Otevření škol: Buď všechny teď, nebo až v září, shoduje se většina kantorů

Ředitelé a učitelé říkají, že není možné splnit hygienické podmínky stanovené vládou. Většina z nich je pro to, aby školy zůstaly zavřené do konce letošního školního roku.

* Co na otevření škol po karanténě říkají učitelé? Zdroj: Profimedia.cz.

Otevření škol je v současné době jedno z nejvíce diskutovaných témat

Školy se uzavřely 11. března a téměř dva měsíce se žáci a studenti učili pouze z domova. Díky zlepšující se epidemiologické situaci se 25. května mohou žáci prvního stupně vrátit do lavic. Vláda ale stanovila přísná hygienická opatření, která dělají vrásky především ředitelům škol. Právě na nich je, aby veškeré podmínky byli schopni zajistit.

Kantoři vytýkají ministerstvu školství, že v přiložených manuálech a doporučení nejsou konkrétní informace, co je pro školy povinné a co není. Členové Pedagogické komory vytvořili anketu mezi řediteli a učiteli. Z výsledků průzkumu vyplývá, že téměř tři pětiny pedagogických pracovníků jsou pro uzavření škol do konce června.

Do škol se vrátí přibližně polovina dětí

Nespokojení jsou také s postupným otevíráním základních škol. S tímto rozhodnutím souhlasí pouze 1 % pedagogů. 30 % se naopak přiklání k tomu, aby byla obnovena povinná výuka pro všechny žáky. Největší problém vnímají v dodržení nařízených hygienických pravidel i ve skloubení s dálkovou výukou pro děti, které zůstanou doma. Obavy z dodržení vládních opatření ve školách sdílí také spolek Učitelská platforma. Poukazuje na to, že nařízené rozestupy a rozdělování dětí do skupinek je prakticky nereálné.

Školy nyní zjišťují od rodičů zájem o návrat dětí do školních lavic. Podle zpětné vazby rodičů by se do škol měla vrátit přibližně polovina žáků prvního stupně. Kromě obav z nákazy se rodičům nelíbí rozdělení do skupinek i nejistota, kdo bude jejich děti učit a za jakých podmínek. Děti se bojí, že se ve třídě nepotkají se svými kamarády a nebude s nimi jejich paní učitelka, na kterou jsou zvyklé. Skutečnost, že se do škol nevrátí všichni žáci, ředitelé vítají. Obzvláště menší školy mají problém zajistit výuku pro všechny děti,a to kvůli nedostatku prostoru i chybějícím kantorům.

Otevření škol rozebíráte také na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Pustíte své děti do školy?

Jana206
30.5.20 11:33 
846

Otevření škol až v září, co si o tom myslíte?

Jarní Duha
16.4.20 22:53 
242

Jaký je váš názor na otevření škol?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním bydlením a plánujete větší úpravy? Rekonstrukce bytu není snadný úkol, může trvat několik měsíců a vyšplhat se do...

Váš příspěvek

Odesílám...