Škola volá! Připravte děti na nástup do lavic se správnou výbavou

Také máte doma prvňáčka, který se chystá do školy a začínáte uvažovat o tom správném vybavení pro něj? V dnešní době je sice výběr obrovský, ale rozhodně není jednoduchý. My jsme pro vás otestovali hned dvě varianty ergonomických aktovek, abychom vám výběr usnadnili.

Školák v setu Ergo Truck II najde vše, co bude v první třídě potřebovat. Školák v setu Ergo Truck II najde vše, co bude v první třídě potřebovat. Zdroj: Redakce
+13

Školní set Ergo Truck II

Péťa: Máme doma předškoláka, který brzy nastoupí do první třídy. Měla jsem sepsaný seznam několika ergonomických značek a nakonec jsem velmi ráda za BAAGL, který byl jako jediný na seznamu z Česka.

Při výběru aktovky jsem se soustředila hlavně na možnost nastavení optimální polohy vzhledem k výšce dítěte. Dneska už si sice školáci netahají všechny učebnice, jak si to pamatuji ze školy já, ale stále nosí sešity, sem tam knihu na domácí úkol a hlavě svačinu a vodu. Aktovka by tedy měla být lehká a mít pořádnou konstrukci, která školákovi s nošením věcí pomůže.

Díky nastavení zad a popruhům BAAGL aktovka hezky sedí na zádech i předškolákovi nebo menšímu dítěti a můžete ji nastavovat podle toho, jak vaše dítě roste. Navíc je prostorná a lehce do ní dáte sešity, penál, knížku, svačinový box, pytlík na boty i lahev na vodu. Lahev s vodou můžete dát klidně do kapsy zvenku, pokud se bojíte, že si ji dítě rozlije.

Aktovka má šikovné otevírání s magnetem – otevírá se otočením a zavírá se sama na magnet. Vnitřní prostor je kromě hlavní kapsy hezky členitý. Stejně tak mě nadchlo členění svačinového boxu, který je rozdělený přihrádkou na dvě části. Kubu zase zaujal vzor monster trucku a já jsem si jistá, že bude mít u většiny kluků úspěch a nepřestane jej po jednom roce bavit.

Ergonomická školní aktovka s vyztuženým tělem, vhodná od 1. třídy ZŠ.Ergonomická školní aktovka s vyztuženým tělem je vhodná od 1. třídy ZŠ. Zdroj: Redakce

Školní set Zippy Nebe - Kreativ II

Janka: V září se u nás jde už do třetí třídy. Jako velká holka chtěla Justýnka už stylovější a „dospělejší“ batoh. Já jsem zase stále trvala na tom, aby to byla kvalitní a ergonomická aktovka, která neuškodí jejím zádům. V podobě aktovky Baagl jsme vyhrály obě dvě.

Baagl je český výrobce aktovek. Mají velký sortiment, motivy, ze kterých si vybere každý, a za každých okolností vyrábí kvalitní aktovky, které umožňují zdravý růst a vývoj dítěte, odlehčují každodenní zátěž, aby se předcházelo bolestem zad. Zvlášť u tak drobných dětí, jako je Justýnka, je kvalitní aktovka opravdu základ, protože váha školních potřeb u nás dosahuje mnohdy až 6 kg.

Školní set Zippy Nebe - Kreativ II obsahuje aktovku, penál, sáček na obuv nebo tělocvik, desky na sešity a praktický box na svačinu.

Aktovka má vyztužené tělo a nastavitelný zádový systém, který se upravuje podle velikosti dítěte. Má také plně nastavitelné ramenní, prsní a boční kompresní popruhy, díky kterým aktovka skvěle drží na malých zádíčkách. Na batohu oceňuji také vyklápěcí systém otevírání, díky kterému se Justýnka snadno dostane pro učebnice.

Líbí se mi také vnitřní uspořádání aktovky s velkou kapsou a prostorem na uložení sešitů, který je oddělen od zbytku batohu. Přední kapsa je tak akorát vhodná pro svačinový box, díky čemuž budou učebnice před případným zašpiněním v bezpečí. Skvěle drží i boční kapsy, do kterých je možné upevnit láhev s pitím.

Školní batohy a aktovky BAAGL jsou vyrobené v Česku.Školní batohy a aktovky BAAGL jsou vyrobené v Česku. Zdroj: Redakce

Co nás dál nadchlo?

  • Box na svačinu má praktické zavírání a zároveň také možnost rozdělit ho uvnitř na dvě části, což usnadňuje přípravu a rozložení svačiny.
  • Penál je prostorný s vnitřní kapsou, do které je možné uložit například korunky na pití.
  • Sáček na tělocvik používáme také jako batůžek na výlety. Pevně drží, je možné nastavit délku ramenních popruhů a vejdou se do něj tenisky, tepláky, tričko i mikina. A zbývá i prostor pro svačinku nebo lahvičku na pití.
  • Kromě aktovky se Justýnce líbí také do stejného motivu sladěné desky na učebnice a odznáčky přilepené suchým zipem s drobnou kapsičkou na jejich uložení. Je to takový milý detail, který uchvátí každou parádnici.

U nás už jsme tedy na školu připraveni – speciálně Justýnka, která aktovku nosí každý den a stříhá si metr, aby ji už mohla ukázat kamarádkám.

Víte, jak si vybrat školní batoh a nač se soustředit při výběru? Koukněte na stránky baagl.cz »

Článek vznikl ve spolupráci s BAAGL.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Témata článku

Přečtěte si také

Ať zima nezaleze pod kabát: Podpořte dětem imunitu

  • 11.10.21
  • komerční sdělení
Ať zima nezaleze pod kabát: Podpořte dětem imunitu

Mnozí z nás si kladou otázku, co nás vlastně čeká na podzim. Dá se očekávat, že se budeme potýkat s klasickými virózami doprovázenými rýmou a nachlazením. A proto je právě teď čas podpořit imunitu,...