Zápisky zoufalé snažilky: Jak dopadl příběh oblíbeného deníčku

Těhotenství a porod

Na každý díl jsme se všichni těšili a věřili, že snad příště se už objeví ten se dvěma čárkami. Uživatelka Keshi psala seriál deníčků Zápisky zoufalé snažilky a je na čase si je připomenout. I proto, že její čtyřleté snažení mělo dobrý konec.

*

Keshi neúspěšně prošla IVF, nakonec se jí však podařilo otěhotnět přirozeně, i s jedním vaječníkem. Psychická pohoda zkrátka udělala své.

Sympatie čtenářek si získala i tím, že se nebála zasmát sama sobě a psát o zoufalém snažení s nadhledem. Její deníčky by měly být povinným čtením pro všechny, kteří zásobují snažilky nevhodnými radami nebo otázkami. A také pro ženy, které touží po miminku a ztrácejí naději.

Pojďte si přečíst celý příběh od začátku do konce (alespoň prozatím).

Kapka zoufalství a spousta humoru

O miminko se pokoušeli od roku 2011 a postupně prošli všemi možnými cestami jak počít dítě. Přesto se nedařilo, a tak po dvou letech snažení začala Keshi psát deníčky. Popsala v nich všechny fáze, kterými procházejí ženy snažící se léta o dítě. A pěkně od plic!

Za časů Facebooku, hrdinných léčitelů a věčných snažilek, neplodností zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelena žárem snažení, vyzbrojena Clostilbegytem a Pregnylem. Síla - vášeň - ovulace. Její odvaha a plodnost změní svět.

Konec snažení, začíná NEsnažení

Nový název deníčků naznačil, že začíná nová éra. Smíření s tím, že IVF ani bylinky nezabírají, dalo Keshi novou energii a pustila se s partnerem do cestování. Deníčky jedné nesnažilky ale stačily vyjít jen dva…

Těhotenství a porod… jak se Keshi daří teď?

Takový konec jí přály všechny čtenáčky deníčků. Po 4 letech snažení se zadařilo, v dubnu 2015 se narodil chlapeček.

Jak příběh pokračuje? Loni byly deníčky nominované v soutěži Mamablog roku, letos chlapec oslavil dva roky. A co je nového, jsme se zeptali přímo Keshi. :)

Máme se prímově, jen mě teď trochu trápilo zdravíčko. Ráda na svoje fanynky vzpomínám a udržuji s nimi kontakt skrze zprávy. Jen deníčky už teď jaksi nestíhám, měla jsem brigádu a časově mi to nevycházelo. Ta mi ale tento měsíc končí.

A jaká byla vaše cesta k miminku? Napište deníček o snažení.

Tak snad se můžeme těšit na další mateřská pokračování. :) Příjemné čtení a vzpomínání!

Váš příspěvek
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34457 příspěvků 11.10.17 14:37

@admin Témata jsou naprosto v pořádku, však jsem sama psala, že jsem se několikrát „nechala nachytat na atraktivní nadpis“.
Například článek o porodech v historii působí jako něčí výpisky do školy. Přílišná stručnost a povrchnost uchycení jednotlivých období. Nebylo to poutavé, chyběl příběh. Já nejsem žurnalistka, takže nedokážu přesně vyjádřit, co je na tom špatně, jen vím, že to je zabité velmi atraktivní téma. Ale pořád to bylo lepší než články, které obsahují jen výroky uživatelek emimina (koho to zajímá?) a odkazy na diskuse.
Je pravda, že vzhledem k mé předchozí zkušenosti už články většinou ani neotevírám, když jsem teď náhodou klikla na to CV, zdá se to obsahově dobré, ačkoli je to napsané poněkud neobratně.

admin
Extra třída :D 11565 příspěvků 11.10.17 13:29

@Pudloslava Jsem ráda za Váš konstruktivní názor. :) Je to pro nás impulz psát lépe a vyhledávat kvalitní témata. Zeptám se - našla jste mezi články některý, který vám přišel na dobré cestě (dobré téma, zpracování atd)? :)

Ve Vaší kritice vidím nejen otázku zpracování, ale také žánru, který Vám třeba úplně nesedí. Nejsme Moje psychologie, ani nehrajeme na investigativní publicistiku. :) Jak píšete, eMimino je k bavení - proto rády zachytáváme aktuální témata, která se řeší ve společnosti a v diskuzích. Na eMiminu jsou a budou primární diskuze a vlastní obsah uživatelek. Proto nehledáme nové autory článků, ale podporujeme kvalitní obsah v diskuzích, jako to například dělají patronky.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34457 příspěvků 11.10.17 12:06

