Tip na výlet: S dětmi do Prahy

Co s dětmi v zimě v Praze? Ať už jste z hlavního města, nebo si sem chcete udělat výlet, určitě si z našich tipů vyberete. Vyzkoušeno s vlastními dětmi!

Tip na výlet: S dětmi do Prahy Cestou na Petřín. Zdroj: eMimino

Pražská zoo

Zoo je naše oblíbené útočiště, kam chodíme po celý rok moc rádi a kde pokaždé objevíme něco nového. Právě teď probíhá program Ohřejte se v Zoo, jde o krmení a komentované prohlídky v jednotlivých pavilonech. Nevynechte Africký dům, protože se nedávno narodilo žirafátko.

Pokud je to možné, vydejte se za zvířátky v pondělí, vstupenka pro děti je jen za 50 Kč. Mrkněte na aktuální program. Od března si navíc můžete vyzkoušet tvorbu ručního papíru ze sloního trusu. Zní to netradičně, ale je to hezký zážitek, při kterém se děti dozví, jak se vyrábí papír.

A rodinné závody, kdo běhá jako slepice, svišť nebo myš, už máte za sebou?

Loňskou zimu jako myš, letos už bude rychlejší. Zdroj: eMiminoLoňskou zimu jako myš, letos už bude rychlejší. Zdroj: eMimino

Hurá do vody

Aquapalace v Průhonicích je místo, kde si užijete adrenalin. Zkuste nejdelší tobogán v Česku, prudké skluzavky nebo divokou řeku.

V tobogánu magic tube otestujte novinku – virtuální realitu. Při jízdě si nasadíte speciální brýle a přenesete se do vesmíru nebo na nebeskou oblohu. Během jarních prázdnin navíc děti v doprovodu dospělého zaplatí jen 1 Kč. Využijte akci a užijte si v Aquapalace skvělý den.

Na Hrad a na Petřín

Vydejte se na procházku už brzy ráno, kdy je centrum klidnější. Od Karlova mostu jděte na Pražský hrad. Navštivte Svatovítskou katedrálu a pak si prohlédněte Královskou zahradu u Letohrádku královny Anny. Když bude svítit slunce, udělejte si čas na svačinu v Jelením příkopě a přilehlém parku.

Uličkami z Hradu sestupte k lanovce na Petřín. Lanovkou jeďte nahoru, dolů seběhnete. Na Petříně je bludiště i hezké místo na posezení.

Zrcadlové bludiště nás rozesmálo. Zdroj: eMiminoZrcadlové bludiště nás rozesmálo. Zdroj: eMimino

Zemědělské muzeum

Zemědělské muzeum máme radši než vedlejší Národní technické muzeum. Je to hlavně z důvodu, že v něm mají více aktivit i pro nejmenší děti. V části s traktory se děti projedou na malých strojích, na některé opravdové si dokonce můžou sednout a vyfotit se. V horním patře je zase prostor o rybářství s akváriem a dětským rybářským oblečením k vyzkoušení.

Frotáž rybích šupin – kreativní aktivita v Zemědělském muzeu. Zdroj: eMiminoFrotáž rybích šupin – kreativní aktivita v Zemědělském muzeu. Zdroj: eMimino

Dětské herny a hřiště

Mezi naše oblíbence, kde jsme se i skvěle najedli, patří karlínský Králík v rádiu. Můžete požádat obsluhu, aby se vám o děti postarali, abyste si po společném obědě mohli vychutnat v klidu kávu a dort.

Když svítí slunce, zkuste objevit nové hřiště. Nás moc baví dětské hřiště U Vodárny, park Lannova nebo hlídané ve Vrchlického sadech naproti Hlavnímu nádraží. Zajít můžete na hřiště ve Františkánské zahradě kousek od Václavského náměstí.

Workshopy a akce v galeriích

Galerie hlavního města Prahy, DOX, Rudolfinum i Národní galerie pořádají velké množství workshopů pro rodiny s dětmi. Galerie hlavního města Prahy je má pravidelně v sobotu, stačí se podívat na jejich program pro rodiny. Rudolfinum navštivte v neděli a zajděte s dětmi tvořit.

Na rodinném workshopu Galerie hlavního města Prahy. Zdroj: eMiminoNa rodinném workshopu Galerie hlavního města Prahy. Zdroj: eMimino

Hledáte další rodinné aktivity v Praze? Inspirujte se

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Tip na výlet Praha a okolí

27.7.18 11:36
15

Kam v Praze s prckama

27.1.14 22:34
9

Výlet okolí Prahy?

