TESTOVÁNÍ: Moderní látkové plenky Bobánek pro 20 maminek

Zapojte se do testování moderních látkových plenek od Bobánka. Pro 20 maminek tu máme pohodlné, barevné a hlavně ekologické plenky, díky kterým ušetříte.

Miminko s různě barevnými látkovými plenami. Moderní látkové pleny s barevnými potisky, které se hodí pro všechna miminka.

Co testujeme?

Premium kapsové AIO (All in One) pleny Bobánek jsou vhodné pro děti od 5 – 15 kg. Na výběr máte z mnoha potisků, například Veselé žabky, Tučňáčci nebo U moře a mnoho dalších.

Plenky mají praktické zapínání na patenty a jejich savost lze podpořit i vkládací plenkou. Pro děti jsou látkové pleny velmi pohodlné, neobsahují žádné chemické látky, předchází vzniku opruzenin a plenkových dermatitid a umožňují správný vývoj kyčlí. K tomu všemu ještě tlumí náraz miminka na zadeček.

Příběh Bobánka

Zuzana čekala děťátko a před narozením si zjišťovala vše potřebné. Když se jí narodila holčička, rozhodla se, že bude „látkovat“ namísto používání jednorázových plenek. Vyzkoušela snad všechny značky a střihy, ale žádný nebyl to pravé ořechové. Rozhodla se tedy, že začne tvořit vlastní látkové pleny.

Plenky Bobánek mají veškeré testy a splňují tak normy nejvyšší kvality. Postupně jak Bobánek rostl, přibývaly také nové vzory, velikosti a modely plenek. A nejen jich. Rodina Dolejší se zaměřuje mimo jiné i na udržitelnost a stále přicházejí s novinkami, které po použití nevyhodíte.

Jak testovat?

V době od 19.7. do 25.7. 2021 hledáme 20 testerek. O možnost testovat se přihlaste v komentářích odpovědí na otázku: Proč byste rádi vyzkoušeli látkové plenky a jak staré máte děťátko?

Každá z 20 vybraných testerek od nás obdrží 1× Premium kapsové AIO (All in One) plen Bobánek . Následně má čas testovat plenky až do září. Poté přidá své hodnocení do článku s recenzemi.

Co máte udělat teď?

1. Jste naše testerka? Pak stačí napsat odpověď na otázku do komentáře pod tímto článkem.

2. Nejste ještě naše testerka (nevidíte možnost přidání komentáře)? Zaregistrujte se, a až vám přijde soukromá zpráva, že jste byla schválena, tak postupujte podle bodu 1.

Podívejte se na tipy a triky na Instagramu nebo Facebooku Bobánka

Autor:

Tereza v eMiminu pracuje na pozici account manažera. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Čas od času vytvoří soutěž, článek a nebo ochotně testuje v rámci redakce. více

Přečtěte si také

Velikost písma:
dnes v 21:51

Máme měsíčního chlapečka, zatím používáme jednorázové, ale o látkových all in one jsem slyšela a ráda bych otestovala. :)

 • Nahlásit
dnes v 20:47

Rádi se synkem otestujeme, má 11 měsíců a deset kilo. Zatím používáme pouze jednorázové plenky, ale o latkovani jsem hodně přemýšlela, hlavně z důvodu ekologie, i když jsem se k tomu z praktických důvodů zatím neodhodlala. Možná kdybych viděla, že to opravdu není „tak hrozný“, tak se rozhoupu úplně :D

 • Nahlásit
262
dnes v 20:04

Bobanek

Ráda bych se stala testerkou plenek Bobanek. Mám 5m synka. Vždy jsem chtěla látkování vyzkoušet, ale tak trošku jsem se bála. Třeba mi Bobanek pomůže a ukáže, že to nic není :lol:

 • Nahlásit
16
dnes v 16:12

Bobanek

S dcerkou, která má 14 měsíců, bych moc ráda zkusila All in One kapsové pleny Bobanek, protože jsou zdravé, ekologické, mají krásný a moderný dizajn a taky si myslím, že jsou detské prdýlce přirozenější než plenky jednorázové, navíc si myslím, že v tomhle věku, nebo období jsou skvelým přestupním krokem od jednorazových plenek k postupnému odplenkování v průběhu několika měsíců.

