Co klukům k Vánocům? Tyhle dárky rozzáří obličej dětem i manželovi

Už máte dárky zabalené, nebo také horečně vymýšlíte ten správný dárek? Po čem opravdu vaše děti a vaši muži touží? Podívejte se, čím udělají pod stromečkem radost maminky na eMiminu.

Co klukům k Vánocům? Tyhle dárky rozzáří obličej dětem i manželovi

Bezpečná hra s elektřinu, kterou budete chtít hrát taky

Už si vaše děti dost vyhrály se všemi svými hračkami? Je na čase pustit proud! Tradiční hru Voltík si mnozí pamatují z dětství. V posledních letech boduje francouzská hra Boffin, která umožňuje malým inženýrům sestavovat vychytávky jako detektor lži, rádio nebo pohybové čidlo. Navíc můžete postupně dokupovat další vychytávky.

Máte dost vláčků pro všechny?

Vláčky a vláčkové dráhy jsou univerzální dárek, jak píše v diskusi uživatelka Jirina: “No a zrovna včera jsem našemu synovi (5 let) koupila jako odškodné za operaci nosní mandle dřevěné koleje a vláček a když jsem viděla, jak tatínkovi zářily oči, napíšeme Ježíškovi o další koleje a nádraží a bude to dárek pro oba chlapy.“

Po vláčcích ale netouží jen kluci a muži… hrají si s nimi i holčičky a jejich maminky:

„Jako první vláčkodráhu jsme pořídili tu z Ikey (jak se dá sestavit dráha do osmičky), chtěla jsem ji hlavně já. Pak jsme postupně dokupovali. Samojezdící mašinku dostala starší dcera od mladší sestřičky po našem příjezdu z porodnice.“

Stolní hry zpříjemní dlouhé večery a odvede od mlsání

Nová (neohraná!) hra patří na dlouhé zimní večery v rodinném kruhu. Podívejte se, jaké zrovna frčí - určitě mezi nimi najdete nějakou, kterou byste si doma rádi zahráli. A že vás děsí, kolik deskovky stojí? Koukněte do Bazaru na eMimino, kde se prodávají často nepoužité stolní hry.

Tip: Kdo si hraje, nemlsá. Alespoň ne u nové hry. Pokud máte problém se udržet, pořiďte Aktivity nebo Twister. Na mlsání nezbyde čas.

Skutečný dárek je ten, který má smysl

Právě o Vánocích bychom měli myslet nejen na své bližní a udělat radost i dětem, pro které každý dárek hodně znamená. Člověk v tísni nabízí možnost darovat skutečný dárek. Darujte třeba kozu chudé rodině v Africe nebo doučování pro české dítě ze slabých sociálních poměrů.

Nezapomeňte na dopis Ježíškovi!

Neexistuje snažší způsob, jak zjistit přání vašich blízkých, než dopis Ježíškovi. Pokud děti neumí psát, své přání Ježíškovi nakreslí. Jak psaný, tak nakreslený dopis doporučujeme schovat na památku. Za pár let se nad ním pobavíte.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...