Čtení nás baví: Tipy na knížky pro děti od 3 do 6 let

Věk od 3 do 6 je pro děti docela hektický. Čeká je spousta změn: rozkoukají se ve školce, osamostatní se v mnoha věcech, poznají nové kamarády nebo jim dokonce přibude sourozenec. Vybrali jsme knížky, které pomohou s překonáním změn, ale i pohádky do postýlky před spaním.

Rádci pro děti i rodiče

Potřebujete děti připravit na nástup do školky nebo je naučit, aby se rozdělily se svými blízkými? Zkuste řadu knih z nakladatelství Dobrovský od autora Alberta Pellaie: Chci všechno, já jsem tady král; Nechci do školky a Je čas jít do hajan.

Knížka Nechci do školky dětem formou básničky vysvětluje, proč je školka prima, co tam dítě čeká a zároveň i triky pro rodiče, aby si velkou změnu usnadnili.

V knize Nechci do školky najdete mnoho praktických tipů pro rodiče.V knize Nechci do školky najdete mnoho praktických tipů pro rodiče.

Příběhy

Pohádka Lední medvídku, kam pluješ? od Hanse de Beera bude dětem blízká, zalíbí se jim jemné ilustrace i samotný medvídek Lars. Přiblíží jim sílu kamadádství a to, jak se k sobě vzájemně chovat.

Dědečku vyprávěj srozumitelně vysvětlí malým dětem zásady slušného chování. Obsahuje vtipné příběhy, které budou malí čtenáři rádi citovat. Nenapsal ji nikdo jiný, než expert na etiketu Ladislav Špaček, ilustracemi knihu doprovodila Jana Fernandes.

Poučné jsou také knížky z edice Příběhy slepičí babičky od autora Hervé Le Goff. Například pohádka O lvíčkovi, který pořád říkal NE!. Ocení ji rodiče, jejichž děti zrovna prožívají období vzdoru.

Modrý poťouch je vtipně napsaný a stejně divoce ilustrovaný Markétou Vydrovou. Autor Miloš Kratochvíl si báječně pohrál s češtinou, určitě doporučujeme i jeho knížku s básněmi Pes nám spadla.

Modrý poťouch je legrační kniha. Lehce se vejde se do kufru na cesty.Modrý poťouch je legrační kniha. Lehce se vejde se do kufru na cesty.

Naučné knihy

Malá dětská encyklopedie je určena dětem od 3 do 6 let. Díky ní porozumí, jak funguje lidské tělo, co se děje ve světě okolo, jak funguje vesmír, a poznají nová zvířata i rostliny. Srozumitelně malým dětem popisuje například těhotenství maminky nebo jak se lidem žilo před mnoha lety.

Velký obrázkový atlas Mapy zaujme cestovatele. Tahle knížka se autorům Aleksandře Mizielińské a Danielu Mizieliński opravdu povedla. Nechte svoje děti, ať se podívají na celý svět a poznají zajímavosti z cizích zemí. A pak se s nimi někam na cesty vydejte.

Díky Mapám děti objeví spoustu nových informací.Díky Mapám děti objeví spoustu nových informací.

Kuchařky pro malé šéfkuchaře

Pokud máte doma dítko, co vám během vaření pomáhá a zajímá se o jídlo, zkuste kuchařku Vařím s maminkou od Annabel Karmelové. Obsahuje řadu receptů s podrobným popisem a názornými fotkami. Pokud najdete další zajímavou kuchařku pro děti, určitě se s námi o ni podělte do komentářů.

O knížkách pro děti maminky na eMiminu diskutují


Podívejte se do své knihovny

Možná si z vlastního dětství pamatujete některé dnes již legendární knížky. Jednou z nich je například Z deníku kocourka Modroočka, která vypráví veselé příhody malého šedého koucourka. Bude se líbit mladším i starším. Ilustrace od Heleny Zmatlíkové jsou zkrátka nádherné.

Napište nám pod příspěvek, jaká kniha se vašim dětem líbí. Můžete rovnou přidat recenzi nebo se zapojte do soutěže o 3 knížky O lvíčkovi, který pořád říkal NE!

Autor:

Máma, markeťačka, blogerka… píše, tvoří a ráda propojuje lidi. Ve volném čase cestuje, maluje a píše o tom blog DIY projekty. více

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Témata článku

Přečtěte si také