Fyzické tresty na brněnské základce. Podle ředitele je situace pod kontrolou

Učitelka základní školy na Slovanském náměstí v Brně měla opakovaně bít žáka páté třídy. Fyzické tresty svého syna se rozhodla matka dítěte řešit svou přítomností při výuce. Ze školy však byla vykázána.

Fyzické tresty na brněnské základce. Podle ředitele je situace pod kontrolou V brněnské škole řeší vážné nařčení. Zdroj: Profimedia.cz.

Matku žáka z výuky vykázali

Začátkem letošního roku vyvolal pozdvižení případ v brněnské základní škole. Podle dostupných informací měla učitelka fyzicky trestat žáka v páté třídě, a to pohlavky a údery do zad. Matka chlapce žádala, aby se mohla zúčastnit vyučování. Bylo jí však sděleno, že to není možné a ze třídy byla vykázána s ohledem na bezpečnost dětí. Žena se poté obrátila na Českou školní inspekci, aby případ prověřila.

Inspektoři se případem začali zabývat na začátku letošního roku. Stížnost matky se týkala dlouhodobě nevhodného chování učitelky vůči jejímu synovi, ale i dalším dětem ve třídě. Žena inspekci sdělila, že škola stížnosti neřeší. Podle náměstka ústředního školního inspektora, Ondřeje Andryse, vedení školy o problémech ve třídě vědělo, ale nijak nezasahovalo. Výsledek vyšetřování předala inspekce zřizovateli školy, tedy městské části Královo Pole, k dalšímu prošetření.

Podle ředitele není snadné se se všemi dohodnout

Ředitel školy se odmítl vyjádřit k tomu, jakého kázeňského přestupku se žák dopustil. Rodiče ujistil, že škola funguje normálně a že ve školství je někdy složité se s každým dohodnout. Učitelka zde zatím stále učí.

Velkou vlnu emocí vyvolal tento případ mezi lidmi na sociálních sítích. Do debat se zapojil mimo jiné i místní spolek Královopolští patrioti. Poukazují například na skutečnost, že problémový žák pochází z Blízkého východu. Inspekce, ředitel školy i vedení města se však shodují, že původ rodiny nehraje v tomto případě roli.

O fyzických trestech u dětí diskutujete také na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Používáte fyzické tresty?

2.5.17 20:37
660

Učitelka ve školce tahala dítě za ucho

18.3.16 14:08
188

Fyzické tresty v MŠ

19.9.14 17:45
268

Jaký je váš názor na tento případ?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
17107
28.1.20 08:24

@Cassiopea10 taky neznám okolnosti, údaje jsou skoro žádné, ale - co je lepší, matka ve třídě nebo učitelka, která mlátí děti?

  • Zmínit
  • Nahlásit
250
25.1.20 07:37

Případ neznám, nechci se k němu vyjadřovat, ale pokud by rodič jednoho dítěte chodil do výuky ve třídě, bylo by to nepříjemné ne jen pro učitelku, ale pro všechny děti ve třídě. Jako rodiči by se mi to rozhodně nelíbilo.

  • Zmínit
  • Nahlásit