Vyhrály vysavač Electrolux Pure D9. Jak jsou spokojené?

O čem všichni mluví

Během září jste na eMimino.cz měli možnost zúčastnit se soutěže o vysavač Electrolux Pure D9. Tři výherkyně už mají nového pomocníka na úklid doma. Jak s ním jsou spokojené a doporučily by ho i vám?

Nowuka2: Hygienický, designový a blbuvzdorný 1 / 3

Pokusím se to napsat aspoň trochu stručně, ač s tím většinou bojuju… Nicméně. Vysavač už byl potřeba, protože ten starej začal smrdět. Ne teda sám od sebe, ale povedlo se mi vysát uhlík vypadnutý z krbu – omylem. Po chvíli vysávání jsem si všimla, že mi z vysavače valí šedý dým a šílený „hospodský“ smrad, vysavač jsem vytáhla ze zásuvky a jala se hasit filtr. Jo, jsem prostě dobrá. Každý další vysávání to u nás smrdělo jak v páté cenové, to prostě chceš. Můj cíl byl pořídit si nový k Vánocům, no ale díky eMiminu jsem si dopřála dárek předčasně – velká výhoda, můžu si koupit ještě boty a kabelku.

Dost bylo předehry, přejdeme k vážným věcem…
Vysavač dorazil, po rozbalení a uklizení dětí do bezpečné vzdálenosti (hrozilo poslintání mladším z dětí) mě totálně odzbrojila barva. Čekala jsem teda pískovou, ale tohle je taková nádherná písková metalíza, jakou miluju i na autech. Takže designové hledisko 1*. Další věc – pytlík/sáček. Vůbec jsem netušila, co je myšleno tím „hygienickým“ měněním. Normálně je tam takový bazmek, který se vycvaknutím držáku zatáhne a na tu špinavou část tím pádem není potřeba vůbec sahat. Nicméně moji obsesivní poruchu to asi nepřesvědčí a i nadále si ty ruce budu umývat.

Seskládala jsem všechny komponenty do sebe – opět chválím blbuvzdornost, zvládne to i kojící matka setrvávající třetím rokem doma s dětmi – strčila do zásuvky, zapnula… Automaticky tam naskočí program „AUTO“, což zatím neumím používat a spíš mi to zavazí, ale možná je to o zvyku. Je to prostě taková funkce, že vysavač přidává a odebírá výkon podle toho, na jakém je povrchu, kolik je před ním bordelu, jak moc se přilepí k vysávané ploše atd. Tuto funkci jsem teda zkoušela jenom na plovoucí podlaze, možná na koberci to bude lepší. Co musím hodně vypíchnout je ovládání přímo na rukojeti – auto, +/-, ON/OFF. To je hodně vychytaný.

Zkusila jsem vyměnit hlavici za kobercovou. Tady trochu nezvyk – doteď jsem měla babičku od Philipse s rotačním kartáčem. Zvuk zhruba jak když startuje A380. Tady ticho. Muž poznamenal, že to nějak nesaje a jal se tam strčit prst. Ještě že jenom prst… Takže i přesto, že je tichounký, saje fakt dobře. LED osvětlení na tomto nástavci považuju za malou nevýhodu – člověk totiž vidí všechen ten bordel, co se stihl nastřádat na zemi za posledních 24 hodin od doby, kdy bylo vysáváno naposledy. A to prostě nechceš. Vypíná se to samo po chvíli bez pohybu v kloubu. Hotovo, vysáto.

Takže lehké shrnutí závěrem. Líbí se mi barva a celkový design, tichý chod, řešení držáku na sáček, ovládání na rukojeti, výkon a
světlo. Doufám, že recenze k něčemu bude. A já si jdu vybrat ty boty.

Modrasek13: Tichý, výkonný a lehce ovladatelný 2 / 3

Jako matka dvou malých dětí potřebuji pomocníka, který splní má očekávání: bude co nejtišší, bude mít maximální výkon, bude obratný a lehký na ovládání. Vysavač Pure D9 vše splňuje na výbornou.

Zprvu mě překvapil jeho větší rozměr a hmotnost, ale ač se to nezdá, je skladný a opravdu obratný. Jeho největší bonus spatřuji v podsvíceném kartáči, kdy se fráze „Neunikne vám ani smítko“ stává skutečností. Poradí si skutečně s každodenním i větším nepořádkem, přičemž ho před sebou nehrne, nýbrž vysává.

Až po používání Pure D9 jsem zjistila, že náš koberec nebyl tak dokonale vysáván, jak jsem si myslela, a jeho barvy na nás opět září. Ovládání vysavače přímo na hadici neskutečně usnadní práci a množství nástavců v základním vybavení je také dostačující.

Velké plus bych také připsala za dlouhý přívodní kabel a automatické nastavení síly vysávání. Pokud se rozhodnete pro koupi Pure D9, chybu určitě neuděláte a získáte skvělého pomocníka do domácnosti.

Mayecka: Neuteče mu ani drobek 3 / 3

Vysávání miluju, a to doslova. Vysávám i čtyřikrát denně, protože máme tři dětičky a drobečky jsou všude.
Vysavač je vzhledem nádherný, je lehoučký a dokonale tichý. Savost vysavače je skvělá, neuteče mu ani drobek. A upřímně, po dlouhé době jsem z koberců dokázala vysát vlasy vysavačem.

Ovládání je na jedničku, na rukojeti mám tlačítka na zapnutí/vypnutí i regulaci savosti. Spoustu možností na různé plochy podlahy, ale také na sedací soupravu, záclony, žaluzie…

Vřele vysavač Electrolux doporučuji.

Témata článku

Váš příspěvek
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 06.11.18 19:29

@Pennya hih, díky. A to jsem ještě zapomněla dodat, že pes konečně neútočí na hadici, protože už se toho nebojí :pankac:

Pennya
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 6 inzerátů 06.11.18 16:25

Nowuka 2 - Dobrá recenze :mrgreen: - a to světlo bych náhodou brala :-D

Vložit nový komentář