Přebalujete dítě v autě? Už nemusíte, otestovali jsme výbavu čerpacích stanic Shell

O čem všichni mluví

Než redakce vyrazila testovat, museli jsme zjistit, co maminky při přebalování na dlouhých cestách ocení nejvíc. Co potřebují a díky čemu pro ně bude cestování s dětmi snazší? Podle jejich odpovědí jsme následně hodnotili vybavení dálničních čerpacích stanic Shell. Jak navštívené pobočky v testu obstály?

Na čerpacích stanicích Shell najdete víc než jen pohonné hmoty. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.Na čerpacích stanicích Shell najdete víc než jen pohonné hmoty. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.

Co usnadní výměnu špinavé plínky?

Zjistili jsme, že maminky chtějí prostorný přebalovací pult, čisté vybavení, speciální koš na pleny (kvůli zápachu), umyvadlo, ubrousky, toaletu a také soukromí. Splňuje Shell tato kritéria? Abychom na tuto otázku mohli odpovědět, navštívili jsme několik jejich čerpacích stanic na dálnicích s prémiovým konceptem toalet 2theloo, kde mají nainstalovány speciální přebalovací koutky.

Shell Všechlapy

Jako první jsme si všimli příjemné vůně, která se linula z elektronického osvěžovače vzduchu na stěně. Hodně nás bavila také dekorace – tapeta s pestrobarevnými bonbony i panáčci Loois a Looisa (pozn. angl. „loo“ znamená čůrat), u kterých si můžete změřit svou výšku. Zajímavá byla také nasvícená disko koule, která na zdi vrhala stovky vesele barevných světýlek. Taková malá diskotéka pro děti.

Disko koule děti zaujme, takže se při přebalování tolik nevrtí. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.Disko koule děti zaujme, takže se při přebalování tolik nevrtí. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.

Shell Měřín

V Měříně je koutek menší, a tak se tam bohužel nevešla disko koule. Všechny ostatní nezbytnosti jsou na svém místě: koš na pleny, široké umyvadlo, přebalovací pultík i toaleta pro rodiče.

Samozřejmostí je bezdotykové ovládání umyvadla. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.Samozřejmostí je bezdotykové ovládání umyvadla. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.

Shell Nupaky

Čerpací stanice byla v době naší návštěvy zrovna v rekonstrukci. I tak jsme se setkali s přívětivým chováním personálu, který nám ukázal cestu. Právě díky přestavbě je tu největší přebalovací koutek ze všech. Na rozdíl od ostatních v jedné místnosti najdete i vysokou jídelní židličku a sprchu. Nehody se stávají, takže když se budete potřebovat umýt, máte možnost se rovnou vysprchovat.

S pultem se manipuluje velmi snadno a navíc je blízko umyvadla. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.S pultem se manipuluje velmi snadno a navíc je blízko umyvadla. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.

Shell Dobšice

Všechny místnosti pro maminky, které jsme navštívili, si byly podobné. Lišily se pouze v detailech. Rozdílné byly například obrázky na stěnách – veselá opička, pestrobarevné bonbony nebo třeba beruška na listě. Stejně jako Nupaky i Dobšice mají také sprchu, jen není přímo napojená na koutek. Nicméně je hned za vedlejšími dveřmi.

Každá místnost má svého maskota – tady to byla beruška. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.Každá místnost má svého maskota – tady to byla beruška. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.

V čem je prémiový přebalovací koutek lepší než ostatní?

Při testování jsme zastavovali i na jiných čerpacích stanicích a obchodech, abychom měli lepší představu o celkové kvalitě sanity a výbavě pro maminky. Co jsme cestou potkávali?

Náš malý průzkum ukázal, že v dnešní době začínají být moderní přebalovací pulty standardem i u jiných větších čerpacích sítí. Kvalita a míra čistoty se u jednotlivých provozoven samozřejmě liší, nicméně nás celkový dojem pozitivně překvapil.

Přesto jsme narazili i na několik nepříjemností. Jedním z nich byla špinavá plenka v běžném koši za parného letního dne. Bylo nepříjemné si tam odskočit, natož přebalovat prcka. Narazili jsme také na ucpaná umyvadla i toalety a celkově znečištěné prostory. Někde chyběl klíč, jinde celá klika. Navíc jsme pultík často hledali marně.

