Snažení a sex: Když se z milování stane povinnost

Několik měsíců se snažíte o miminko a stále nic? Buďte opatrní, aby touha po dítěti nepřerostla v hon za oplodněním. Pláč nad menstruací a sex jen v době ovulace - to jsou přesně ty faktory, které by vás měly varovat.

Snažení a sex: Když se z milování stane povinnost

Hlavně na to nemyslet… A JAK ASI???

Věta „Nemysli na to!“ je jako rozbuška - jenže jak udržet myšlenky od touhy po dítěti? Není třeba je zahánět nebo si vyčítat, že stále sníte o dítěti. Tím vaše psychika dostane ještě větší zápřah.

Co s tím, aby snažení neparalizovalo tělo i mysl? Obvykle se doporučuje velmi odpočívat, například odjet na dovolenou, najít si nového koníčka nebo se zabavit myšlenkami a plány. Kupodivu zabírají i trochu stresovější situace - mnoho párů počne například během rekonstrukce domu nebo řeší úplné jiné starosti.

My se snažili 4 měsíce, hlavně to chce klid a nstresovat se. Já na to taky myslela a otěhotněla jsme v době, kdy mi trhali komplikovaně osmičku a byla jsem celá oteklá a na mimi neměla ani pomyšlení. Psychika je mrcha. Hezky zobej vitaminky - listovku a manžel ať si koupí selzink plus (selen+zinek). Držím palečky!

Tip eMimino: Blíží se termín menstruace? Naplánujte si na dobu před trochu aktivnější program. Jednak v tomto období mívají ženy nejvíce energie, jednak zaměstnají mysl jinými aktivitami.

Milování jen v plodné dny

Plánovaní miminka leckdy začíná hlídáním ovulace. Je zcela přirozené, že se snažíte vychytat to správné datum na početí. Nenechte ale plodné dny určovat, kdy se máte milovat.

Právě radost ze sexu je to, co k miminku pomůže daleko víc než úzkostlivé očekávání dní. Milujte se proto kdykoliv, a to i během neplodných dní. Budoucí tatínek to jistě uvítá… protože kdy jindy vyzkoušet erotické představy než právě teď?

Tip eMimino.cz: Stáhněte si e-knihu Ze snažilky maminkou. Shrnuli jsme do ní všechny otázky a odpovědi těch, které počaly miminko.

Vynechte hovory o plodných dnech

Někteří muži špatně snášejí tlak svých poloviček. Patří mezi ně i váš muž? Raději ho příliš nezahlcujte informacemi o ovulaci, bazální teplotě atd. Bohatě si vystačí s tím, že máte velkou chuť na sex.

Jiní muži se naopak rádi zapojují do plánovaní. Svého partnera znáte nejlépe vy sama a víte, zda se s ním můžete bavit o plodných dnech či nikoliv.

Tip eMimino.cz: Po milování nestáčejte řeč na miminko. Když se tato situace bude opakovat často, váš muž se může cítit nepříjemně a pod nátlakem.

Jak dlouho se snažíte/jste se snažili o miminko? Proměnil se snažením váš sexuální život? Napište ostatním ženám do komentáře.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
426
26.9.17 16:52

Pěkný článek. „protože kdy jindy vyzkoušet erotické představy než právě teď?“ - docela pobavilo.:-)

  • Zmínit
  • Nahlásit