Láska přes internet: 3 základní tipy, jak si na seznamce vybrat správně

On-line seznamování už dávno není tabu nebo něco, za co bychom se měli stydět. Virtuální realita se poslední rok stala součástí životů nás všech. Kvůli covidu trávíme na internetu mnohonásobně víc času, a proto není divu, že i on-line seznamování zaznamenává svůj boom.

I hledání vztahu dnes probíhá online. Zdroj: Canva Pro I hledání vztahu dnes probíhá online. Zdroj: Canva Pro

Rychlé seznámení, rychlý konec

Problémem dnešní doby je nedostatek času a příležitostí, jak se seznámit. Budování vztahů se tak, nejen kvůli pandemii, přetavilo z oslovení na ulici ve virtuální realitu seznamovacích aplikací. Jít na rande často znamená prohodit pár vět přes Tinder nebo jinou online seznamku.

Kvalitní seznamovací portály zcela nezavrhuji, mohou být pro některé ženy zdrojem příležitosti, zejména u těch nesmělých,“ říká terapeutka Míla Danešová. Problémem ale bývá, že když to hned nezajiskří, druhá šance se moc nenosí, protože na seznamce jsou k dispozici hned další kandidáti.

Poznat se totiž stále znamená trávit spolu čas a seznamovat se s osobností, životem i povahou druhého. Netrpělivost a nebo snaha „urvat“ vše na prvním setkání často vede ke konci, aniž by něco pořádně začalo.

Jak na to, aby online seznámení mělo úspěch?

Úspěch vám sice nikdo nezaručí, ale existuje několik důležitých faktů, které byste měli vědět, než se do seznamování po síti pustíte. Zároveň počítejte s tím, že vám to zabere vcelku hodně času.

Tinder, eDarling, Badoo – online seznamky, které zná skoro každý. Zdroj: Canva ProTinder, eDarling, Badoo – online seznamky, které zná skoro každý. Zdroj: Canva Pro

1. Autentičnost

Buďte autentičtí a zkuste do svého inzerátu zakomponovat co nejvíce pravdivých a zásadních informací o sobě a také o tom, jakého partnera hledáte. Dejte si záležet na textu inzerátu i na výběru fotek, které použijete.

Velkým úskalím internetových seznamek je totiž nepravdivost informací, které o sobě uvedete. Příliš upravené fotky, fotky ve slunečních brýlých, staré fotky v plavkách, nebo přibarvený životní příběh… nic z toho nemá šanci v reálu projít. Jasné výchozí informace vám pomohou vyfiltrovat zcela zbytečná setkání, ušetří čas a odradí nevhodné kandidáty.

Vyberte fotky, na kterých vypadáte přirozeně a jste si na nich skutečně podobní. Zdroj: Canva ProVyberte fotky, na kterých vypadáte přirozeně a jste si na nich skutečně podobní. Zdroj: Canva Pro

2. Výběr vhodné on-line platformy

Pokud se rozhodujete, kam si inzerát umístit, je dobré si uvědomit, co od výsledku čekáte. Flirt, zábavu, kamaráda na výlety, nebo vážné seznámení? Podle toho zvolte vhodnou on-line aplikaci nebo webovou stránku.

Existují placené webové seznamky i aplikace, které jistým způsobem zaručují zvoleným členstvím, že nejde jen o zábavu. V takovém případě si ale dejte pozor na podmínky ukončení smlouvy. Placené platformy bývají dost konzervativní a mnohdy jsou určeny spíše starším lidem.

Seznámit se můžete jednoduše na pár kliků přes aplikace jako je Tinder či Badoo. Nicméně právě tady bývá šance potkat pana Božského docela mizivá (ale ne nemožná). Jde spíše o zábavu a flirt nespoutaných mileniálů a generace Z.

Sympatické jsou různé FB skupiny, které samy o sobě sdružují lidi, kteří už něco společného mají. K takovým patří například cestovatelská seznamka. Tam alespoň na první dobrou víte, že jste naladěni na stejnou vlnu. Možná nenajdete budoucího manžela, ale třeba narazíte na fajn partu lidí, novou kamarádku nebo minimálně získáte tipy na dovolenou či výlet.

FB skupina může posloužit lépe než placené seznamky. Zdroj: Canva ProFB skupina může posloužit lépe než placené seznamky. Zdroj: Canva Pro

3. Vybírejte si pozorně

Rozhodně nemusíte odepisovat všem, naopak vybírejte velmi pozorně. Pročítejte odpovědi i profily jednotlivých nápadníků, protože i pár osobních fotek může hodně napovědět, a na komentáře typu „ahoj kotě, rád bych tě poznal“ vůbec nemusíte reagovat. Dali jste si s inzerátem práci, proto očekávejte to samé i od toho, kdo vám odpovídá.

Dalším pomocníkem mohou být správně položené otázky. Ptejte se na zájmy, rodinu i minulost. Pokud je první reakce „nenávidím svoji ex“ nebo „moje žena mi nerozumí,“ vezměte nohy na ramena. Dobře vyřešené vztahy z minulosti jsou jediným správným klíčem do vztahů budoucích.