 • Nahlásit
77
dnes v 16:10

Ráda bych vyzkoušela látkové plenky, protože jsem doteď používala jen jednorázové a vzhledem k věku dcerky (20 měsíců) už z toho začínám mít divný pocit. Navíc jí často plenka protéká a v postýlce má kolem sebe mokro, tak musíme v noci převlékat matraci.

 • Nahlásit
35
dnes v 12:44

Synovi je 20 měsíců a za chvíli se nám narodí druhý syn. Vždy jsem kombinovala látkové pleny a jednorázové. Ale u látkových to stále není ono, asi špatný výběr značek, nevím. Od Bobanka máme zatim jen látkové plavky a jsou skvělé, nikdy nepustily nehodu, tak věřím že i plenky by mohly být super a druhého syna už bych třeba jen latkovala.

 • Nahlásit
92
dnes v 12:37

Ráda bych vyzkoušela látkové plenky, plenky nám poslení dobou nesedí zvláště v noci se vyfoukne bříško a dcerka je mokrá. Dcerka je drobnější kvůli kolikám se nám nedaří dcerku odplenkovat potřebu vykonává ve stoje…20měs

 • Nahlásit
1
dnes v 11:14

Bobánek

Ráda bych se synem 5 měsíců zapojila do testování plenek Bobánek, látkuji už od příchodu z porodnice a tedy mohu říct že jsem už „zkušená“ „látkovačka“, máme vyzkoušeno několik českých i zahraničních značek i typů plen, testování je skvělý a užitečný nástroj pro rozšíření a pomoc maminkám které o látkování uvažují nebo hledají to správné pro své miminko. ;)

 • Nahlásit
1
dnes v 11:08

Testování plenek Bobánek ❤️

Ráda bych testovala látkové plenky Bobánek se synem 4 měsíce :srdce:
Kombinujeme látkové a jednorázové plenky. Od Bobánka máme odzkoušené svrchní novorozenecké plenky a systém All in One jsme ještě nezkoušeli :kytka:

 • Nahlásit
194
dnes v 10:48

Ráda bych odzkousela pleny bobánek syn 8 měsíců máme jednorázové, ale ráda bych vyzkoušela i látkové u prvního dítěte teď už 12 let jsem používala látkove. Zkusit se má vše. a kdyby nám latkove pasovaly více zůstala bych u nich už i z šetření životního prostředí jednorázových plenek

 • Nahlásit
2
dnes v 08:58

Látkové pleny Bobanek

Vyzkoušela jsem několik tipů látkových plen, ale bohužel nám zatím žádné nesedly. Ráda bych vyzkoušela tyto od Bobanka, a třeba konečně našla něco, co bude malé vyhovovat.
Mám 8měsíční holčičku.

 • Nahlásit
dnes v 08:49

Testování látkové plenky Bobanek

Krásný den, rádi bychom se synem (11 měsíců) plenky Bobanek otestovali. Stále máme jednorázové pleny a ještě jsme látkové neměli, tak bychom rádi porovnali, co je lepší

 • Nahlásit
100
dnes v 08:00

Mám dvouleťáka a čekám další miminko, takže bychom určitě dostatečně vyzkoušeli. :D
Dvouleťák zatím nechce vůbec chodit na nočník, proto bych ráda zkusila látkové plenky.

 • Nahlásit
8
včera v 22:17

Malému je 16 mm a snažíme se látkovat během dne neustále. Používáme zatím jen klasické čtverce, ale rádi bychom přešli na nějaké kapsovky či AIO. Moc rádi bychom vyzkoušeli a testovali. Děkujeme :srdce:

 • Nahlásit
1
včera v 21:09

Bobánek

Plenky značky Bobánek bych ráda vyzkoušela, protože je ve své látkovací výbavě nemám. Zkouším klasické čtverce, kalhotkové pleny jiné značky a doma šité kalhotkové pleny + svrchňáčky. Ráda bych tedy zkusila i tuto značku, jak bude sedět na mojí poměrně hubenou holčičku. Teď máme 2 měsíce, ráda bych jednovelikostní plenku 😊

 • Nahlásit
2864
včera v 20:43

Na své již čtvrté dítě používám klasické čtverce + kalhotky. Po úvaze nebo i vyzkoušení jiného „látkování“ mě tahle kombinace sedla nejvíce pro svou jednoduchost a variabilitu.

