Sexuální predátoři na sociálních sítích cílí na děti. Jsou pro ně snadnou kořistí

Experiment dvou filmařů – Barbory Chalupové a Víta Klusáka – dokument V síti poukazuje na nebezpečí, kterému jsou na internetu vystaveny děti. Výsledek je skutečně znepokojivý.

Herečky v roli nezletilých dívek

Nezletilé děti se stávají oběťmi sexuálních predátorů na internetu stále častěji. Tvůrci se rozhodli natočit dokument, ve kterém se tři již dospělé ženy – Anežka, Tereza a Sabina, které vypadají mladší, vydávaly za nezletilé dívky ve věku 11 až 13 let. Aby vše vypadalo věrohodně, filmaři dívky umístili do dětských pokojíčků.

To, s čím se dívky musely potýkat, bylo ještě horší, než by kdo očekával. Většina mužů požadovala po dívkách sex přes webkameru. A to i přesto, že se z jejich pohledu jednalo o dospívající děti. Muži dívkám posílali fotky a videa s přirozením, odkazy na pornografii a někteří se je pokusili dokonce i vydírat. Šokující jsou nejen tyto praktiky, ale i počet mužů, kteří se k nim uchýlili. Fiktivní náctileté dívky nachytaly na síti neuvěřitelných 2 458 predátorů.

Děti naletí snadno, shodují se experti

Režisér dokumentu, Vít Klusák, připustil, že natočit podobné video byla pro velká výzva. I když jsou výsledky experimentu silně znepokojující, tvůrci se rozhodli identitu nachytaných mužů neprozradit. Cílem dokumentu nebylo vyvolat veřejný lynč jednotlivců, ale ukázat veřejnosti a hlavně rodičům, jaké reálné nebezpečí na děti v online světě číhá.

Experti se navíc shodují, že většina z mužů, kteří loví děti na internetu, nepatří mezi psychopaty ani pedofily. Vybírají si je proto, že jde o snadnou kořist, která je lehce zmanipulovatelná. Dokument by měl být varováním především pro rodiče, ale i učitele a zákonodárce, kteří by měli na tuto problematiku více reagovat a nezavírat před ní oči. Dokument vznikal celé tři roky a na konci letošního února se objeví v kinech.

Bezpečí dětí na internetu řešíte také v diskuzích

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Pár tipů pro bezpečné chování na internetu

admin
29.7.19 11:01 
33

Fotky dětí na sociálních sítích

inkakřivák
10.12.17 18:47 
84

Jsou vaše děti na Facebooku?

lexxie
6.12.12 13:32 
205

Máte přehled o aktivitách svých dětí na internetu?

Váš příspěvek

Odesílám...
3028
25.1.20 12:16

@Leviatan
Proč myslíš, že to zpracovávali 3 roky. Protože určitě museli odrážet právníky některých těch chlapů, kteří v tom nechtěli figurovat. Film museli sestříhat tak, aby na ně nikdo nemohl. Už jsem četla i názor, že za všechno můžou ty holky. :think: Uvidíme.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3028
25.1.20 12:07

Experti se navíc shodují, že většina z mužů, kteří loví děti na internetu, nepatří mezi psychopaty ani pedofily. Vybírají si je proto, že jde o snadnou kořist, která je lehce zmanipulovatelná.

Tohle mluví za vše. Pro svoje potěšení udělají cokoliv. A mnoho z nich třeba máme doma. :cert:

Příspěvek upraven 25.01.20 v 12:18

 • Nahlásit
 • Zmínit
856
22.1.20 13:10

@momo203 myslím, že v některých případech se dopustili výhrůžek a vydírání a to policie asi řešit bude.

Jinak doporučuji i na streamu pořad Černota. Pár dílů se též věnovalo predátorům, obvykle to byli zamindrakovani kluci kolem 25 let, kteří si u vrstevnic neškrtnou, tak se orientovali na výrazně mladší holky :poblion:

 • Nahlásit
 • Zmínit
84
22.1.20 00:11

@warita Já právě viděla rozhovor s režisérem a policie si prý vyžádala nějaké materiály a zabývat se tím budou. Ale s tím, že se ti úchyláci trestného činu nedopustili máš pravdu, tak těžko říct :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14542
21.1.20 22:48

@Leviatan no, ale co s tim policie udela. Herecky jsou plnolete, takze k trestnimu cinu defakto nedoslo.

Jinak, uplne mi je uzko, protoze mam dceru…

 • Nahlásit
 • Zmínit
3639
21.1.20 20:46

Věřím že některé někdo pozná. Je to strašné a nahlásit je na policii by bylo na místě

 • Nahlásit
 • Zmínit