19.6.11 12:04
3

víkend s ročním prckem v Praze

10.8.06 11:17
1

Máte oblíbené místo v Praze nebo okolí? Napište nám svůj tip.

Autor:

Máma, markeťačka, blogerka… píše, tvoří a ráda propojuje lidi. Ve volném čase cestuje, maluje a píše o tom blog DIY projekty. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2881
27.2.19 16:22

@ivabozi no já myslela park Rajská zahrada, na Praze 3 nad Vše, ale mají otevřeno až na jaře tuším od 1. Dubna… Je tam pěkný rybník s kapry, vodopad, hřiště, kavarna, stul na stolni tenis, kardio zona…

 • Zmínit
 • Nahlásit
1007
27.2.19 14:34

@welovefashion Díky moc. Ono je těžký se někdy zavděčit všem. Plzeň mě dlouhodobě láká, ale vyrazila bych spíš v týdnu a to nemají v planetáriu nic na programu :( Co byste ještě doporučila? A Rajskou zahradu zkusíme, zrovna tenhle týden si tam kluci prohlíželi metro, jak jezdí nad sebou. Hezký den, Iva :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1007
27.2.19 14:32

@barbuchablond Díky moc za tip, příště zkusíme. Já mám vždycky chuť ty svoje dva kluky unavit, takže jsme si to prodloužili. :) Ono člověk sice žije v Praze, ale na Hrad se nejspíš dostaneme stejně často jako jiní turisté. :D Vy někde u Pražského hradu bydlíte? Iva

 • Zmínit
 • Nahlásit
1007
27.2.19 14:30

@Caboverde Dobrý den, nemusíte mě hned nařknout z negramotnosti. Celoroční samozřejmě máme, ale tipy měly být i pro mimopražské, co si třeba jen na jeden den udělají výlet. A ne každý tuší, že je pondělí pro děti výhodnější. :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
2881
27.2.19 10:50

@Caboverde tak třeba chodí do zoo celoročně 4-5 do roka, popravdě mě by to třeba každý měsíc nebavilo, my chodíme 1× ročně a pak třeba ještě do jiných měst, Plzeň má super zoo s Dino parkem… Jo a ne každý má na to zaplatit si permanentku :wink:

Děti chodí rádi do Dinoparku na Harfě, super je i muzeum vlaků na Andělu… Z parků já mám ráda Riegrovy sady, Rajskou zahradu (tam je to super pro menší děti a občerstvení přímo u hřiště), jo a Ladronka je taky dobrá ;) Petřín je super, hřiště je i nahoře i dole, výšlap na rozhlednu taky stojí za to…

Autorce pochvala, super inspirace, už dlouho se chystám vzít děti do zemědělského muzea…

 • Zmínit
 • Nahlásit
Caboverde
27.2.19 09:02

Chodit do pražské zoo celoročně a nepořídit si individuální roční vstupenku (12 vstupů na osobu s platností jeden rok) popř. roční rodinnou (48 vstupů s platností jeden rok, pro maximálně 4 osoby na den, z čehož mohou být pouze dva dospělí) považuji minimálně za finanční negramotnost. A v době jakýchkoliv prázdnin popř. různých akcí je lepší se zoo vyhnout, protože bývá nepříjemně přeplněná. Omlouvám se za názor, ale každý to máme jinak.

U hřišť bych taktéž velmi polemizovala. Hřiště U Vodárny je jedno z nejhorších hřišť, které jsme navštívili. V Praze stojí za zmínku hřiště Na Mlejnku P-4, je ojedinělé svojí rozlohou. Malešický park, kde je spousta vodních prvků, takže se na něm děti vyřádí především v teplé části roku. Hřiště na letišti Točná, kde jsou různé opičí dráhy. Někomu by se mohla líbit Gutovka, mi ji třeba rádi nemáme. Spoustu pěkných hřišť je na P-8, hřiště Třeboradická, Žernosecká s vodními prvky.

Teď aktuálně na pražském Výstavišti Matějská pouť a putovní výstava Studia Pixar.

 • Nahlásit
1324
26.2.19 10:13

Lepší je jít z Hradu přes Pohořelec Strahovskou ulicí na Petřín, je to kousek a není to takový krpál, pod rozhlednou je zrekonstruovaný prostor, možnost posezení, WC, dolů lanovkou (krásný výhled a většinou jede málo lidí). Kousek nad stanicí lanovky je hezké hřiště.

 • Zmínit
 • Nahlásit