Zjistili jsme za vás! Jak se stát rodičem roku

 • Komerční sdělení
 • 04.12.18

Chcete vidět rozzářené oči svých dětí? Dopřát jim fantastický a nezapomenutelný zážitek? Vypravte se společně do zábavního vědeckého parku VIDA! v Brně. Zabavte děti a užijte si rodinný den plný objevování světa kolem nás.

Zábava na dlouhé hodiny plná zajímavých pokusů.Zábava na dlouhé hodiny plná zajímavých pokusů.

Moderátorem i pilotem stíhačky

Nejdřív rozpoutat tornádo a ustát zemětřesení, pak se projet na kole po laně několik metrů nad zemí, odstartovat bublinkový závod, vstoupit do obřího srdce. Vyzkoušet si moderování počasí nebo trénink pilota stíhačky, postavit magnetickou sochu a nakonec zmrazit vlastní stín. Neuvěřitelné? Ne, to všechno můžete během jediného dne zažít v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! Na ploše téměř 5000 metrů čtverečních najdete více než 170 exponátů, se kterými si můžete hrát a přitom poznávat, jak funguje svět kolem nás.

VIDA! nejlepší dárek pod stromeček

Co takhle darovat tyto nevšední zážitky svým blízkým k Vánocům? Není nic jednoduššího. Navštivte e-shop VIDA!, kde můžete zakoupit dárkové poukázky. Stačí pár kliků a v e-mailu vám přistane ten nejlepší dárek pro každé dítě.

Dopřejte dětem fantastický zážitek plný úžasu.Dopřejte dětem fantastický zážitek plný úžasu.

Chcete důkaz, že VIDA! v Brně je pro děti to pravé?

„Fantazie, synek tu strávil pět šťastných hodin. Nyní už třetí hodinu nemluví o ničem jiném. V sobotu jdeme zase. Zřejmě změníme trvalé bydliště na VIDA!“ Edita K.

„Perfektní a nejlepší atrakce v ČR. Doporučujeme úplně všem. Máme kluky 9 a 12 let. Než jsme jeli, starší říkal, že se bude nudit, ale opak byl pravdou. A manžel by tam rád zůstal navždy.“ Eva H.

„Skvělé inspirativní zážitky pro malé i velké. Cestovali jsme přes celé Slovensko jen kvůli VIDA! A nezklamala. Bylo to super!“ Michaela J.

„Děti 4 a 6 let byly naprosto nadšené. Na jiných výletech, například na zámcích, se nemůžou ničeho dotýkat, ale zde je jim vše k dispozici. Největší problém byl je po pěti hodinách přesvědčit k odchodu. Určitě se vrátíme.“ Martin C.

Přečtěte si více recenzí na oficiálních stránkách VIDA.

Představení plné pokusů v ceně vstupenky

Je možné zapálit oheň kostkou ledu? Vyrobit světélkující sliz? Nechat se ve vakuu probudit budíkem? Strčit ruku skrz blesk? Na tyto a spoustu dalších otázek dostanete odpovědi během představení se zábavnými pokusy, která se konají několikrát během dne v Divadle vědy a jsou v ceně vstupenky. Expozicí totiž nabídka VIDA! rozhodně nekončí.

3D filmy, jaké jinde neuvidíte

Divadlo vědy se v pravidelných intervalech mění na útulné kino, které má na programu 3D filmy plné dechberoucích záběrů ze světa zvířat. Filmy se hrají s českým dabingem a do hlavních hrdinů se určitě zamilujete – ať už se bude jednat o nebojácného stepního křečka nebo třeba trpělivého ledního medvěda.

Dárkový poukaz se skvělým dárkem nejen na Vánoce.Dárkový poukaz se skvělým dárkem nejen na Vánoce.

Dílničky, dočasné výstavy i speciální prostor pro kutily

Celou řadu pokusů a hravé vědecké tvoření si s dětmi užijete v rámci víkendových labodílen. Navštivte také jednu z dočasných výstav, které se během roku v centru obměňují. Malí i velcí kutilové si určitě zamilují zdejší Bastlírnu, kde si vyrobí třeba autíčko na vzduch nebo kuličkodráhu.

Praktické informace

 • Zábavní vědecký park VIDA! najdete v jednom z bývalých pavilonů brněnského výstaviště, vstup je z ulice Křížkovského.
 • Parkovací místa jsou přímo před budovou, popřípadě se dá využít nedaleký parkovací dům.
 • Ve VIDA! můžete navštívit i občerstvení.
 • Rodinné vstupné koupíte už za 360 Kč.

Jak budeme mít otevřeno o vánočních svátcích?

 • pondělí 24. 12. 2018 / zavřeno / vánoční svátky
 • úterý 25. 12. 2018 / zavřeno / vánoční svátky
 • středa 26. 12. 2018 / zavřeno / vánoční svátky
 • čtvrtek 27. 12. 2018 / otevřeno / 10:00 až 18:00
 • pátek 28. 12. 2018 / otevřeno / 10:00 až 18:00
 • sobota 29. 12. 2018 / otevřeno / 10:00 až 18:00
 • neděle 30. 12. 2018 / otevřeno / 10:00 až 18:00
 • pondělí 31. 12. 2018 / otevřeno / 10:00 až 14:00
 • úterý 1. 1. 2019 / otevřeno / 10:00 až 18:00

Podívejte se na všechny expozice a na celý program zblízka.

Témata článku