Hračka, která děti baví dlouhé hodiny? Vyzkoušeli jsme elektronickou kuchyňku Smoby

Elektronická kuchyňka Smoby Tech Edition je splněným snem každé malé hospodyňky a malého šéfkuchaře. Děti se s ní zabaví... a dospělí vlastně také.

Hračka, která děti baví dlouhé hodiny? Vyzkoušeli jsme elektronickou kuchyňku Smoby Kuchyňka Smoby Tech Edition děti baví!

Přizvěte ke skládání děti, s návodem máte hotovo za 30 minut

Zabalená kuchyňka. Zdroj: Smoby.Zabalená kuchyňka. Zdroj: Smoby.

Hraní začalo nejprve nám dospělým. Kuchyňka je taková větší skládačka, kterou díky přiloženému návodu snadno sestavíte. Žádné záludnosti à la IKEA! Přizvěte ke skládání i děti, budou nadšené, že mohou pomáhat stavět svou vlastní kuchyňku. I Maruška se s námi pustila do budování a podávala jednotlivé dílky, sestavovala jednodušší součásti a lepila přiložené samolepky, kam patří. Za zhruba půlhodinku jsme měli hotovo a mohlo se začít vařit.

Jen pozor! Než se do stavby pustíte, obstarejte si AAA baterie. Nejsou totiž součástí balení a rozhodně je oceníte. Malí kuchaři si pak užijí všech vymožeností, jako by byli v opravdové kuchyni.

Digestoř větrá, jídlo mění barvu: Kuchyňka vaří jako opravdová

Plně vybavená kuchyňka. Zdroj: Smoby.Plně vybavená kuchyňka. Zdroj: Smoby.

Jakmile jsme vpustili malou kuchařinku ke kuchyňce, nechtěla hru opustit. Smoby Tech Edition je dokonale vybavená a přiznám se, že i my dospělí jsme ji chtěli zkoušet. Najdete tu nepřeberné množství činností a her, uznejte sami:

 • K vaření máte 35 kusů doplňků – hrnce, pánve, kuchyňské náčiní hrnky, skleničky a další.
 • Slánka s pepřenkou vydávají autentický zvuk mletí koření.
 • Palačinky přehazujete na pánvičce jednoduchým trikem.
 • Jsou tu opravdové kávové a čajové kapsle, kterými malý hostitel servíruje teplý nápoj (ten patří k mým nejoblíbenějším).
 • Pro přípravu studeného drinku má kuchyňka zabudovaný výrobník sycených nápojů.
 • Dokonalé napodobeniny potravin mění barvu, takže opravdu připomínají proces vaření, pečení nebo smažení. Rybu vložíte na pánvičku „syrovou“, po otočení však změní barvu a je najednou „grilovaná“! Těstoviny se zbarvují po ponoření do teplé vody.
 • Jako v každé správné kuchyni tu nechybí sporák, trouba, dřez s vodovodní baterií, myčka nádobí a lednice.
 • Digestoř svítí a dokonce slyšíte, jak odvětrává. Kávovar signalizuje, kdy je možné vložit kapsli a uvařit kafíčko. Zvuk klokotajícího obsahu hrnce se ozve v momentě, kdy je zapnuta plotýnka. Zvuky a světýlka prostě dodávají šmak.

Oči září štěstím klukům i holčičkám

Kuchyňka dokonale připomíná hru na dospělého, děti s chutí připravují lahodné pokrmy a starají se o pořádek v kuchyni. Naše čtyřletá Maruška byla z kuchyňky nadšená: „Mami, sedni si, já ti uvařím. Co si dáš? Rybičku, kafíčko, těstovinky?“ Když jsem lahodný pokrm snědla, Maruška jako správná hospodyňka dala nádobí do myčky, vše uklidila, vrátila na své místo a řekla: „Seď dál, až se to nádobí umyje, uvařím ti něco dalšího.“ Já jsem si v klidu přečetla celý oblíbený časopis, vypila kafe a parádně zrelaxovala chvilkou nicnedělání. Na vaření, uklízení a pobíhání kolem kuchyňské linky tu tentokrát byla naše Maruška.

S malou kuchařkou jsme se nakonec dohodly, že kuchyňku darujeme do školky, kam chodí. Stala se rázem nejoblíbenější hračkou holčiček i kluků. Ve školce proto přijde vhod 360° herní plocha, u které si v jednu chvíli může hrát několik dětí najednou. Pokud máte doma sourozence nebo k vám chodí návštěvy, v malé kuchyňce bude pořád napilno. A vám tak přeju spoustu vypitých kafí v klidu. :)

Článek byl vytvořen ve spolupráci se značkou Smoby.

Autor:

Petra vystudovala český jazyk a výtvarnou výchovu na pedáku – nikdy ale neučila. Dlouho žila studentským životem, studovala, žila ve Francii, poté v Anglii. Říká o sobě, že vždy byla písmenkový typ – hodně čte a čím dál tím víc i píše. Velmi ji baví i jazyky cizí, zejména francouzština. více

Přečtěte si také

Jak mluvit s dospívajícím

Jak mluvit s dospívajícím

Tolik jsme se těšili, až vyrostou, a teď se nám skoro ztrácejí. Mluví jakoby jiným jazykem. „Můj krásný motýlek se mi zakuklil v nevzhlednou housenku!“ Co se stalo? Proč je najednou mezi námi zeď?

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
869
11.11.20 18:49

My ji máme doma od minulých vánoc a je fakt skvělá :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
44
11.11.20 11:19

Krásná :* :srdce: Tohle je super tip na Vánoce! Díky :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
873
11.11.20 09:18

Tak ta vypadá bombasticky 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
9.11.20 19:18

Ooo ta vypada senzacne, to by byli kucharicci nadseny:-)

 • Zmínit
 • Nahlásit