Valentýn by měl připomenout, že o lásku je třeba pečovat, míní vztahová koučka

14. února oslavíme Valentýn, svátek zamilovaných. Mnoho žen však nemůže partnera najít, nebo jim to ve vztahu neklape. Jak poznat pana „Božského“ a co udělat pro to, abychom byli ve vztahu spokojení? Na to jsme se zeptali koučky v oblasti osobního rozvoje, Lenky Spurné.

Co byste, Lenko, poradila ženám, které touží založit rodinu, ale ten správný muž je zatím v nedohlednu? Zejména pak, když mají přes třicet a začínají jim tikat biologické hodiny?

Lenka Spurná působí v projektu Myšlenkou k úspěchu. Zdroj: Lenka Spurná.Lenka Spurná působí v projektu Myšlenkou k úspěchu. Zdroj: Lenka Spurná.

Určitě netlačit na pilu a nepanikařit. Žádné přání se nemůže projevit ve chvíli, kdy na to vyvíjíme příliš velký tlak. Po třicítce navíc není už dnes ani z vědeckého hlediska na miminko pozdě, a proto není nutné se tím stresovat.

Ať se ženy udržují zdravé a veselé, tímto přístupem mají největší šanci najít si nejen lásku, ale zároveň ji i projevit miminkem. Mějte na mysli, že pro tu budoucí dušičku bude lepší přijít do láskyplného vztahu později, než k vystresované mladší mamince, která udělala patřičné kroky jen ze zoufalství a samoty.

Další situace, rozvedená nebo i svobodná žena s dětmi, která hledá partnera, ale i tatínka. Co byste doporučila ženám v této situaci?

Rozhodně platí to stejné, jako u žen, které si již z celého srdce přejí miminko. Existuje mnoho mužů, kterým nevadí žena s dětmi a to je potřeba mít stále na mysli. I když to hned nemusí vidět, oni existují, jen si je přivolat.

Jak vlastně poznáme toho pravého? Lze to zjistit po pár týdnech vztahu, nebo vše ukáže až čas?

Podle mě je důležité stanovit si, co chci. Když vím, po čem toužím, snadněji pak můžu poznat, že jsem to získala. A to platí i ve vztahu. Jakmile máme jasno o tom, jak má náš partner vypadat a co má do vztahu přinést, začneme k sobě takové protějšky přivolávat díky své vibrační nabídce. A také snadněji poznáme, jestli ten konkrétní muž je přesně takový, jak si ho představujeme, nebo jestli bychom si měly ještě upřesnit, co vlastně chceme.

Máte tipy, jak si stávajícího partnera udržet? Vnímám kolem sebe hodně partnerských krizí.

Problém bývá většinou v nedostatku času. Ženy se začnou soustředit na děti a partner se dostává na druhou kolej. Přestávají mezi sebou komunikovat a odcizují se. Často se setkávám se ženami, které čas na partnera podceňují. Proto se objevil syndrom prázdného hnízda, kdy po odchodu dětí přichází rozvod, protože partneři spolu dál neumí žít, neznají se. Sdílet spolu každodenní starosti nestačí. Sdílejte své sny a myšlenky, věnujte se jeden druhému, můžete tím jen získat.

Na druhou stranu mi přijde krásné, když vidím starší pár, jak se vede za ruku. Je pravda, že láska kvete v každém věku?

Je to absolutní pravda. :-) Láska není vůbec omezená věkem, ba naopak. Jediné, co se mění, je přístup k lásce. V mládí jsme více otevření, dokážeme se snadněji přizpůsobit a být spontánní. Později už o věcech více přemýšlíme a také máme za sebou určité zkušenosti. Tu opravdovou lásku ale můžeme prožít kdykoliv, proč se omezovat věkem. Stačí se na ni jen vnitřně nastavit.

Jak vnímáte Valentýn? Je to podle vás jen marketingová strategie, nebo i možnost pro hezký večer a darování dárečku?

Rozhodně Valentýnu nemůžeme upřít původní marketingový záměr. Přesto ho vnímám pozitivně jako jeden z významných dnů. Alespoň jedenkrát v roce se zaměříme na lásku. Měl by nám připomenout, že láska tu není jen jeden den v roce, ale je tu pořád a zaslouží si naši péči a pozornost. Pokud by Valentýn tuto myšlenku předal jedinému člověku na Zemi, který ji bude mít celý další rok na paměti, pak má svátek všech zamilovaných opravdový smysl.

Vztahové trable rozebíráte také na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Krize ve vztahu, vůbec nevím co dál

3.2.19 08:12
12

Krize ve vztahu po narození miminka

17.12.17 04:07
6

Krize ve vztahu - mlčení

Anonymní
29.5.16 14:38
21

Slavíte Valentýna, nebo je to pro vás den jako každý jiný?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
12.2.20 16:33

"Valentýn"

Přiznám se, že Valentýn nijak zvlášť nemusím-věškerá ta hysterie v obchodech mi je nepříjemná. Můj přítel mi nadělí čokoládu, kytku nebo speciální pusu i jindy v roce, takže mi to vůbec nepřijde potřebný (+nedávno byly Vánoce -dárků a sladkostí bylo dosti). +češi mají přece 1.máj, takže pusa pod třešní nebo jiným kvetoucím stromem-to mi přijde jako pravá romantika… :srdce: letos mu ale chystám malou drobnost jako dárek a něco v pátek upeču-peču skoro každý víkend, takže to taky není nic vyjimečného. :mrgreen:

  • Zmínit
  • Nahlásit