Test autosedaček: Které jsou opravdu bezpečné?

Dvacet autosedaček pro děti různého věku podrobil německý autoklub testu bezpečnosti. Prošly všechny. U některých se ale objevily podstatné nedostatky.

* Dvacítka autosedaček byla podrobena detailním testům. Zdroj: Profimedia.cz.

Testovaly se nárazy i materiály

Nárazové zkoušky autosedaček proběhly při rychlostech 50 km/h a 64 km/h. To se nezdá jako rychlá jízda, o to víc překvapí, jak prudký je případný náraz. Odborníky kromě toho zajímaly také materiály použité při výrobě autosedaček. A právě v tomto směru čtyři z testované dvacítky pohořely.

Na prvním místě se umístila autosedačka Swandoo Albert se základnou. Její cena je 6 350 Kč a lze ji připevnit pomocí isofixu. Ta získala plný počet bodů v testech bezpečnosti při nárazu i v případě materiálů. Pár bodů jí odborníci strhli za pohodlí dítěte a snadnost používání. I tak dosáhla nejvyššího výsledku, a to 4,9 bodů z 5.

Naopak na posledním místě skončila Uppababy Mesa i-Size, která po součtu získala nejnižší hodnocení – 1 (z 5). I když s cenou okolo 10 000 Kč byla nejdražší autosedačkou celého testu, propadla kvůli přítomnosti toxických látek.

Zda byla otestována i autosedačka, ve které vozíte své dítě, se podívejte v článku Test autosedaček: Bezpečí při nárazu i materiály plné nebezpečných látek »

Témata článku