Vánoční pečení se blíží: Vyzkoušejte zdravější varianty cukroví

  • Komerční sdělení
  • 15.11.19

Brzy tu máme první adventní neděli, a tak je načase začít sbírat recepty na vánoční cukroví. Z čeho tahle tradice vznikla a jak si letos sváteční dobrůtky připravit o něco zdravěji?

* Celozrnné hvězdičky s ořechy a brusinkami. Zdroj: Amylon.

Proč vlastně pečeme cukroví?

Linecké cukroví. Zdroj: Amylon.Linecké cukroví. Zdroj: Amylon.

Kořeny pečení vánočního cukroví sahají až do 16. století, kdy ho pohané pekli na oslavu zimního slunovratu. Věřili, že má tajemné schopnosti a dokáže ochránit rodinu a celé hospodářství před temnými silami. Z tohoto důvodu si na něm dávali hodně záležet.

Vykrajovali zvířata jako symbol hospodářského dobytka, nebo kolečka, která představovala slunce. Cukroví se věšelo ve světnicích pro domácí štěstí, a také do chlévů, aby zvířata prospívala. Dávalo se dokonce i na ovocné stromy v sadech pro lepší úrodu.

Prvním a nejoblíbenějším cukrovím byly medové perníčky, které neodmyslitelně patří i k současným Vánocům. Dalšími stálicemi jsou vanilkové rohlíčky, linecké cukroví a pracny (neboli také medvědí tlapy).

Letos zkuste péct zdravěji


Bez cukroví snad ani nejsou Vánoce. Můžete ho ale udělat zdravěji. Zkuste vyměnit klasický řepný cukr za třtinový, vyhnete se tak zbytečným chemikáliím, které se do běžného cukru dostávají při bělení. Třtinový cukr navíc obsahuje minerály a enzymy, které v bílém cukru nenajdete.

Pudinkové vanilkové rohlíčky. Zdroj: Amylon.Pudinkové vanilkové rohlíčky. Zdroj: Amylon.

Zahoďte levný vanilínový cukr, který tak akorát škodí vašemu zdraví, a vytvořte si doma pravý vanilkový. Stačí do uzavíratelné sklenice s třtinovým cukrem zapíchnout vanilkový lusk. Uvidíte, jak bude cukr po pár dnech provoněný.

Anebo vyzkoušejte BIO vanilkový cukr Amylon a budete mít skvělý vanilkový cukr bez čekání.

Vyzkoušejte tři zdravější varianty cukroví

Máte nějakou vyzkoušenou zdravější podobu klasického cukroví?

Článek vznikl ve spolupráci s Amylon.

Témata článku