TEST: Zvládne malý robotický vysavač vysát, vytřít i dezinfikovat podlahu?

Hodil by se vám pomocník, který za vás vysaje, vytře a dezinfikuje podlahy zároveň? Ještě nedávno by se nám to zdálo jako sci-fi, teď se to ale stává realitou díky robotickým vysavačům. Jeden takový jsme měli možnost vyzkoušet. Přečtěte si podrobnou recenzi robotického vysavače Concept VR3210 3 v 1.

TEST: Zvládne malý robotický vysavač vysát, vytřít i dezinfikovat podlahu? Robotický vysavač Concept bez problémů přejede prahy a překážky až do výšky 1,8 cm.

Dokonalá čistota se systémem 3 v 1

Robotický vysavač VR3210 má 3 hlavní funkce – vysávání, vytírání a UVC sterilizaci:

Vysávání a vytírání

V balení vysavače najdete 2 zásobníky – první o objemu 600 ml slouží pro klasický úklid na sucho. Druhý zásobník je 2 v 1, takže s ním můžete nejen vysávat, ale také současně vytírat. Dávkování vody si přitom můžete nastavit podle toho, jak je vaše podlaha špinavá (malá, střední, vysoká intenzita).

Kromě toho má na sobě zásobník 2 v 1 textilii z mikrovlákna, která na sebe váže nečistoty a podlahu zároveň vyleští (dá se sundat a jednoduše vyprat v pračce). Vytírá systémem Y-wash – robot vždy popojede dopředu a doprava, vrátí se a popojede dopředu a doleva – pohybuje se do tvaru „Y“, takže každou část podlahy přejede opakovaně a odstraní tak zaschlé fleky i nečistoty.

UVC sterilizační režim

Robotický vysavač VR3210 má navíc účinný UVC sterilizační režim s LED technologií, který se ovládá přes mobilní aplikaci (funguje pouze s prachovým zásobníkem). Během sterilizace nevysává, ani nevytírá, hlavní i boční kartáče se hýbou dál, ale pomaleji. Ultrafialové záření typu C narušuje buněčnou strukturu DNA bakterií, virů, plísní a dalších mikrobů a brání jejich množení.

Při nákupu robotického vysavače Concept VR3210 v období od 22.2.2021 do 23.5.2021 máte garanci 45 dní na vrácení peněz.

Concept VR3210 zvládne vysát, vytřít a zbavit byt bakterií, virů, plísní a mikrobů díky UVC sterilizační LED technologii.Concept VR3210 zvládne vysát, vytřít a zbavit byt bakterií, virů, plísní a mikrobů díky UVC sterilizační LED technologii.

Vybavení vysavače Concept VR3210

V balení robotického vysavače Concept VR3210 najdete:

 • Dva zásobníky (prachový a kombinovaný 2 v 1),
 • dva velké kartáře (na koberce a na tvrdé podlahy),
 • dokovací stanici,
 • ovladač,
 • čtyři boční kartáče,
 • 2 ks pratelné textilie z mikrovlákna,
 • podrobný manuál.

Perfektní orientace i ovládání přes aplikaci

Pomocí laserové navigace LaserTec 2.0 si vaši domácnost nejdřív naskenuje a vytvoří si její mapu. Díky mapě se pak dokonale orientuje v prostoru, je schopný dojet na určené místo a vyhnout se všem překážkám.

Robotický vysavač ovládáte pomocí klasického ovladače, který je součástí balení, nebo přes mobilní aplikaci. V té můžete sledovat naskenovanou mapu vašich podlahových ploch, stejně jako zadat vysavači instrukce, jakou místnost má jet uklidit, kde uklízet nemá (vyznačit zakázanou zónu), nebo že se má vrátit do dokovací stanice.

Concept VR3210 si byt nejdřív naskenuje, takže si následně můžete vybrat, kterou část prostoru má uklidit.Concept VR3210 si byt nejdřív naskenuje, takže si následně můžete vybrat, kterou část prostoru má uklidit.

Robotický vysavač – recenze našich redaktorek

Kristína říká: „Robotický vysávač od conceptu ma veľmi milo prekvapil. Inštalácia bola jednoduchá a zvládla som ju doma sama aj bez chlapa iba s pomocou inštrukcií od výrobců. Vysávač som si spojila cez wifi aj s mobilom, aby som ho mohla jednoducho ovládať a bolo to naozaj praktické. Keď som ho chcela zastaviť, nemusela som k nemu chodiť. Pri prvom použití si vysávač naskenoval celú plochu bytu a neskôr sa už podľa nej vedel dobre orientovať. Určite si však dajte pozor na to, čo máte na zemi. Vy síce svoj byt/domček poznáte, no vysávač zatiaľ nie.“

„Ako obrovskú výhodu považujem, že sa v mobilnej aplikácií dajú nastaviť zóny a vysávač ste tak schopný zapnúť len na jednotlivú zónu, ktorú si prajete povysávať. Rovnako sa dá nastaviť aj zakázaná zóna, kam už vysávať nepôjde“, popisuje Kristína.

