Špatně se vám dýchá? Nechte si změřit svůj plicní věk v Alphega lékárnách

  • Komerční sdělení
  • 04.04.19

Problémy se zadýcháváním, chronickým kašlem či vykašláváním má téměř 700 tisíc Čechů. Přitom pouze třetina z nich je pod lékařským dohledem. Jak poznáte, že vaše plíce nefungují tak, jak mají? Nechte si od 8. do 12. dubna změřit svůj plicní věk v síti Alphega lékáren a dozvíte se, jak s dýchacími obtížemi naložit.

* Zdravé plíce jsou pro kvalitní život nezbytné. Zdroj: Elnur/Shutterstock, Inc.

Znečištěné životní prostředí, nesprávná životospráva, stres a kouření našemu zdraví rozhodně neprospívají. I proto stoupá výskyt onemocnění plic a dýchacích obtíží, jako je astma, alergie a mnoho dalších. Zdravé plíce jsou přitom pro kvalitní život velmi důležité. Naučme se o ně pečovat.

Věnujte čas svému zdraví. Nechte si změřit plicní věk


Měření plicního věku zahrnuje pre-spirometrické posouzení respirační funkce pacienta pomocí přístroje Vitalograph. Díky tomuto vyšetření zjistíte, zda vaše plíce stárnou normálním tempem, ale také odhalíte případné potíže i v raném stádiu. Odborníci vám pak budou moci včas nasadit potřebnou léčbu.

Pro koho je měření plicního věku vhodné? Na bezplatné vyšetření si mohou dojít osoby starší 18 let. Doporučuje se především tehdy, pokud máte během tělesné aktivity potíže s dechem, kouříte nebo jste kouřili, případně trpíte dlouhodobým kašlem. Svůj plicní věk si nechte změřit, i když nepatříte do žádné z rizikových skupin, ale aktivně se zajímáte o svůj zdravotní stav.

Měření plicního věku probíhá od 8. do 12. dubna 2019 v Alphega lékárnách.

Plicní věk vám napoví o vašem zdravotním stavu. Zdroj: archiv AlphegaPlicní věk vám napoví o vašem zdravotním stavu. Zdroj: archiv Alphega

Zadýchávání a kašel


Prvním příznakem plicních chorob je zadýchávání, které často přisuzujeme špatné fyzické kondici, nadváze nebo dlouhodobému kouření. Kdy ale zbystřit? Zejména tehdy, pokud vás trápí kašel trvající déle než 3 týdny a celkové vyčerpání.

Neustupující kašel může indikovat vážnější zdravotní komplikace, jako je astma, chronický zánět průdušek nebo dokonce rakovina plic. Další závažnou nemocí je chronická obstrukční plicní nemoc, kterou v Čechách trpí na 800 tisíc lidí. Nejen o těchto obtížích a jejich prevenci se dozvíte víc právě v rámci bezplatného plicního vyšetření.

O potížích s dýcháním se spolu bavíte v diskusích:

Včasná diagnóza je u potíží s plícemi klíčová. Nechte si změřit svůj plicní věk v Alphega lékárnách a udělejte něco pro své zdraví.

Témata článku