Když cestujete s dětmi, je lepší volit čerpací stanice s novějšími provozovnami, kde je větší pravděpodobnost, že budou na miminka připraveni.

Speciální koš na pleny nás ohromil. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.Speciální koš na pleny nás ohromil. / Zdroj: Miroslav Čičmanec.

Proč tedy při cestách na dálnicích zastavit na čerpacích stanicích Shell?

  • snadno ovladatelný přebalovací pult (i s miminkem v ruce)
  • široké umyvadlo s bezdotykovým ovládáním
  • kvalitní a čisté vybavení pro maminky
  • krásné a veselé dekorace
  • někde dokonce i sprcha
  • speciální koš na pleny
  • použití přebalovacích pultů je zdarma
  • možnost dát si rovnou i nějaké občerstvení (hot dog, bagetu, ovoce, kávu nebo něco sladkého)

Podívejte se i na další výhody, které můžete získat u Shell »

Článek vznikl ve spolupráci se společností Shell Czech Republic a.s.

Témata článku

Váš příspěvek
Maruska89
Nováček 4 příspěvky 12.07.19 12:29

Vypadá super :palec:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 10.07.19 17:09

V aute je to 100× rychlejsi nez se tahnout s vecma nekam k benzince :lol:

porcul
Povídálka 13 příspěvků 10.07.19 15:24
Přebalujete dítě v autě?

Dokonalé, bylo by fajn, aby to takové bylo všude

CarnivoraKurama
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 09.07.19 13:19

Také jsme využili přebalováku na Shellce, v kufru máme kočár a jiné krámy a přebalování na zadních sedačkách je spíše specialita v terénu bez dostupnosti přebalováků. Mile nás překvapilo zázemí, čistota a prostornost, drobným nedostatkem byla studená voda v bezdotykové baterii na umyvadle, to moc nepotěšilo hlavně při mytí 5 měsíčního syna, který se po**** až na záda v autosedačce. Chtěla jsem jít zaplatit 15,– kč (jako za použití wc) k obsluze na pokladnu, ale milá paní odvětila, že miminka to přece mají zdarma. :) Za nás tedy spokojenost a rádi si tam dáváme kafe z automatu Costa coffee :srdce:

Jahudka82
Závislačka 2862 příspěvků 2 inzeráty 08.07.19 22:54

@Zkai Je fakt, ze v aute máš vse tak nějak vic po ruce, ale my kdyz jedem na dovolenou, prip. i ma blbej výlet a v kufru mame kocar aj.,tak uz tam dite neprebalim, max.na zadni sedacce. A to mi prijde cistsi ten prebalovak na benzíne ;) Pro lepsi pocit si muzes vzit podlozku, plenku a dítě dát na ni. Může se tam vic rozvalovat :D Hlavně kdyz prsi, hodne fouka apod., tak je to urcite příjemnější a neriskujes ofouknuty zada (svoje), zadek aj. citlive partie u mrnete. Plenky a nahr. obleceni, krem apod. mas v prebalovaci tasce, takze to chce opravdu jen šikovnej pult, kterej bud jde vyklopit jednou rukou, kdyz v te 2.mas dítě, nebo jsem ted viděla na jedné rak. benzínce jen takovou tu podlozku po stranach zvýšenou, polozenou na sirokym rantlu do L s umyvadlem. Takze mimi nema kam spadnout. Z vyklapeciho se mi snazily obě deti vždycky seskakovat, to uz je zas bezpečnější to auto:) Každopádně to vzdycky příjemne překvapí, že nekde mysli i na deti. V Nemecku meli i nočník :lol: :palec: Ten si teda vozime na delsi cesty i vlastní ;) :mavam: Ale tak ja uz mam ponekud vetsi „mimino“, takže plínky spis odbouravame a má je hlavně na spaní, do kocarku, do auta…

Zkai
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 35 inzerátů 08.07.19 20:31

Vypadá to skvěle. Ale dítě jsem vždy v případě nouze přebalovala v kufru ve své vlastní špíně, než furt přetahovat tu hromadu krámů sem a tam. Ale v zimě to jistě pofrčí. Na benzínce jsem tedy nikdy nemusela.

Vložit nový komentář