7 nápadů na velikonoční dekorace, na kterých se vyřádíte vy i děti

Hry a nápady

Roztomilí zajíčci z barevného papíru, vajíčka nazdobená větvičkami nebo velikonoční stromeček. Zkuste letos pojmout jarní dekorace opravdu kreativně. Vezměte k ruce barvičky, papír, nůžky a vajíčka a pojďte na to.

*

Velikonoční vajíčka s očima a vzory


Dochází vám inspirace, jakými vzory dekorovat velikonoční vajíčka? Nevymýšlejte žádné složitosti. Jemná kvítka na pastelovém podkladu nebo dvoubarevné proužky, kruhy, srdíčka a spirálky vypadají úchvatně. Nebo zkuste vajíčku namalovat oči, nos a pusu, případně čumáček a ouška. Úplně oživne. A pokud vás na kreslení zrovna neužije, jednoduše ho popište vtipnými slovy.

Vajíčko s motivy jara


U vajíček ještě chvíli zůstaneme. Jestli milujete kreativní tvoření, polepte vajíčko nařaseným papírem, nabarvěte a na závěr ozdobte kartonem vystřiženým do tvaru větviček, květů a listů. Výsledek opravdu stojí za to.

Stromeček jen na Vánoce?


Kdepak. Velikonoční stromky totiž nejsou o nic míň krásné. Na nazdobená vajíčka připevněte stužku, kterou půjdou snadno připevnit na vzrostlejší květinu v květináči, keř na zahradě nebo jen pár větví naaranžovaných do velké vázy.

Zajíci z papíru


Tuhle ozdůbku hravě zvládnou vyrobit i malé děti. Stačí si nastříhat barevný papír na tenké proužky, které ohnete a spojíte k sobě jako základ tělíčka zajíce. Stejným způsobem vyrobíte hlavu a pak už jen nalepíte oči, zuby a ouška. Zkuste si s dětmi vytvořit celou zaječí rodinku.

Ruličku nevyhazujte


Zajíce snadno stvoříte i pomocí obyčejné ruličky od toaleťáku. Oblepte ji barevným papírem nebo klidně nechejte i přirozeně. Do horní třetiny nakreslete oči, čumák a zuby, navrch přidejte dlouhé papírové uši a naspod tlapičky. Když použijete jen polovinu ruličky a místo čumáku a zubů nakreslíte oranžový zobáček, právě jste vyrobili velikonoční kuřátko. Nezapomeňte po stranách nalepit křidélka a dolů malé pařátky.

Vycpané balonky

Že vás dekorace z toaleťáku příliš nenadchly? Zkuste si s dětmi nakoupit pár nafukovacích balonků a vycpěte je bonbony nebo tvrdým želé. Bílý balonek bude slušet zajícovi, žlutý kuřátku a růžový prasátku. Pro zaječí ocásek využijte chomáček vaty, pro prasečí rypáček starý knoflík. Na oči poslouží černé korálky a zbytek snadno dokreslíte obyčejným fixem.

Zvědavý zajda v květináči


K Velikonocům a jaru neodmyslitelně patří také barevné květiny. Co takhle si ale květináč trochu ozvláštnit? Vezměte velkou bambuli a připevněte na ni pomocí lepidla malý ocásek a nožky. Bude to vypadat, jako by zajíček v květináči něco hledal, a to děti určitě rozesměje.

Nemáte letos čas na výrobu vlastních velikonočních dekorací? Nevadí, zapátrejte v Bazaru eMimina po hotových handmade ozdůbkách od šikovných maminek.

Váš příspěvek
lucynka25
Echt Kelišová 8269 příspěvků 26.03.18 15:10

Naše berušky :)

LLenule111
Závislačka 3399 příspěvků 23.03.18 14:15

Bezva inspirace na Velikonoce. Díky admin. :potlesk: :palec:

Příspěvek upraven 23.03.18 v 14:17

lucynka25
Echt Kelišová 8269 příspěvků 22.03.18 20:19

Super, na vikend máme neteř, tak budou holky vyrábět :palec:

DzungaracekChlupacek
Kecalka 405 příspěvků 22.03.18 15:37

To je super :) :potlesk: :palec:

Vložit nový komentář