Procházka v parku, muzeum sporťáků i parádní hřiště: Zajeďte si na výlet do Lán

Přemýšlíte, kam vzít své caparty na víkendový výlet? Zajeďte si do Lán. V příjemném městečku u Kladna je toho k vidění mnohem více, než jen letní prezidentské sídlo. Malé zvědavce zaujme třeba muzeum sportovních aut. A po prohlídce se vyřádí na velikém dřevěném hřišti.

Procházka v parku, muzeum sporťáků i parádní hřiště: Zajeďte si na výlet do Lán

Lánská ikona


Místem, které v Lánech nemůžete minout, je majestátní zámek. Pro veřejnost je otevřený jen na výroční dny narození a úmrtí T. G. Masaryka, tedy 7. března a 14. září. Ale proto vám toto místo nedoporučujeme. Co stojí za vidění, je nádherně upravený zámecký park. Je v něm rybníček s lávkou a taky zámecký skleník.

Praktické informace:
Pokud do Lán přijedete autem, zaparkovat ho můžete poblíž zámku. Vstupné do parku stojí 15 korun pro dospělého. Zámek střeží vojáci (z toho budou mít zejména malí kluci velký zážitek) a dostanete se k němu tak na 50 metrů. I z této vzdálenosti však budete mít co obdivovat.

Sporťáky na koukání i na vyzkoušení


Přibližně po 400 metrech cesty podél hlavní silnice (trasu najdete zde) se dostanete k Muzeu sportovních vozů. Najdete tu přes 100 exponátů od automobilů z 20. let minulého století až po současné kousky, ale hlavně závodní vozy a formule.

Muzeum je tak akorát velké pro návštěvu s dětmi – jedna místnost, kterou si každý může procházet svým tempem. Děti si můžou nasednout do závodní bugatky nebo se „projet“ za dvacku na trenažeru. Když děti výstava omrzí dřív než dospělé, je tady pro ně malý dětský koutek s pastelkami a hračkami.

Místo pro vyblbnutí


Když budete od muzea pokračovat dál rovně podél hlavní silnice, po 300 metrech dojdete na dětské hřiště Křivoklátská. Tohle hřiště je opravdu krásné – zatravněné, prostorné a celé ze dřeva. Od silnice ho odděluje dřevěná stěna, takže je tu klid. Na své si tu přijdou i ty nejmenší děti – vyřádí se na klouzačkách a houpačkách. Ani jejich starší sourozenci nepřijdou zkrátka, na prolézačkách je to bude tak bavit, že ani nebudou chtít jet domů. Pokud chcete den zakončit dobrým jídlem a pitím, zhruba v půli cesty na náměstí na vás čeká Hospoda Narpa s příjemnou zahrádkou a vybavením pro děti.

Na co se můžete těšit v dalším díle? Tentokrát vás zavedeme do jižních Čech do westernové pevnosti, která vaše děti přímo uchvátí.

Za tipy na výlety s dětmi děkujeme portálu https://overenorodici.cz/ a jeho recenzím.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Jak vybrat ten správný kočárek?

  • 14.10.19
  • komerční sdělení
Jak vybrat ten správný kočárek?

Pro nastávající maminku může být těžké zorientovat se v nabídce kočárků. Na co se zaměřit a na co určitě nezapomenout při výběru kočárku?

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2080
3.6.17 07:46

@estrela Přesně to jsem taky chtěla dodat. Byli jsme tam zrovna minulý víkend, v parném počasí ideální výlet, příjemná procházka lesem, od 14 hodin krmení, zvířátka přišla až ke plotu, mohli jsme je pohladit. Asi 4 km okruh zvládly holky pěšky, s menšími se dá dojet kočárkem.

  • Zmínit
  • Nahlásit
4620
2.6.17 18:12

Škoda, že není zmíněná moc hezká procházka k Obůrce Lány, kde lze o víkendy vidět i krmení zvěře, je tam malé jezírko s rybama a divoké prase. Nádherná oáza v lese s příjemným posezením. Doporučuji tam po naučné stezce dojít. :*

  • Zmínit
  • Nahlásit