@admin Moniko máte u mě velké významné plus za jemné umění diplomacie :-)
K věci. Deníčky jsou bída, protože je píší uživatelé. Je to zase zadarmo, tak se dá říci, že cena odpovídá kvalitě. Čtenáři nemají velká očekávání, protože vědí, že autory jsou oni sami.
Ale články na emiminu jsou také bída. Udivuje mě, že se v redakci nenajde nikdo schopný napsat text lepší úrovně, než by odpovídalo základoškolskému referátu. Myslím, že řešení by byla částečná profesionalizace. Je tedy otázka, jste ochotni třeba i některé uživatelce emimina zaplatit za kvalitnější články? Já bych to rozhodně nebyla, já se chodím na emimino bavit, ale poptat bych se mohla.

admin
Extra třída :D 11565 příspěvků 11.10.17 03:29

@MartinaIrena Deníčků je teď méně, rádi podpoříme další. :) Co se týče kritiky, chápu, že může být nepříjemná. Nicméně jsme všichni dospělí a víme, jak volit slova a s jakým záměrem. Admin tu není v roli soudce, máme jasně daná pravidla a necháváme diskuzi vám, uživatelkám.

@Pudloslava Váš deníček jsem četla. :) Líbí se mi pestrost tématu a obsáhlost, přece ne každý deníček musí být o porodu. Tento formát blogu je opravdu otevřený všemu a mně se líbilo, jak jste ho pojala.

Monika

MartinaIrena
Extra třída :D 10473 příspěvků 09.10.17 14:03

:mrgreen: Jo za chvíli už budou vycházet zápisky jen o počasí.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34457 příspěvků 09.10.17 13:49

@MartinaIrena tak to ber jako dobrou zivotni zkusenost a ponauceni, ze je casto lepsi si i „opravnenou“ kritiku nechat pro sebe, zejmena pokud neni konstruktivni :-) A napis denicek o sve dovolene, to je tak strasne kontroverzni tema, ze jsem mela jen dve kriticke reakce :-) A admini mi tedka mohou ruce utrhat :jazyk: Asi napisu denicek, co jsem tento tyden varila :-)

Příspěvek upraven 09.10.17 v 13:50

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34457 příspěvků 09.10.17 13:42

@admin Nezlobte se na me, ale vy jste muj denicek asi vubec necetla. Slo jen o telegraficky vycet mist vhodnych ke stanovani a recenze stanu. Nemelo to zadnou literarni formu a bylo to asi tak zabavne, jako neci nakupni seznam. Jestli chcete takovych denicku vic, tak to je mi vazne emimina lito.
Myslela jsem spis na ty redakcni clanky, ktere maji obvykle vysoce atraktivni nazev, na ktery jsem se nechala jiz opakovane napalit.

MartinaIrena
Extra třída :D 10473 příspěvků 09.10.17 13:29

Ještě dodatek: a protože u toho nepoužijí žádné sprosté slovo, tak jim to jako vždy projde.

MartinaIrena
Extra třída :D 10473 příspěvků 09.10.17 13:28

@Pudloslava Osobně si myslím, že je tu poslední dobou opravdu málo deníčků. A mě osobně od psaní odrazuje fakt, že když něco zplodím, tak ať je to už opravdu jakékoliv téma, můžu očekávat, že se na mě vrhnou místní rypny a budou klovat, až mě úplně zadupou do země.

admin
Extra třída :D 11565 příspěvků 09.10.17 11:03

@Pudloslava Máte teď na mysli dnešní deníček eMimino v kanclu: Jak to funguje u adminů, nebo dnešní článek? :)

Jinak souhlasím s Vámi - více takových deníčků, jako byl Váš poslední Outdoor s dětmi:potlesk:

Monika

Avrun
Extra třída :D 12982 příspěvků 09.10.17 11:00

Jsem na emiminu cca dva roky, takže jsem deníčky neznala, ty novější mi asi zanikly v celkovém množství (vloni se ještě psalo hodně), chyběl mi kontext. Takže za mě je to fajn oživení příběhu jedné uživatelky, píše čtivě, všechny její deníky jsem právě slupla jako malinu a honem běžím vařit než se ten můj malý zázrak probudí a bude se dožadovat dalšího přísunu potravy :mrgreen: :srdce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34457 příspěvků 09.10.17 08:12

Máte málo deníčků, co? Nejsem si jistá, jestli takovýhle nábor není kontraproduktivní. V redakci je vás dost, jak jsme zjistili, najměte si někoho, kdo má zkušenost s nějakou žurnalistickou prací a nechte ho psát články, které budou působit méně CTRL+C/CTRL+V d­ojmem. Schopné adeptky najdete i mezi emiminními závislačkami.

Vložit nový komentář