Startuje vzdělávací pořad UčíTelka pro žáky základních škol

Minulý týden vláda rozhodla o uzavření všech škol v České republice. Česká televize zareagovala pořadem, který by měl dětem alespoň částečně nahradit školní výuku.

Startuje vzdělávací pořad UčíTelka pro žáky základních škol S domácí výukou pomůže televize. Zdroj: Facebook UčíTelka.

Zájem pedagogů byl velký

Projekt se týká žáků prvního stupně základních škol. Vznikl ve spolupráci České televize s odbornou garancí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Cílem pořadu je pomoci dětem a rodičům s domácí výukou. Česká televize v minulém týdnu vyzvala učitele základních škol, zda by se do projektu chtěli zapojit. Podle ministra školství, Roberta Plagy, byl zájem obrovský.

Pořad UčíTelka vysílá Česká televize od 16. března každý všední den od 9 do 12 hodin na programu ČT2. Pro každou třídu je vyčleněn půlhodinový vyučovací blok. Poté následuje krátká přestávka, ve které se objeví mimo jiné i cvičení pro děti. Každý všední den se bude vyučovat jeden předmět, 2× týdně si děti procvičí český jazyk, 2× týdně matematiku a 1 den v týdnu bude věnovaný společenským vědám.

Televizní výuka i pro druhý stupeň

Zkrátka nepřijdou ani starší žáci. Pro ně je připraven odpolední vyučovací blok Odpoledka, který bude Česká televize vysílat mezi 12.–13. hodinou opět na ČT2. V tomto pořadu se učitelé zaměří, kromě matematiky a českého jazyka, také na další stěžejní předměty jako například dějepis a fyziku.

Výukový program připravuje i ČT1, a to vždy v úterý a ve čtvrtek po skončení pořadu Sama doma pod názvem Škola doma. Televizní vzdělávání bude určeno dětem připravujícím se na přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia.

Stávající krizovou situaci rozebíráte také na eMiminu

Líbí se vám nápad České televize a využijete to s dětmi?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
7398
18.3.20 13:19

Nápad se mi líbí. Věřím, že se to bude jen zlepšovat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
18832
18.3.20 08:16

Napad fajn, ale ma svoje mouchy, ame zas se musí brat v potaz to, ze se to vymejsli za pochodu. Každopádně nas téměř 5 lety koukal na hodinu pro prvnaky a prakticky by se nenaucil nic nového.

 • Zmínit
 • Nahlásit
MaM
184
17.3.20 23:11

Moc jsme se těšili, ale dnešní matematiku pro první třídu by daly i čtyřleťáci ze školky. Chápu, že jsou to paní učitelky a ne televizní hlasatelky, ale tak jim měl někdo poradit, že skládat čísla tak, aby je děti u tv viděly vzhůru nohama, není úplně ono, a pak počítat věci ve studiu - děti u televize nevědí a nevidí, kolik tam těch věcí je, takže nemohou počítat s nimi ani si nic zkontrolovat, zda to dělají dobře. Každopádně, jak už psali další - záměr super, ale provedení se silně nepovedlo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5759
17.3.20 22:35

Já jsem viděla matiku a češtinu pro 2.třídu líbilo se mi to moc :).

Příspěvek upraven 17.03.20 v 22:37

 • Zmínit
 • Nahlásit
4340
17.3.20 16:55

Rovnez mam z tohoto projektu rozporuplne pocity. vcera pri cestine pro 4. tridy deti ve studiu dostaly papir a mely zaskrtavat vyjmenovana slova… a my cuceli 5 min na deti ve studiu, jak neco pisi na nejaky papir… vydrzeli jsme asi 10 min a vypla jsem… zamer super, provedeni silene.

Příspěvek upraven 17.03.20 v 16:56

 • Zmínit
 • Nahlásit
736
17.3.20 09:53

Dneska jsem viděla cca 30 minut a přepla jsem 😅 fakt síla :potlesk: chvílemi jsem nevěděla jestli to je pro 4 létě nebo pro první stupeň

 • Zmínit
 • Nahlásit