Ve stavebnici LEGO® DUPLO® čekají stovky příběhů. Objevte je společně!

Hledáte pro své malé objevitele zábavnou hračku, která podpoří jejich kreativitu a vydrží jim celé dětství? Zkuste kostky LEGO® DUPLO®! Stavebnice jsou určeny pro děti od 1,5 do 5 let a přenesou je do světa plného kreativního stavění. Díky kvalitnímu zpracování a nadčasovým tématům stráví vaši nejmenší s kostkami roky plné zvídavé hry.

Ve stavebnici LEGO<sup>®</sup> DUPLO<sup>®</sup> čekají stovky příběhů. Objevte je společně! Zabavte malé i velké. Zdroj: LEGO® DUPLO®

Proč sáhnout po kostkách z LEGO® DUPLO®

Kostky LEGO® DUPLO® jsou 2× větší než standardní kostičky LEGO® a skvěle tak padnou do malých dětských ruček. Také splňují všechny bezpečnostní standardy. Kostky a další prvky jsou pečlivě testovány, aby bez úhony přežily dětskou zvídavost. Výrobci je hází, pouští z výšky a snaží se je rozbít. Dokonce si vyrobili vlastní napodobeninu potu a slin, aby si byli jistí, že se barva hrou nezmění.

Ve stavebnicích najdete kromě kostek spoustu zábavných elementů – autíčka, zvířátka, číslice, písmena nebo figurky. Všechny sady jsou mezi sebou kompatibilní a dětská fantazie se s nimi může rozjet na plné obrátky. Stavebnice děti přenesou, kam jen si budou přát – s kostkami se můžete podívat na farmu, staveniště, závody sportovních aut nebo třeba do krásného rodinného domku. Na své si přijdou kluci i holčičky.

Svět kostek LEGO® DUPLO® vítá s otevřenou náručí každého malého průzkumníka. Malé děti rostou jako z vody, a proto je důležité, aby sady rostly spolu s nimi. V každém věku a fázi vývoje tak děti se stavebnicemi objevují něco nového – způsob hry nebo nové a nové kostky.

Stavebnice pomáhá rozvíjet tvořivost a představivost dětí. Zdroj: LEGO<sup>®</sup> DUPLO<sup>®</sup>Stavebnice pomáhá rozvíjet tvořivost a představivost dětí. Zdroj: LEGO® DUPLO®

Jak vypadá dětská hra?

Děti v předškolním věku má dětská hra s kostkami tři základní podoby.

  1. Hra plná zkoumání (Explorative play)
  2. Hraní rolí (Role play)
  3. Samotné stavění (Building play)

1. Hra plná zkoumání (Explorative play)

Průzkumná hra je skvělý způsob, jak si vaši nejmenší trénují poznávací (kognitivní) dovednosti a jemnou motoriku. Že nevíte, jak začít? Zkuste jednoduché úkoly – najdou vaše děti všechny kostky jedné barvy? Nebo ty, které mají stejný tvar? Jemnou motoriku snadno potrénují skládáním kostek na sebe nebo třeba otevíráním okénka.

2. Hraní rolí (Role play)

Hraní rolí je skvělý prostředek k poznání skutečného světa. Děti se při hře mnohé naučí a mohou si přehrávat známé situace. Vyzvěte je, ať vám ukážou svou nejmilejší kostku. Je to postýlka, auto nebo pejsek? Tyto na první pohled drobnosti stojí na začátku každého velkého příběhu. Z maličkostí tak spolu objevíte velkolepý příběh, ve kterém se kreativitě meze nekladou a společnou hru si tak skvěle užijete!

3. Samotné stavění (Building play)

Spojování kostek a stavění je pro děti velká zábava a každým rokem se v něm děti zlepšují. Začíná to krátce po prvním roce, kdy kostky spíše rozpojují, později staví jednoduché věže a kolem 3 let přijdou na řadu složitější konstrukce. Zábava s kostkami vypadá v každém věku jinak. Stavění skvěle rozvíjí jemnou motoriku. Zkuste náš herní tip – vezměte si se svými dětmi stejné kostky a začněte je skládat k sobě. Vyzvěte vaše malé stavitele, aby následovali vaše kroky. Spojením pár kostek to teprve začíná.

Pro milovníky zvířat i závodních aut

Stavebnice LEGO® DUPLO® jsou skvělou volbou pro všechny malé objevitele. Kostky jim vydrží celé dětství a pořád se s nimi budou moci učit něčemu novému. A pokud nevíte s jakým setem začít, vyberte to, co mají vaše děti nejraději.

Jaká stavebnice bude ve vaší rodině ta nejoblíbenější?

Přečtěte si také