3 z vás otestovaly nový Pure Q9 vysavač od Electroluxu. Jak uspěl?

Vysavače nám usnadňují domácí práce. V jaké míře však záleží na tom, co všechno můžou nabídnout. Jak si ve vašich rukách vedl Electrolux Pure Q9 a vyplatí se ho vůbec pořizovat?

*
Ivanesca: „Vysavač co přede jako kočka“ 1/3

Konečně mám doma toho pravého pomocníka. V bytě, kde se denně vaří, uklízí, větrá a kde se hlavně pohybuje malé dítě, bylo udržení čisté podlahy téměř nadlidským výkonem. To se ovšem rapidně změnilo s příchodem tyčového vysavače zn. Electrolux Pure Q9.

Doma máme různé krytiny podlah, a to od starých parket až po novou dlažbu a koberce, takže vysávání bylo vždy děsná dřina. Tyčový vysavač Pure Q9 však posunul vysávání na jinou úroveň – je vždy po ruce nachystaný sloužit a nezabírá téměř žádné místo. Netaháte za sebou metry kabelu, který bylo dřív potřeba 3× přemísťovat do bližších elektrických zásuvek. Mile přede jako kočka a u vysávání se dokonce slyšíme.

Perfektně zajíždí do těžko přístupných míst, která jsou pod postelí, za skříněmi a pod stolem. Na drobečky z gauče se skvěle hodí malý vyjmutelný vysavač, který určitě využiji i v autě. Po vysávání nejsem nadřená jak z posilovny. Díky samočisticí funkci kartáče si hravě poradí i s našimi dlouhými vlasy – kde byl, když tady s námi bydlel pes. Skvělé je, že všichni teď chtějí vysávat, protože s tyčovým vysavačem Electrolux Pure Q9 to jde skoro samo. Vysavač můžu jen a jen doporučit.

*
Jenny93: „Doslova klouže po podlaze“ 2/3

Z vysavače Electrolux mám velkou radost. Oceňuji na něm výkon a s tím spojenou možnost nastavení tří stupňů výkonu. Vysavač je lehko ovladatelný, doslova „klouže“ po podlaze. Díky otočné hlavici se dostane téměř všude. Jako první ho vyzkoušel manžel a vypadalo to, že mi jej snad ani nepůjčí.

Další den si všiml mé aktivity a podivoval se nad tím, že dnes luxuji snad po třetí. Bylo to tak. Vysavač je stále po ruce a připravený k okamžité akci, což se u klasických vysavačů se šňůrou říci nedá. Lámala jsem si hlavu, kam vysavač umístíme. Ale vzhledem k jeho designu je radost mít ho na očích. Mám snad jen jedinou výtku. Výkon si vyžádal svou daň a u ručního vysávání je těžký do ruky. Jinak naprostá spokojenost.

*
sinapis.alba: „Sklouzne ze stojanu a jede“ 3/3

Co říct o tyčáku Pure Q9? Tak předně, opravdu dobře vysává. Kromě toho moc hezky vypadá, nezabírá skoro žádné místo, je lehoučký a tichý. Je parádní pro každodenní rychlé vysávání (znáte to, třikrát denně drobky pod stolem). Prostě sklouzne ze stojanu a jede, žádné tahání ani zapojování šňůry. Díky velmi nízké váze není problém vysávání schodů a nošení mezi patry.

Zapíná se jedním čudlíkem, síla sání se nastavuje druhým, můžou ho v pohodě ovládat a unést i děti (navíc je to baví). Navíc má oddělitelný ruční vysavač, který hezky padne do ruky a dosáhnete s ním všude. Pokud jde o vysávání pod stoly a postelemi, dokáže se rozplácnout hezky naplocho, vejde se skoro kdekoli a pod nábytkem si ještě sám posvítí! Má vlastní LED osvětlení – až doteď jsem ani netušila, že ho na vysavači nutně potřebuju, ale je to fakt dobrá vychytávka.

Neposbírá větší předměty (např. zapadlý kapesník pod postelí), ale těch je tak málo, že mu to nikdo nevyčítá. Důležitý je prach, a ten spolyká bez problémů. Super je taky nádobka na zachycený prach, dobře se vysypává a čistí a všechny omylem vysáté veledůležité věci, jako korálky, sponky a figurky, se pohodlně zachraňují. Kartáč se snadno vyndá a vyčistí, a pokud něco neproleze skrz a zasekne se cestou, jednoduše se to vytáhne, takže i údržba je uživatelsky přívětivá.

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2661
10.12.19 08:23

Za me je to shit. Vyhodila jsem ho po 2 tydnech. To radsi poradnej Karcher.

  • Zmínit
  • Nahlásit