Škola v přírodě, vícedenní výlety a letní tábory: Jak to s nimi letos bude?

Letní tábory při dobré epidemiologické situaci budou. Na školy v přírodě a vícedenní výlety pořádané školami si ale ještě počkáme. Ministerstvo zdravotnictví doporučuje přesunout termíny na podzim.

* Jak to letos bude s tábory? Zdroj: Profimedia.cz.

Zotavovací akce od konce června

Přestože pomalu dochází k rozvolňování vládních nařízení, některé akce, na které jsme byli zvyklí, ještě není možné uskutečnit. Patří mezi ně oblíbené školy v přírodě nebo vícedenní výlety, které řada škol pořádá právě v červnu. Zotavovací akce pro děti do 15 let budou povoleny stejně jako tábory od 27. června. Pro tyto akce budou platit podobná pravidla jako pro tábory s ohledem na vývoj epidemiologické situace.

Kvůli pandemii se v druhém pololetí neuskuteční školy v přírodě ani vícedenní výlety. Podle odhadů mělo letos v květnu a v červnu odjet na školu v přírodě až 100 tisíc dětí. Mnoho rodičů už na začátku roku zaplatilo zálohu, kterou nyní vymáhá od školy zpátky. Pro provozovatele škol v přírodě by to však mohlo být likvidační. Proto se snaží přesvědčit vládu, aby akce byly pouze přesunuty nejlépe na podzim nebo jarní měsíce příštího roku. Se změnou termínu by mělo dojít k přesunutí zaplacených záloh.

Zřizovatelé nabízí jiné termíny nebo letní tábor

Ministerstvo školství upozorňuje, že školy mohou na vrácení peněz od zřizovatelů trvat, pokud se akce neuskutečnila z důvodu pandemie koronaviru. To se týká škol v přírodě a výletů, které měly proběhnout v termínu od 20. února do 31. srpna. Problém s přesunem termínu nastává u žáků devátých tříd, kteří v červnu školu opustí. Jako řešení se nabízí kromě vrácení peněz například kompenzace v podobě letních táborů, ke kterým se zřizovatelé letos upínají.

Souhlasíte s přesunem termínu, nebo budete žádat vrácení peněz?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Témata článku

Přečtěte si také

Jak se nespálit při výběru batohu pro prvňáčka?

  • 01.04.19
  • komerční sdělení
Jak se nespálit při výběru batohu pro prvňáčka?

Jste rodičem předškoláka a čeká vás shánění prvního školního batohu? Výběru je třeba věnovat dostatek času, protože jde o zdraví a také pohodlí vašich dětí. Na co si musíte dát pozor a bez čeho se...

Váš příspěvek

Odesílám...
18075
3.6.20 06:56

Od trenérů víme už od 20.5., že tábor/sportovní soustředění se od poloviny července konat bude. Škola v přírodě bohužel ne, ale nic předem jsme neplatili. Třídní učitel jedná o tom, že by se jelo alespoň počátkem září.

  • Nahlásit
  • Zmínit