Tři zásadní knížky o mateřství, které se čtou samy

Tři zásadní knížky o mateřství, které se čtou samy

Abyste se v přehršli dobře míněných rad neutopili, vybrali jsme tři knížky o výchově, které se vyplatí mít v každé rodinné knihovně.

Respektovat a být respektován

Opakem poslušnosti nemusí být nutně neposlušnost, ale zodpovědnost - píší autoři populární příručky Respektovat a být respektován. Ta nabízí praktické a srozumitelné rady, jak získat respekt svých ratolestí bez křiku a autoritářského přístupu.

A jaká je praxe? Šarpej píše: „Nesedí mě na tom držet se toho doslova, to bych měla pocit, že lámu sama sebe, svoji „přirozenost“. Taky nejsem robot, takže bez emocí nedokážu reagovat, když se třeba zlobím, ale spíš mě naťuklo, jak se dají říct některé věci jinak…“

Každé dítě může dobře spát

Máte doma nespavce? Útlá knížka vás naučí, jak upravit spánkový režim vašeho dítka tak, aby vyhovoval jemu i rodině. Poradí si s častým nočním pláčem a překoná zažité zlozvyky při usínání. Přesně to slibuje titul oblíbeného bestselleru Každé dítě může dobře spát. A vy s ním.

Nejšťastnější batole v okolí

Harvey Karp, uznávaný pediatr a odborník na vývoj dětí ví, jak překonat každodenní nástrahy rodičovství. A že má reference přímo hvězdné… pro rady si k němu chodí Madonna i Pierce Brosnan. Vše, co umí, shrnuje v čtivé a vtipem okořeněné příručce Nejšťastnější batole v okolí.

„Přečetla jsem jí za týden a musím přiznat, že mi ukázala cestu k naší 16měsíční cácorce,“ píše Vidi v diskusi Nejšťastnější batole v okolí. Až vaše ratolest vyroste z batolecích let, sáhněte po stejně kvalitním pokračování Nejšťastnější děťátko v okolí.

Jaká knížka o rodičovství stojí za přečtení a kterou byste nedoporučili? Knížky o mateřství vybírejte a hodnoťte v recenzích. A napište nám do komentáře.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
4623
26.1.16 08:54

Za mě je teda nejlepší knížka Klidné spaní a ukládání :palec: Popisuje jak nenásilnou cestou a hlavně BEZ PLÁČE snížit nebo úplně zrušit noční probouzení miminek. Knížka je rozdělená na dvě části - tipy pro děti od narození do 4 měsíců a od 4 měsíců do dvou let.
Nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla - cca 200 stran za 2 dny, čte se opravdu sama ;)

  • Zmínit
  • Nahlásit
4472
25.1.16 20:47

Tyhle knížky mě nikdy nijak neoslovily, ani bych si je nekoupila. dostala jsem jednu celkem fajn knížku, ta mi sedla…jmenuje se Líný rodič :mrgreen:

  • Zmínit
  • Nahlásit
623
25.1.16 17:39

Čtivá je knížka od Lidmily Pekařové - Jak žít a nezbláznit se.

Jinak zásady podle Karpa mi hodně pomohly teď u syna ( jemu prostě ta metoda sedla ), takže jsem zvědavá, co se dočtu v dalších dílech a zda něco z toho zase použiju :).

  • Zmínit
  • Nahlásit
63
25.1.16 13:34

Od Karpa přečetla Nejšťastnější miminko v okolí. A bohužel doporučit to nemůžu. Vleklý, nudný text, knihu jsem s přemaháním četla asi čtyři měsíce :/
Pár cool informací tam bylo, ale vše bylo omíláno zbytečně zdlouhavě a nudně… Za mě velké zklamání.
Osobně bych doporučila tituly Evy Kiedroňové a pro zapojení tatínků Ahoj tati!

Každopádně díky adminům za téma, sama to teď řeším, tak se těším na tipy ostatních maminek. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

  • Zmínit
  • Nahlásit