Vyřešené vztahy s bývalou partnerkou a rodinou jsou dobrým základem pro další vztah. Zdroj: Canva PrVyřešené vztahy s bývalou partnerkou a rodinou jsou dobrým základem pro další vztah. Zdroj: Canva Pr

Alternativa pro svobodné maminky

Jste matka samoživitelka, hlídání máte jednou za čas a v dnešní době stejně nemůžete nikam vyrazit i když byste volno našla? Vítejte v klubu. :-) Je dobré si uvědomit, že rozvedených manželství je dnes téměř 50%, a tak je šance, že potkáte single tatínka čtyřicátníka docela velká. A kde jinde ho hledat než tam, kam chodí rády jeho děti.

Pokud jde o matky samoživitelky, napadá mě k seznámení krom pracovního prostředí, ještě oblast dětských zájmů (sportoviště, hřiště, příroda), kde ženy můžou potkat taktéž například rozvedeného, single tatínka,“ dodává závěrem terapeutka.

Single s dětmi? I takového muže můžete najít. Zdroj: Canva ProSingle s dětmi? I takového muže můžete najít. Zdroj: Canva Pro

Autor:

Práce vás musí bavit a naplňovat. Kreativita je něco, co v sobě buď máte, nebo ne. Někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1132
15.4.21 07:12

Zajímavě napsaný článek. Z pohledu ženy, která je samoživitelka a má potíže se seznámit s vhodným protějškem. To může být zapříčiněno samotnou matkou živitelkou, která má požadavky jako na prince Arabských emirátů anebo nedokáže věnovat čas vyplněním svého profilu. Z pohledu chlapa,…na e-shopech s lidmi (seznamky) se v dnešní době sice dá najít vhodný protějšek, ale je to stejná práce jako najít vltavín v Krkonoších. V prvé řadě by si ta žena měla ujasnit, jestli opravdu chce partnera pro láskyplný vztah nebo jen pomocníka pro financování svojí „nuzné“ domácnosti. A vězte, že naprostá většina takových žen hledá právě takového, a to za každou cenu, který by se jenom postaral, tedy i bez budování vztahu. A tady je potřeba se zamyslet, proč se vlastně vztah rozpadl, Důvodů může být několik. Tak tedy, žena není správně od mala socializovaná a nedá se s ní vydržet, potom ovšem nechápu proč si společně pořídili potomka. No možná to byl truc aby odešla od rodičů, protože ji nechtěli koupit poslední model ajfouna. Nebo prostě že si nesedli. To samé platí i o mužích, samozřejmě. Takže souhlasím s tím, že správně vyplněný profil je základ. Profil musí zaujmout na první pohled i „inzerátem“ (hlavičkou) a nepůsobit zoufale (samota je zlá a podobné bejkárny) Ovšem pro mě jsou odpudivé inzeráty i typu, hledám vážný vztah, tak ten já nechci, já chci přeci veselý, radostný, spokojený,…nebo se pletu? No, a požadovat můžete pouze jen to, co sama o sobě uvádíte, tedy nelze požadovat fotku, když ji sama nemá uvedenou, nemžete požadovat vzdělání, když ho sama neuvádíte. A hlavně nevytvořit nemastný a neslaný profil jen proto, aby dostala co nejvíce odpovědí. O tom ty seznamky nejsou. Chce přeci jen toho jednoho pravého, ne milion.

Důvody pro rozchod jsou různé, ale poslední dobou se kolem mě rozchází lidé, kteří si společně vzali hypotéku na svoje společné bydlení a začnou stavět. Tedy že partner začne věnovat mnoho času stavbě. Ženy v takových případech mají dojem, že stavbu si nechají udělat na klíč jako milionáři a že se jenom nastěhují a je hotovo. Tedy rychlý „luxus“. Ovšem to by výše hypotéky vypadala jinak. Je škoda, že se z dnešní společnosti vytratila láska, pokora. Vztah se totiž nekupuje, ten se buduje. A má nejen ty světlé chvilky, ale i ty stinné. A ty je potřeba řešit společně a bez emocí.

Abych to shrnul, pro zdárné seznámení a udržení vztahu je potřeba (obecně)

  1. chtít se seznámit
  2. projevit opravdový zájem
  3. s případným zájemcem, pokud zaujal, se alespoň jednou sejít
  4. požadovat jen to, co jste sama ochotna nabídnout
  5. neutíkat od prvních nezdarů a společně komunikovat
  6. mít se opravdově rádi, mít pokoru k druhému

Tak zdárné seznamování :pankac: :kytka: :kytka: :mavam: :hug:

Příspěvek upraven 15.04.21 v 07:16

  • Zmínit
  • Nahlásit
13192
12.4.21 19:24

Kristíno, nic proti tobě, ale myslíš, že jsi vhodný rádce jak se seznámit, když sama píšeš „Jste matka samoživitelka, hlídání máte jednou za čas a v dnešní době stejně nemůžete nikam vyrazit i když byste volno našla? Vítejte v klubu“. To je jak nechat si radit s investicemi od někoho, kdo špatnou investicí o všechno přišel ;)

  • Zmínit
  • Nahlásit