Ovšem nezavrhuju ani jiné alternativy „látkování“, každému sedne něco jiného, ale jde o mé poslední miminko, proto bych ráda otestovala a porovnala…a užila si poslední plenkování.
Miminko má 6týdnů :andel:

 • Nahlásit
15
včera v 20:14

Nad kalhotkami jsem uvazovala už v těhotenství, ale v okolí je nikdo nepoužíval a spíše mě od toho odrazovali. Naše malá, které bude 1 rok (8kg), je strašně šikovná a nočník zkoušíme už dlouho. Bobek v plíně je už jen výjimečně. Ale jelikož je dost paličata tak s čuranim se jí na nočník chce jen občas (někdy nám stačí na den 2 pliny, jindy třeba 6). Myslím že by nám s tím mohli vkládačky pomoc a třeba bych změnila názor pro případné druhé mimčo.

 • Nahlásit
7
včera v 19:14

Pro dceru 15 měsíců bych rada vyzkoušela AIO, protože doposud jsme používali jen klasické čtverce a kalhotkove pleny, tak bych si rada rozšířila obzor, pro druhé miminko, které se narodí v lednu :srdce:

 • Nahlásit
18
včera v 17:18

Testování

Hrozně ráda bych pro svého syna 13 mesicu zkusila látkové pleny už jen tím že jsou ekologické. A další důvodem je chtěla bych pomalu začít syna dávat na nočník a látkové pleny by mi určitě pomohli a udělalo by mi to radost :lol: :)

 • Nahlásit
81
včera v 17:12

Látkové pleny jsem ještě nezkoušela, jsem zvědavá na savost a častost výměny. Máme chlapečka 2,5 měsíce, 6 kg.

 • Nahlásit
29
včera v 16:17

Termín porodu druhého syna máme 25.7. a moc rádi bychom látkové pleny vyzkoušeli, zejména kvůli snížení ekologické zátěže jednorázových plen.

Příspěvek upraven 22.07.21 v 16:18

 • Nahlásit
19
včera v 16:00

Bobanek

Syn 5,5 mesice (8,5kg) a rada vyzkousim, protoze latkove pleny jsem vzdy chtela vyzkouset ale nikdy jsem se neodhodlala a nyni se nabizi tato prilezitost :wink:

 • Nahlásit
6515
včera v 15:22

Vždycky jsem o látkových jen přemýšlela, ale nikdy žádné nezkusila. AIO by bylo asi i jednodušší pro mě :lol:. Malému je dnes 9 měsíců a jelikož je to naše třetí ( a poslední) miminko, je nejvyšší čas to alespoň vyzkoušet :lol:.

 • Nahlásit
28
včera v 15:22

Látkování

Davídkovi bylo 13 měsíců a nikdy jsme látkování nezkoušeli, i když jsem to několikrát chtela vyzkoušet. Takže bych to moc ráda vyzkoušela, kamarádky co látkují si tuhle značku moc chválí. Bylo by nám ctí vyzkoušet, pro nás, něco nového. :-)

 • Nahlásit
3
včera v 15:14

Plenky bobánek

Ráda bych se synem otestovala vaše plenky. Synovi budou v říjnu 2 roky, ale na nočník se nechystá. Měl velké zácpy a nějak to v něm zůstalo. Látkove plenky využíváme celou dobu, ale jinou značku a rádi si rozšiřuje obzory, přece jen bychom rádi další miminko. :srdce:

 • Nahlásit
2
včera v 14:44

Látkuji s jinými typy plenek a rádi bych vyzkoušela i tento typ. Mám 5měsíčního chlapečka.

 • Nahlásit
44
včera v 13:44

Dcera má 10 měsíců, látkuji přibližně od 4. měsíce s jinými značkami. Ráda bych vyzkoušela plenky Bobánek, protože zatím nám každá látkovka v něčem vyhovuje více a v něčem méně. Taky je ráda vyzkouším i z toho důvodu, že zatím vůbec nemám zkušenosti se systémem AIO.

