Tapioka: Objevte její tajemství a zjistěte, jak si s ní můžete oživit svůj jídelníček

Tapioka je škrob tropické rostliny, který se používá k výrobě tapiokových perel a mouky. Objevte, proč byste ji měli vyzkoušet i vy a co všechno si z ní můžete připravit. Jako bonus pro vás máme čtyři recepty na exotický tapiokový puding.

* Zpestřete si svůj jídelníček s tapiokou.

Co je to tapioka?

Tapioka, známá také jako Cassava, či Yuka, je škrob, který se získává extrahováním z hlízy keře manioku jedlého. Pochází z tropické Ameriky, kde ho údajně používali už staří Mayové. V současné době se pěstuje téměř ve všech tropických oblastech světa, nejčastěji ho však můžete potkat v jihovýchodní Asii (například v Thajsku).

V čem je tapioka tak zajímavá?

Tapioka neobsahuje lepek ani laktózu a je lehce stravitelná. Najdete v ní vápník, fosfor, draslík, hořčík, železo, kyselinu listovou a vitamín B. Má nízký obsah cholesterolu a naopak vysoký obsah škrobu a bílkovin. Je také přirozeným zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Díky svým vlastnostem je tapioka vhodná při trávicích obtížích, celiakii i veganství. Pozor by si na ni ale měli dát diabetici, protože obsahuje velké množství jednoduchých sacharidů. Nejčastěji ji potkáte v podobě tapiokové mouky a tapiokových perel.

Tapioka se skvěle doplňuje s ovocem.Tapioka se skvěle doplňuje s ovocem.

Tapioková mouka: dá se použít při pečení pro celiaky, ale je vhodné ji kombinovat ještě s jiným druhem bezlepkové mouky (například s pohankovou), abychom zvýšili její výživovou hodnotu a obsah vitamínů a minerálů. Využít ji můžete ve slaném i sladkém pečení, do různých koláčů, bábovek, slaných placek a pečiva.

Tapiokové perly: používají se zejména k přípravě oblíbeného bubble tea a tapiokového pudingu. Použít je můžete také při pečení. Perly většinou koupíte vysušené, takže je před použitím musíte nechat namočit. V zahraničí jsou k dostání také velké tmavé perly, které jsou barvu získávají při vaření díky hnědému cukru. Právě ty se používají k přípravě bubble tea.

Vyzkoušejte některý z receptů na tapiokový puding

Připravte si jeden z receptů na lahodný tapiokový puding.Připravte si jeden z receptů na lahodný tapiokový puding.

Podívejte se, jak se tapiokový dezert připravuje

Vytvořeno ve spolupráci s Dr. Oetker.

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
1
5.6.20 21:57

tapioka

Cokolada, jahody a tapioka bude urcite skvela kombinace ;-)… take prosim o radu, jak se prihlasit k testovani, nemohu nikde najit pridani komentare, dekuji

  • Nahlásit
  • Zmínit
5.6.20 17:51

Tapioka-ráda bych vyzkoušela

Ozdobila bych si ho banánem a čokoládou. Skvělá kombinace kterou mám nejradši :blush:

  • Nahlásit
  • Zmínit
4.6.20 09:32

Tapioka

Ozdobím si ji čerstvým ovocem :)

  • Nahlásit
  • Zmínit
2
3.6.20 23:04

Ráda bych vyzkoušela tapiokovy puding

Ozdobila bych jej oříšky, nebo sezonním ovocem, kokosem skořicí :)

  • Nahlásit
  • Zmínit