Naporcovaný manžel, nový Nesbo a další knihy pro podzimní šeď

Obarvěte si letošní podzim příjemnou knihou. Přinášíme pět tipů toho nejlepší čtení do vaší čtečky, ale i do sluchátek. Vyberte si to pravé zpestření podle nálady. Máte...

Naporcovaný manžel, nový Nesbo a další knihy pro podzimní šeď čtení.jpg

… někdy chuť zabít manžela?


Lizzie Prainová to udělala. A navíc ho naporcovala a nad jeho masem postupně vzpomíná na společný život. Neradíme vám přidat se ke kanibalům, ale doporučujeme k přečtení knížku Dokonalá chuť od Natalie Young. Recenze knihy Dokonalá chuť vám prozradí více o hlavní hrdince, která si i přes svůj hrůzný zločin získá vaše sympatie.

Co vás v e-knize čeká? Brilantní a doslovná pitva manželství. Seznamte se s Lizzií Prainovou: ženou v domácnosti, která nedávno překročila padesátku. Bydlí v domku u lesa se svým psem Ritou. Moc ráda vaří a lidem ze sousedství se vyhýbá. Pro obživu peče jiným dorty. Jejího manžela Jacoba už pár dní nikdo nespatřil. To proto, že ho Lizzie minulé pondělí v náhlém hnutí mysli praštila rýčem do hlavy. Co by měla podniknout teď? Pokud chce začít nový život, který si podle vlastního mínění po ubíjejících třiceti letech v Jacobově stínu plně zasluhuje, musí se zbavit jeho mrtvoly.

… ráda napětí?

Jo Nesbo vydal novou knihu Přízrak, které se už v předprodeji prodalo dvacet tisíc. Detektivka z prostředí ponurého Norska, kde opět Harry Hole pátrá po vrazích, útočí na titul nejprodávanější knihy roku.

Co vás v e-knize čeká? Napětí na každé stránce.
V Oslu se díky spolupráci nového sociálního úřadu a nového šéfa policejní složky pro potírání organizovaného zločinu snížil počet drogových gangů a značně klesl též prodej heroinu. V ulicích se však objevila nová droga jménem fiolin - opiát mnohonásobně silnější než heroin, jež vede méně často k předávkování, ale zato vyvolává mnohem silnější závislost. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Zpočátku vražda typická pro drogové prostředí se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymu ani nesnilo.

… přečteného Nabíječe?


Hit lechtivé literatury má své pokračování, knihu Roštěnka. Předprodej titulu seženete na Knihy.iDNES.cz právě se slevou.

Co vás v e-knize čeká? Vztah Caroline a Simona podobá jízdě na horské dráze. Hra na společnou domácnost nebyla nikdy větší zábava… ani větší zmatek. I v práci toho má Caroline až nad hlavu – po odjezdu své šéfky na líbánky převezme vedení celé designérské firmy a navíc má na starost rekonstrukci nádherného starobylého hotelu v Sausalito. A protože její sexy přítel Simon létá fotografovat po celém světě, nezbývá jim než věřit v pravdivost rčení „láska i hory přenáší“. Na skvělé milování po jeho návratech si ani jeden z nich samozřejmě nestěžuje! Jednoho dne se však Simon rozhodne, že už má cestování plné zuby a začne trávit víc času doma. Mnohem víc. A byl by rád, aby víc času doma trávila i Caroline. Ačkoli jim však romantické eskapády svých přátel poskytují dostatečné rozptýlení, musejí nakonec svůj vztah přece jen řešit. Caroline ani Simon nechtějí sklouznout k tomu, aby svůj únik před stereotypem řešili stylem „co oči nevidí, to srdce nebolí“, dokážou se tomu ale vyhnout?

… v oblibě knihy, o kterých přemýšlíte ještě několik dní?

Doporučujeme Příspěvek k dějinám radosti od Radky Denemarkové. Zdánlivě detektivní román se zabývá něčím, čemu se obvykle spisovatelé vyhýbají. Recenze prozrazuje více.

Co vás v e-knize čeká? Sebevražda bohatého postaršího muže se brzy ukáže jako nepravděpodobná. Vnímavý Policista neúnavně pátrá po skutečných důvodech té podivné smrti, jež ho dovedou k tajemnému domu pod Petřínem. Záhad a motivů přibývá stejně jako hodin strávených s mladou Vdovou. Hlavními postavami jsou ale tři, možná čtyři ženy, vzdělané, smělé a oddané vyšší spravedlnosti, podle níž oběť a viník ztrácejí svou původní dualitu. A v echu doráží palčivá otázka: kolik nás ještě čeká násilí a válek, než všechno to neštěstí člověka konečně polidští? Autorčin groteskní román valící se jako láva však také promlouvá o potřebě doteků, neboť „těla nelžou a jejich paměť neklame“. A roli přímo tažnou mají v knize svobodné bytosti, pro něž je laskavost mocnější než zákony vládců — švitořivé vlaštovky.

… minimum času a prostě nestíháte?

Pusťte si Stop prokrastinaci , nejprodávanější a nejpochvalovanější audioknihu posledních týdnů. Přiznejte si - že i vy chronicky odkládáte povinnosti a úkoly na později? Během cesty autem nebo při vaření si pusťte mp3 a knížku za vás přelouská Gustav Bubník. Stačí jen poslouchat. Za 80 minut zjistíte, jakými fígly se člověk donutí dělat to opravdu potřebné. Více o autorovi i knize prozradí recenze Stop prokrastinaci

Co vás v audioknize čeká? Návod, jak přestat odkládat úkoly, a zaměřit se na důležité povinnosti, od jednoho z nejinspirativnějšího blogera na světě. Leo Babauta začínal před pár lety začínal jako zadlužený a obtloustlý taťka. Doteď se stihl zbavit dluhů, napsat několik knih, pravidelně přispívat na blog, uběhnout několik maratonů a zhubnout mnoho kilo a stát se veganem. A k tomu všemu pěstuje vztah se svou manželkou a vychovává šest dětí! Uznejte, že tenhle pán musí vědět, jak zužitkovat čas na maximum.

Neztrácejte čas ani při placení. Nabijte si kredity na Knihy.iDNES.cz a pak už rovnou stahujte e-knihy ke čtení. Bez jakéhokoliv zdržování s internetbankingem.

Příjemné podzimní čtení přejí
Knihy.iDNES.cz

Autor:

Monika na eMiminu začala pracovat jako administrátorka v roce 2011. Web se nakonec stal nedílnou součástí jejího života. Stále ji baví zlepšovat eMimino po textové a uživatelské stránce. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
23
16.1.15 16:27

Hezké knihy

Hezké knihy.

  • Zmínit
  • Nahlásit