Svědění pokožky může způsobit i nedostatečné máchání prádla, míní dermatologové

Začala vás náhle svědit kůže na těle a přemýšlíte, čím to může být? Pokožka je v zimě citlivější a náchylnější na různé alergeny. Podráždit ji může prací prášek, který se drží v oblečení i po vyprání.

Svědění pokožky může způsobit i nedostatečné máchání prádla, míní dermatologové Svědí vás pokožka? Může to být praním. Zdroj: Profimedia.cz.

Pokožka v zimě trpí

V zimě pokožka trpí, protože ji vysilují teplotní výkyvy i vrstvy oblečení, kterými se chráníme před mrazem. Výsledkem je vysušená a podrážděná kůže se sklonem k loupání a ekzému. Pokud se u vás objevila z ničeho nic vyrážka, která nepříjemně svědí, zaměřte se na prací prášek i způsob praní oblečení.

Odborníci poukazují na to, že jednou z nejrizikovějších složek pracích prášků jsou přírodní ingredience, především citrusy a skořice. Alergickou reakci vyvolávají i další složky, jakými jsou barviva, chemikálie a konzervační látky.

Dvojité máchání a výměna pracího prášku

Řešením je poohlédnout se po jiném pracím prášku, ideálně takovém, který je určený pro citlivou pokožku nebo pro děti. Ale ani tak nemusíte mít zcela vyhráno. Problém je ten, že ve tkaninách zůstávají zbytky pracího prášku a aviváže ještě dlouho po vyprání. Řešením je nastavit při praní takový program, který zahrnuje dvojité máchání. Tím zajistíte, že se prádlo dokonale očistí od zbytků pracích prostředků.

Podle dermatologů bývá nedostatečné máchání prádla častou příčinou alergických reakcí. Dvojité máchání by měli používat především lidé s atopickou kůží a rodiny s malými dětmi, které mají pleť ještě citlivější.

Citlivou pokožku rozebíráte také v diskuzích na eMimiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Ekzém nebo suchá kůže

12.4.19 14:42
1

Citlivá kůže - kontaktní alergie?

3.8.15 20:05
2

Používáte při praní dvojité máchání?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Témata článku

Přečtěte si také

COSMO Beauty Awards 2020: Hlasujte a vyhrajte luxusní ceny

  • 27.04.20
  • komerční sdělení
COSMO Beauty Awards 2020: Hlasujte a vyhrajte luxusní ceny

Další ročník prestižní soutěže o nejlepší kosmetické výrobky COSMO Beauty Awards je tady! A náš sesterský web – Arome – je jedním z ambasadorů. Kromě soutěží o hodnotné ceny se můžete těšit i na...

Váš příspěvek

Odesílám...