Potěšte děti interaktivní knížkou s magnety. Nyní se slevou 20 %

Taky máte doma malého raubíře s vášní pro vlaky? Nebo je snad ten váš fascinován bagry, stavebními stroji a nejrůznějším nářadím? Pak ho nadmíru potěšíte některou z novinek nakladatelské značky ELLA & MAX. Knížky s magnetkami Vláčky, Bagry nebo Stavba mohou mít malí milovníci techniky – na rozdíl od skutečných strojů – stále po ruce a vedle toho, že se s nimi skvěle zabaví, budou rozvíjet i kompetence důležité nejen pro budoucí čtenářství!

* Vláčky zaujmou nejen kluky.

Co v knížkách najdete…

Na každé stránce knížky objeví děti kratičký příběh, který slouží jako nápověda při umisťování magnetek. Zároveň je text zdrojem zajímavých informací. Na prostorných magnetických stranách, jež slouží jako hrací plocha, mohou malí čtenáři tvořit také své vlastní příběhy. Fantazii a kreativitě se rozhodně meze nekladou!

Vlaková nádraží, přístavy, depa – svět lokomotiv a vagonů, které zajišťují osobní nebo nákladní přepravu. Bagry a nejrůznější stavební stroje pomáhající v lomech, na dálnicích, ale třeba i na plážích! A kromě toho na stavbě, kde je pořád rušno. Jeřáb, míchačka, sklápěč, nářadí, ochranná helma – to všechno je tam potřeba. A těch dělníků a řemeslníků různých profesí! Tohle a ještě mnohem, mnohem víc se děti díky těmto knížkám naučí znát, a hravou formou tak rozšíří svou slovní zásobu a dají základ budoucí čtenářství.

… a k čemu všemu to lze využít

Jak k práci a zábavě s magnetickými knížkami přistoupíte, záleží především na vás – dospělých. Nad obrázky si můžete s dětmi povídat, pobízet je k umisťování magnetek dle konkrétních pokynů a v neposlední řadě je rovněž dobré umožnit jim volnou hru s knihou. Kromě výše zmíněného rozvoje slovní zásoby lze dále:

  • cvičit znalost základních počtů a barev
  • rozvíjet manuální zručnost dětí
  • procvičovat jemnou motoriku
  • rozvíjet prostorovou představivost
  • stimulovat koncentraci
  • podněcovat tvořivost a fantazii

Ukažte dětem, co všechno jim svět knížek může nabídnout! A až si spolu do sytosti vyhrajete, můžete všechny magnetky zase uklidit zpátky do úložného boxu, který je součástí každé knihy.

Knížka nabízí spoustu zábavy.Knížka nabízí spoustu zábavy.

Mohlo by vás dále zajímat

Vedle uvedených novinek nabízí značka Ella & Max pestrou paletu dalších zajímavých titulů pro nejmenší. Zejména velkoformátová leporela edice Velké knížky pro malé vypravěče nebo samolepkové sešity s „oblékacími“ panenkami z celého světa nebo s roztomilými zvířátky si získávají stále větší oblibu jak mezi rodiči, tak mezi holkami a kluky. Snoubí se v nich totiž chytrá zábava s úžasným obrazovým zpracováním a spoustou zajímavostí navrch!

Širokou nabídku knih nakladatelské značky ELLA & MAX zakoupíte do konce července se slevou 20 % na webu ellamax.cz.

Témata článku

Přečtěte si také