Touží vaše dítě po zvířátku, ale prostě to nejde? Máme tipy na dárky, kterými ho nezklamete

Chtějí vaše děti k Vánocům pejska, křečka nebo alespoň rybičky? Máme pro vás tipy na dárky pro ty nejmenší, kteří si přejí zvířátko, ale vy jim z jakéhokoliv důvodu toto přání nemůžete splnit. Malí milovníci zvířecího světa budou nadšeni.

*
Zdroj: www.sparkys.cz
Pejsek, kterého nemusíte venčit 1/10

Hasbro FurReal Friends Ricky. Rozhodně nejlepší psí kamarád, kterého nemusíte venčit! Co umí? Prakticky vše, co živý pejsek. Zvládá až 100 kombinací zvuků a pohybů – štěká, kňučí, udrží kost na čumáčku, vrtí ocáskem, dává pac… Reaguje dokonce na hlas. Nejzábavnější kousek umí s kostičkou, položte mu ji na čumáček, on si ji přetočí do tlamičky. A když se mu to nepodaří, smutně kňučí. Tenhle dárek zaručeně zaboduje.

*
Zdroj: www.dracik.cz
Zpívá a mluví jako skutečný papoušek 2/10

Je velký, barevný a je zábavný. Prostě papoušek jako živý. Vyžaduje pozornost, pohlazení, chce si hrát. Zvládá více než 50 zvuků, reaguje na hudbu, do rytmu zakývá hlavou, zamává křídly, otevře zobák. A – jako správný papoušek – mluví a dokonce zpívá. Pravda, sice jen anglicky, ale alespoň se děti něco přiučí ;-) Výhodou je, že nehrozí, že by vám uletěl…

*
Zdroj: www.lidl-shop.cz
Co se z vajíčka vyklube? 3/10

Spinmaster Hatchimals Mystery Egg. Časům, kdy každý hrál tamagoči odzvonilo. Dnes dětem můžete pořídit zvířátko, které se vyklube z vajíčka přímo před jejich očima. Naučí ho potom chodit, tančit, hrát si. Vše začíná péčí o vajíčko samotné. Až když cítí klid, rozsvítí se mu oči a zevnitř se začnou ozývat zvuky. Po vyklubání se projde tvoreček stádiem kojence i batolete, než se z něj stane hotový a spokojený tvor.

*
Zdroj: www.mironet.cz
Díky péči malé veterinářky kočička spokojeně přede 4/10

Kufřík Smoby pro malou veterinářku. V přepravním boxu je měkká plyšová kočička. Je trochu nemocná a potřebuje malého doktora. Jakmile paní veterinářka nebo pan veterinář zmáčkne kočičce bříško, začne příst a mňoukat. Po uzdravení má hlad, proto zbaští všechny granule z misky. Stetoskop, injekce, teploměr a další nezbytné veterinářské vybavení samozřejmě nechybí.

*
Zdroj: www.sevt.cz
Robot, který umí psí kusy 5/10

Interaktivní robotický pes na krátkých nožičkách. Je to prostě jezevčík, přátelský a roztomilý pes. Umí mnoho kousků, je čiperný, komunikuje s lidmi, vydává zvuky a někdy i zlobí. Ovládat můžete pejska díky dálkovému ovládání. Už pro něj máte jméno?

*
Zdroj: www.albatrosmedia.cz
Poznejte zvířata všech světadílů 6/10

Atlas zvířat pro děti představuje nejzajímavější zvířata všech světadílů. Co na procházce najdete? 7 rozkládacích map, 13 příložených knížek a téměř 200 nejatraktivnějších zvířat z celého světa, typických zástupců každého kontinentu. Od zajíce, přes tapíra až po rypouše sloního, vakorta písečného nebo vačici.

*
Zdroj: www.mall.cz
Ušetřete za výlet do Fata Morgány 7/10

Motýlí zahrádka je experimentální/edukativní sada, díky které si dítě vyzkouší chov živých motýlů – od fáze housenky až po vylíhnutí motýlka. Krmíte nejdříve housenku, po vylíhnutí několik dní i motýla, než ho následně slavnostně vypustíte do přírody. Nebojte! Housenky nejsou součástí balení. Se zakoupením sady získáte unikátní kód, díky kterému si je později objednáte. Přijdou vám zdarma během 1-2 týdnů. Pozorování zázraku v podobě přerodu housenky v motýla bude bavit nejen děti, ale i vás.

*
Zdroj: www.zoopraha.cz
Darujte k Vánocům slona nebo žirafu 8/10

Adoptujte si zvíře! Bude vlastně vaše, jen se vám o něj budou starat v zoologické zahradě. Výhodou tohoto kroku je, že si tak můžete pořídit klidně slona, lva nebo žirafu. Nemáte-li velká zvířata rádi, v nabídce jsou rozliční tvorové z celého světa. Stačí si vybrat.

V obálce pod stromečkem pak může být vstupenka do ZOO. Například pražská ZOO prodává tzv. vstupenky na lepší časy, kterými podpoříte její činnost v tomto nelehkém roce, kdy nemohou být vždy otevřeni pro návštěvníky. Možnost adoptovat si zvíře nabízí nejen pražská zoologická zahrada, ale i další zahrady v Čechách, dokonce i ty malé.

*
Zdroj: www.kukacka.cz
Pomozte užitečnému hmyzu přežít zimu 9/10

Brouci nepatří mezi chtěné domácí mazlíčky. Máte-li ale zahrádku, park pod okny, nebo jiný kus zeleně dejte se do instalování tzv. hmyzího hotelu

V tomto hotelu si najde úkryt pro přezimování mnoho druhů užitečního hmyzu. Dutina s úzkou štěrbinou je například vhodným místem pro úkryt kukel i dospělých motýlů. Stébla slámy nebo rákosu či vrtané dírky ve dřevě mají rády včelky samotářky, nebo čmeláci. Mezi borovými šiškami si zase domov vytvoří slunéčka sedmitečná, zlatoočka nebo škvoři. Následné pozorování broučků bude pro děti velmi zábavné.

*
Psi v útulcích čekají na procházku 10/10

Dobrovolnické venčení psů z útulku je činnost, která dokonale splňuje rčení o „zabití několika much jednou ranou“. Užijete si procházku na čerstvém vzduchu. Uděláte nesmírnou radost psímu chlupáčovi, který se rád proběhne mimo svůj útulkový kotec. A především si nejen vy, ale i vaše děti, užijete společnost veselého tvora, který vás bude za procházku milovat.

Děti se také naučí, že s pejskem je třeba chodit ven a zjistí, jak se ke zvířeti chovat. A kdo ví? Může to být trénink na chvíli, kdy se součástí vaší domácnosti stane skutečný pejsek… Pod stromečkem mohou děti najít pěkné vodítko na psa s příslibem brzké procházky. Před tím, než se vydáte do útulku se s provozovatelem dohodněte na podmínkách venčení jeho svěřenců.

Autor:

Petra vystudovala český jazyk a výtvarnou výchovu na pedáku – nikdy ale neučila. Dlouho žila studentským životem, studovala, žila ve Francii, poté v Anglii. Říká o sobě, že vždy byla písmenkový typ – hodně čte a čím dál tím víc i píše. Velmi ji baví i jazyky cizí, zejména francouzština. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...