry ovšem získají i ti, kteří vítězky nominovali. Máte-li tedy v okolí ženu, o které si myslíte, že je jasnou vítězkou, neváhejte a do soutěže ji co nejdříve přihlaste. Máte na to už jen pár dní, 30. června 2020 končí možnost nominací.

Zuzko, prozraďte, kdo je pro vás, osobně, žena roku a proč?

Ženou roku je pro mě vlastně každá žena, která je odvážná, milující, nebojí se ukazovat své emoce, neptá se okolí, zda může být úspěšná, hledá možnosti a případné problémy vnímá jako výzvy.

Znáte ženu, která si podle vás zaslouží titul Žena roku? Nominujte ji. Máte čas už jen do 30. června.

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...