Maminky, ušetřete čas i síly. Víme, jak na to!

Být rodičem je někdy pořádný zápřah… to vám ale nemusím zdlouhavě vyprávět, že? Proto je paráda, když můžete našetřit trochu času, který pak využijete na hraní si s dítkem nebo chvilku tolik vzácného odpočinku. Mám doma čtyřletou treperendu, takže vím, o čem mluvím. Za svoji dosavadní „mateřskou kariéru“ jsem našla pár možností, jak si usnadnit život, a ráda se o ně podělím.

Dopřejte si čas pro chvilku pohody. Zdroj: Cookie Studio / Shutterstock, Inc. Dopřejte si čas pro chvilku pohody. Zdroj: Cookie Studio / Shutterstock, Inc.

Nebojte se zajistit si pomoc

Rok po mateřské jsem běhala jako Sputnik okolo zeměkoule na trase: práce – školka – domov. Popravdě řečeno, na domácnost nezbývalo moc času, což obvykle jednou měsíčně vygradovalo generálním úklidem, do něhož se musela zapojit celá rodina. Jeden víkendový den jsme tak místo na výletě strávili gruntováním. Brzy mi tohohle času začalo být líto, a tak jsem se začala rozhlížet po někom, kdo by mi pomohl.

Brzy jsem našla paní, která za dvě hodinky vysaje, vytře, umyje koupelnu a celkově poklidí, co je potřeba. Úžasná pomoc! Vlastně trochu lituju, že jsem si ji nedopřála už dávno. Za pravidelný úklid totiž nevynaložíte nijak závratnou sumu, jak si možná myslíte.

Za to, že si necháte pomoci, se nemusíte stydět. Moje známá, co také chodí uklízet do domácností, mi vyprávěla, že se u jedné klientky musí občas schovat na půdu. Jde o maminku na mateřské „dovolené“, která bydlí v sousedství své tchyně. Jenže právě ta se nesmí dozvědět, že si snacha platí pomoc. A tak když se přiblíží v nevhodnou dobu, je vyhlášen poplach.

Pokud nechcete využít služby někoho cizího, domluvte se s kamarádkou. Můžete si vypomoci s řadou věcí, jako například umytím oken. I ona jistě bude ráda, že jí tahle nepříjemná činnost zabere polovinu času.

Vyhněte se peklu zvané nákup

Neomalení lidé vrážející jeden do druhého vozíkem, dlouhé fronty a nepříjemná obsluha u pokladny, to není zrovna balzám na duši. S dětmi se navíc nákupy mění v ještě horoucnější peklo. U regálu se sladkostmi se objevuje mnohdy až hysterická komplikace. Kamarádčina maminka takhle musela svého synka odtáhnout za nohu. Prodavačky byly sice značně šokované, nicméně pokusy domluvit mu nebo ho jakkoliv (ne)násilně přesvědčit, aby se uklidnil, nezabíraly.

Odvážnější rodiče si troufnou i do obchodů, které nenabízí jen jídlo, ale daleko širší sortiment. Kolem hraček se pak snaží proběhnout takovou rychlostí, že ostraha zbystřuje, zda se nedává na útěk nějaký zloděj.

Abychom s manželem šetřili nervy, nakupujeme zásadně přes internet. V aplikaci Rohlik.cz naklikáme všechno potřebné během chvilky. Kromě toho na první pohled vidím, co daná potravina obsahuje, a nemusím brejlit na pidi písmo na obalu. A to je při mých šesti dioptriích fakt výhoda. :) A ta pohoda, že není nutné přehazovat zboží z košíku do kufru auta, protože nám ho donesou až ke dveřím. A dokonce ani (nahlas) nebrblají, že bydlíme v domě bez výtahu.

Online nakupování jsem objevila (a oblíbila si) už v těhotenství. Poslední dva měsíce jsem totiž musela alespoň částečně udržovat klidový režim. Po porodu už jsem byla natolik zvyklá, že jsem o návštěvách klasických obchodů ani nepřemýšlela. Hodně jsem také začala využívat klub Rohlíček určený pro těhotné maminky a rodiče dětí do 12 let. Nabízí řadu výhod, jako jsou slevy a speciální nabídky, bohatý výběr sortimentu pro mrňousky včetně EKO a BIO drogérie nebo doručování zdarma od neděle do čtvrtka od 10 do 16 hodin.

Díky, moderní technologie!


Pryč jsou doby, kdy naše maminky musely látkové plenky namáčet, vyvářet, ždímat a sušit venku. My to máme snazší, byť rozhodují naše finanční možnosti. Já jsem si do domácnosti vpustila pračku zkombinovanou se sušičkou a musím říct, že na ni nedám dopustit. Prádlo vypere a následně rovnou vysuší, navíc pokud ho hned po ukončení programu vyndám a poskládám, oblečení není zmačkané.

Dalšími pomocníky jsou také myčka a vysavač, který se proběhne po bytě sám. Oba spotřebiče u nás mají neustále dost práce. Jen ta myčka by se ještě mohla naučit nádobí do sebe naskládat a pak ho umyté uklidit do skříněk. :)

Když byla dcerka malé miminko, využívala jsem také sterilizátor na lahvičky a dudlíky. Ušetřil mi čas, který bych strávila vyvářením ve vodě, a ještě jsem si mohla být jistá, že je všechno tak čisté, jak má být.

Máte nějaké tipy, které šetří čas vám? Napište nám je do komentářů, v tomhle případě je každá rada drahá. :)

Článek vznikl ve spolupráci s Rohlik.cz.

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
506
3.4.19 20:25

Z toho, co je tu uvedeno, využívám cca 1× týdně nákup s dovozem domů od Tesca. Se dvěma dětmi 3m a 19m se do obchodu fakt nehrnu, hlavně po porodu je to super.

  • Zmínit
  • Nahlásit