Velikonoční tvoření: Originální dekorace a dobroty pro koledníky

Lámete si hlavu nad tím, jak letos odměnit koledníky? Barvu na vajíčka a obyčejné samolepky nechte tentokrát stranou. Místo tradičních kraslic si do ošatky připravte takové, na které se koledníci nebudou moct vynadívat.

Kuře, zajíček a ptáček z vajíček

Zvířátka z vajíček potěší jako odměna pro koledníky, úplně stejně se ale vyřádí i na jejich výrobě. Kromě vyfouknutých vajíček, temperových barev a dekoračního fixu se vyplatí sáhnout po obalu na čajovou svíčku. Zvířátka lépe postojí nejen při výrobě, ale i na svátečním stole.

Z vajíček můžete vyrobit téměř libovolné zvířátko. My jsme kraslice vylepšili ptáčkem, či chcete-li sovičkou, kuřátkem a zajíčkem.

Podrobný fotonávod krok za krokem

Lízátkové překvapení pro koledníky

Pokud mlsným koledníkům nejsou obyčejná vajíčka po chuti, zkuste jim nabídnout jinou laskominu. Lízátkové překvapení vyrobíte za pár minut. Kromě lízátka budete potřebovat jen kousek barevného papíru a chlupatý drátek na ouška. S oboustrannou lepící páskou se obejdete i bez tavné pistole.

Zajíčci dobře poslouží i jako dekorace. Stačí je vystavit na sváteční stůl nebo okenní parapet.

Podrobný fotonávod krok za krokem

Velikonoční věnec ze skořápek

Zbyl vám z Vánoc slaměný korpus na věnec? Neztratí se ani o Velikonocích. Chvojí nahradí skořápky od vajíček a drobná peříčka (k dostání v květinářství, galanterii nebo výtvarných potřebách). Ty stačí nahradit dopředu uvázanými mašličkami.

Velikonoční věnec nemusí přijít jenom na dveře. Na svátečním stole poslouží i jako stojan na svíčku nebo originální vázu s květinou.

Podrobný fotonávod krok za krokem

Co si pro koledníky přichystáte letos vy?

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Témata článku

Přečtěte si také