Jak zařídit dětský pokoj a využít nábytek, který “neroste“ s nimi

Jak zařídit dětský pokoj a využít nábytek, který “neroste“ s nimi www.surepeuiny.com

Vybavit dětský pokoj zabere mnoho času i peněz. Jak tedy univerzálně vybavit prostor pro nejmenší bez nutnosti jeho neustálého obměňování a jak předělat nábytek, aby posloužil již odrostlému dítěti?

Kupujte jednoduchý nábytek, osobitost vložte do dekorace


Odolat roztomilému nábytku se zvířátky, princeznami a autíčky je těžké. Koupí univerzálního nábytku ušetříte peníze i čas na opětovných nákupech. Přestože se jedná o prostor vašich dětí, které by měly mít možnost jej využít k vyjádření, kdo jsou a co je baví, pokuste se jejich kreativitu mířit k příslušenství, které se dá změnit stejně rychle jako jejich zájmy. Nechte své děti vybrat koberec, polštáře, povlečení, obrazy a jinou dekoraci. Jejich obměna vás nezruinuje a vaše dítě bude spokojené.

www.surepeuiny.com

Nábytek, který vaše děti ocení i ve vyšším věku


Mimo kvalitní a prostornou skříň se vyplatí pořídit úložnou truhlu. Menší děti ji využijí k uklízení hraček, starší k ukládání peřin, či rychloúklidu než přijde návštěva. Jestli se u vás nestele a vaše dítě dokáže udržet pořádek i jiným způsobem, než rychlým nastrkáním nepořádku do skříněk a prádelního koše, poplácejte se za skvěle odvedenou práci a najděte truhle místo v předsíni. Poslouží k pohodlnému přezouvání bot a jejich ukládání.

Mezi praktický nábytek patří i křesla a sedací vaky. Jsou pohodlné, prostorově nenáročné a děti je milují. Pokud vás jejich design omrzí, není nic jednoduššího než ušít, či potáhnout novou látkou a vytvořit tak nový osobitý kus vašeho domova, který se hodí do dětského pokoje, obyváku či čtecího koutku.

Pohozenému oblečení po celém pokoji a přetékající židli předejdete koupí věšáku. Neříkáme, že se tak rázem z dětského pokoje stane útulný a uklizený prostor, ale rozhodně bude vypadat lépe.

Zdroj: www.loaf.com, www.soyouthinkyourecrafty.com,

Nevyhazujte starý dětský nábytek, ještě vám poslouží


Už si nemusíte lámat hlavu s tím, jak využít postýlku poté, co z ní dítě vyroste. Stačí pár korun, trocha hezké textilie, barvy, inspirace a vytvoříte gauč, kreativní stůl nebo dětské útočiště. Nevyužitou přední hrazdičku postýlky v pokojíku zavěste na zeď a pomocí háčků (zakoupíte v ikea) zavěste kyblíčky. Připevnit můžete i menší zrcadlo nebo obrázky.

Zdroj: www.rady-navody.cz, www.popsugar.com, www.architectureartdesigns.com

Ani přebalovací pult už nemusí čekat na svou spásu. I z jednoduchého levného přebalováku s trochou zručnosti a času vyrobíte elegantní odkládací plochu, pracovní stůl, ale i kosmetický stoleček, který oceníte vy nebo vaše malá parádnice. Chytáte se přebalovací pult teprve koupit? Investujte trochu více a kupte takový, který vám dá volnější ruku realizovat z něho nový nábytek pro vaší domácnost.

Zdroj: www.JaneCoslick.blogspot.com, www.AverageInspired.com, www.Remodelaholic.comwww.rufflesandstuff.com

Chápeme, že ne každý je kreativní duše, nebo Ferda mravenec. Pokud si tedy opravdu nevíte rady, co se starým dětským nábytkem a nenapadá vás způsob, jak jej vkusně předělat, pošlete ho dál na zdejším bazaru. Peníze se vám budou hodit na nákup nového a jiným, pro vás již nepotřebný nábytek, udělá radost.

Jak byste dneska zařídili dětský pokojíček? Je něco, co jste koupili úplně zbytečně?

Autor:

Šéfuje naší divoké kanceláři o dvaceti ženských. Věnuje se především designu webu eMimino.cz a dohlíží, jestli všechno běží hladce. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
16.10.19 15:52

Lovely Ideas

Wow, lovely ideas.
https://www.homemart.co.nz/…okshelf.html

Příspěvek upraven 16.10.19 v 15:53

  • Zmínit
  • Nahlásit