Jitka popisuje: „Už dlouho jsem o robotickém vysavači přemýšlela a přála si ho alespoň vyzkoušet. V domácnosti se třemi muži a krátkosrstým psem by se mohlo uklízet stále. Díky tomu se ale vždycky najde někdo, kdo si s ním bude chtít hrát. Nemusela jsem si proto lámat hlavu s instalací, ani návodem – kluci se o to skoro poprali.“

„Potěšil mne kryt na příliš dlouhou šňůru, která se tam dá schovat. První spuštění vysavače znamenalo nutnost znovu se seznámit s celou domácností, například okamžitě objevil nepřibitou lištu pod kuchyňskou linkou. Vysává precizně, poradí si se psími chlupy i s dlouhými vlasy a zvládne plovoucí podlahu i koberec. Potěšilo mě, rotující boční kartáče zvládnou vymést i rohy místnosti“, dodává.

Malý, stylový a neskutečně výkonný.Malý, stylový a neskutečně výkonný.

Lucka za sebe doplňuje: „Od té doby, co na vedlejším pozemku začali stavět, tak se u nás doma strašně práší. Jako těžký atopik bych se prašnému prostředí měla vyhýbat obloukem a už vůbec bych neměla asistovat při vysávání. Proto je pro mě největší výhodou robotického vysavače Concept VR3210 ovládání přes aplikaci, díky kterého ho můžu spustit prakticky odkudkoliv. Zapnu ho například, když jdu na nákup a při návratu už má uklizeno. Náš byt je celkem malý, o víc věcí ale musím před vysáváním odklízet z cesty. Jenže to bych dělala i s klasickým vysavačem. Takhle to můžu odházet při odchodu a při návratu to vrátit na už čistou podlahu.“

„Já obecně vysávání, ani vytírání nemám ráda, otravuje mě to. VR3210 zvládne obojí, a jako bonus podlahu vydezinfikuje pomocí UVC systému. Jednoduše parádní. Protože mám dlouhé vlasy, tak musím po každém vysávání vyčistit kartáč na koberce (ten na tvrdé podlahy to většinou nepotřebuje). To ale musím dělat i u normálního vysavače, takže mě to nijak neobtěžovalo. Jen s těžkým srdcem jsem ho vracela zpátky.“

V dokovací stanici je prostor pro namotání přebytečného kabelu, takže vám nebude nikde překážet.V dokovací stanici je prostor pro namotání přebytečného kabelu, takže vám nebude nikde překážet.

Shrnutí zkušeností redaktorek s robotickým vysavačem VR3210

✔️

 • 3 stupňový filtrační systém (TripleAirClean): na hrubé nečistoty, HEPA 13 filtr a pěnový filtr – vše se dá rozebrat a vyčistit. Je vhodný i pro alergiky a atopiky.
 • UVC sterilizace zbaví podlahu bakterií, virů, plísní a různých mikrobů. Ideální v případě, že máte domácí mazlíčky, kteří s vámi chodí ven.
 • Velký kartáč má mřížku s ochrannými drátky, takže nevsaje kabely.
 • Vysavač vydrží uklízet až 250 minut na jedno nabití, protože je napájen kvalitní vysokokapacitní 5200 mAh baterií LG BYD.
 • Přejede prahy a překážky až do výšky 1,8 cm.
 • Dá se jednoduše ovládat přes aplikaci v telefonu, a to i na dálku. Balení ale obsahuje i klasické dálkové ovládání.
 • Kartáče i nádržky se dají snadno rozebrat a vyčistit.
 • Dá se nastavit tichý režim, který vypne hlasová oznámení.
 • Robotický vysavač na vás bude mluvit česky. Nastavit si můžete i slovenštinu a tři další jazyky.
 • Návod i aplikace jsou napsané srozumitelně – s aplikací se robotický vysavač páruje přes Wi-fi.
 • Sestavení a používání jsou jednoduché – nebudete ani potřebovat asistenci své drahé polovičky. Vaši muži/kluci se ale do vysání budou sami chtít zapojit.

 • Je hlučnější, hlavně při vysávání koberců (zapne se funkce CARPET turbo).
 • Je lepší mu prostor připravit (nadzvednout kancelářskou židli, nechat otevřené dveře).

Podívejte se na robotický vysavač Concept VR3210 v akci:

Chtěli byste vyzkoušet robotický vysavač, nebo nějaký už dokonce máte doma? Vyplatí se podle vás, nebo je to jen drahá hračka?

Vytvořeno ve spolupráci se společností Concept.

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...