 • Nahlásit
včera v 12:42

Latkuju svoje dvě holcicky prakticky od příjezdu z nemocnice, latkujeme plenkami od jiné značky a já bych rada vyzkoušela Bobanka, abych měla srovnání, případně úplně přešla k této značce nebo ji zkombinovala s už odzkousenou, kterou mám doma…holcicky teď mají 4 měsíce ❤️

 • Nahlásit
1
včera v 11:52

Látkové pleny používáme s mým 3měsíčním synem od jeho 6týdnu, ale mám poci, že námi používaná značka mu nesedí a je v plínkách poslední dobou stále více nespokojený, nehledě na to, že ať dělám co děám, občas AIO proteče po velmi krátké době. To jsou naše hlavní důvody proč bych chtěla vyzkoušet AIO od jiné české značky. Látkování mě baví, protože člověk mohl vidět v prvních šesti týdnech jaké enormní množství plenek a tudíž odpadu takový malý človíček vytvoří, tak mám dobrý pocit.

 • Nahlásit
263
včera v 11:23

Látkové pleny bych chtěla vyzkoušet, protože zatím jsem vždy používala jednorázové a tohle by byla skvělá příležitost a i proto, že se nám v noci celkem často stávají nehody. Mám chlapečka 13 měsíců.

 • Nahlásit
včera v 11:23

Látkovat jsem chtěla ještě před narozením syna, ale vyšší cena, i když jednorázová, mě bohužel odradila. Tohle by byl skvělý způsob, jak to konečně zkusit :palec: Synovi je 16m.

 • Nahlásit
20
včera v 11:02

Testování

Chtěla bych vyzkoušet, protože latkuju ale s klasickými čtverci a v noci se mi stává že protecou. S bobankem nemám zkušenost. Synovi je 9 měsíců.

 • Nahlásit
1
včera v 10:52

Mám první miminko - klukovinu je teď 8 měsíců - nejdřív jsem si řekla ze plenky nebudu řešit, ale teď už jsme se doma “stabilizovali” :) a tak bych chtela zkusit, jestli zvládnu i rozumnější plenky. Od bobánka máme krásné liščí plavečky a jsme s nimi moc spokojení.

Příspěvek upraven 22.07.21 v 10:53

 • Nahlásit
207
včera v 10:50

Ráda bych tyto plenky vyzkoušela, protože pár látkových kousků používám, avšak od Bobánka nemám žádné. :-)

 • Nahlásit
15
včera v 10:43

Mam roční dceru, máme nějakou směs látkových plenek ale od bobanka nemáme ani jeden kus. Doma používám latkovky a dost mě láká vyzkoušení této značky, v plánu je třetí dítě a na základě toho, které plenky mi sednou nejlíp budu kompletovat set pro další přírůstek.

 • Nahlásit
1
včera v 10:42

Dobrý den,

než se nám narodil prcek, věděla jsem, že chci používat látkové plenky (jednak kvůli udržitelnosti, jednak kvůli ušetření peněz) :) Dlouho jsem vybírala, které z latkovych plen budu používat; nakonec jsem se rozhodla pro klasické čtvercovky našich babiček, přes které dávám svrchní kalhotky Haipa Daipa (koupené jako nové z druhé ruky - na internetu se najde spousta věcí, které se daji ještě použit bez nutnosti kupovat nové!).

Momentálně se rozhoduji, jaké kalhotky koupit pro větší mimčo (jelikož ty co mám jsou velikost S), a ráda bych vyzkoušela i jiný patent, který bych případně mohla nějak nakombinovat s těmi čtvercovkami.

Tak uvidíme, jestli se mi naskytne šance testovat Bobánka, nebo se budu muset porozhlédnout po bazárcích :D

Přeji všem krásný den! ;)

 • Nahlásit
včera v 10:40

Dobrý den. Mám miminko staré 6 měsíců. Ráda bych vyzkoušela tyto pleny, protože se mi nelíbí, že jednorázové se dlouho rozkládají a myslím že látkové by mohly být šetrnější k dětské pokožce. Ráda si moje teorie ověřím 😁

 • Nahlásit
64
včera v 10:19

Vždycky mě lákalo tyto plenky vyzkoušet, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlala..Nyní mám druhé dítko, kterému bude brzy rok, takže je to taková poslední šance pro nás :mrgreen:

 • Nahlásit
25
včera v 10:19

Dobrý den,
mám dva syny ve věku 2 roky a 15 dní a moc ráda bych vyzkoušela látkové plenky Bobánek. Starší syn vyrostl na jednorázovkách, které jsou ovšem finančně náročné a ne každé mu vyhovují. Teď už je tedy používá jen na spaní a cestování. Mladší syn má též jednorázovky, ale už nyní začíná mít potíže s červenáním zadečku.

 • Nahlásit
25
včera v 10:18

Rada bych vyzkousela plenky protoze dcera trpi s opruzeninami, a ma 10 mesicu tak zacina tapkat ale casto pada na zadecek😄

 • Nahlásit
18
včera v 09:57

Než se narodila dcerka, dlouho jsem přemýšlela jestli nepořídit látkové pleny. Nemohla jsem najít žádnou značku a typ, který by byl pro nás ideální. Proto bych ráda vyzkoušela tyto a ušetřila tak životní prostředí :)
Dcera bude mít 11 měsíců :)

Příspěvek upraven 22.07.21 v 13:52

 • Nahlásit
39
včera v 09:35

Látková plena

Ráda bych vyzkoušela, abych viděla jaký je materiál, jak sedí, jak propouští, zda nedráždí pokožku i jak se udržuje. V podstatě i jak se nasadí. Používali jsme doteď jednorázové. Plánujeme miminko, tak bych ráda zkusila na naší dvouleté, zda pak pro druhé nekoupit látkové místo jednorázovek. Prostě bych ráda porovnala rozdíly mezi oběma druhy. :)

 • Nahlásit
1
včera v 08:43

Kluk 10 měsíců

Dobrý den, mám téměř 10ti měsíčního chlapečka a snažím se látkovat. Mám troje různé svrchní kalhotky, různé systémy kalhotkových plen i vkĺádaček, ale většina je nevyhovujících, protože jsem navrženy pro holčičky “čůrající dolů” a synovi který se plazí a pouze občas leze přes bříško protékají. Proto bych uvítala možnost vyzkoušet Váš výrobek.

 • Nahlásit
421
včera v 07:55

Krásné testování

Dobré ráno,

moc ráda se do testování zapojím. Syn má 21 měsíců za chvíli a má silný ekzém. Látkové pleny díky šetrnosti na přírodu podporuju. Chtěla bych vyzkoušet právě kvůli malého ekzému, mám pocit, že mu nynější koupené jednorázové nesedí.

 • Nahlásit
125
včera v 07:53

Mame rocni dceru, kterou zkousime davat na nocnik. Chceme zacit odplenkovavat. Tak tohle by ji mohlo “prinutit” se hlasit o nocnik i v prubehu dne.

 • Nahlásit
41
včera v 07:32

Mám tři děti a se všemi jsem látkovala, tuhle značku jsme ještě nezkoušeli a tak by moje půlroční holčička vzorek ocenila.

 • Nahlásit
67
včera v 07:04

Mam třetí miminko a i s ním, tak jako u předchozích, látkuji. Používám však pouze čtvercové pleny, které skládám. Koupila jsem si i pár tvarovaných a AIO, ale z Číny a s nimi jsem tedy spokojena nebyla. Protékali :( Moc ráda bych tedy vyzkoušela tuto značku, děkuji :)

 • Nahlásit
127
včera v 04:07

Dceři je 22 mesicu, použivam látkové plenky, jeden typ celou dobu a vlastně jsem nezkusila nikdy žádné jine, třeba budou lepší!

 • Nahlásit
4032
včera v 02:09

Dobry den, dcera ma rok a pul. Trenujeme na nocnik. Stava se, ze casto po noci neni pocurana a tak ji sundam plenu a jde curat do nocniku. Behem dne bych ji rada zacala davat letkove pleny, aby mela diskomfort a treba si zacne sama rikat o curani do nocniku. To je duvod, proc bych rada latkove pleny vyzkousela. Dekuji

 • Nahlásit
635
včera v 00:13

Látkové plenky používáme od narození, ale z většiny jen klasické čtverce a svrchní kalhotky. AIO nám ve výbavě chybí a moc ráda bych je vyzkoušela. Třeba by si pak na přebalení troufl i tatínek :D Synovi je 21 měsíců, ale k odplenkování se ještě zdaleka nechystá.

 • Nahlásit