Jak se zorientovat ve vztazích podle horoskopu

Možná astrologii bezmezně věříte včetně každodenní předpovědi v časopise, nebo naopak na vás tahle "věda" působí tak trochu podezřele. Velice pravděpodobně si ale v obou případech dobře pamatujete, v jakém znamení jste se narodili. Málo lidí ale dá dohromady z hlavy alespoň něco ke každému znamení horoskopu. Díky pár fíglům do toho ale snadno proniknete.

Jak se zorientovat ve vztazích podle horoskopu

Astrologie je komplikovaná. Pro hrubou orientaci ve znameních západního zvěrokruhu ale bude stačit pár základních pomůcek.

Ascendent: O jedno znamení navíc

Prvním znamením, které astrologie určuje, je to sluneční. Trvá celý rok, než se 12 znamení ve slunci vystřídá. Každé vládne přibližně měsíc. Pro váš horoskop je ale důležitý ještě ascendent, ve kterém jste se narodili. Jedná se o znamení, které jste měli v nadhlavníku (ascendentu) v hodinu narození. Pro správné určení tedy potřebujete znát přesný čas a místo svého narození. Dnes už se nemusíte probírat tabulkami, stačí zadat obojí do kalkulačky a svůj ascendent vypočítat.

Znamení, které máte v ascendetu, doplňuje charakteristiku vašeho slunečního znamení. V některých případech může být pro někoho třeba stejně důležité nebo i významnější. Můžete s ním tedy „počítat“ i ve vztazích.

Znamení v trigonu: S kým si nejlépe sednete?

Tahle pomůcka vám pomůže najít znamení, která se k vám hodí nejlépe. Svá kompatibilní znamení zjistíte tak, že do zvěrokruhu nakreslíte rovnostranný trojúhelník s vrcholy v jednotlivých znameních. Tak získáte znamení, která jsou vzájemně v trigonu. Takto spojeným znamením vládne vždy jeden ze živlů (oheň, země, vzduch, voda).

V rámci jednoho živlu si rozdělují tři znamení vždy tři charakteristiky. Jedno z nich je vždy kardinální. To je plné vůdčí energie a nových impulzů. Druhé je pevné. Není snadno ovlivnitelné, umí soustředit svou energii. Poslední je pohyblivé. To značí nestálost, ale také schopnost rychle střídat různé činnosti.

Diskuse o astrologii na eMiminu:

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Partner blíženec

26.1.20 19:12
45

Jaké znamení v manželství :)

10.2.17 08:50
18

Jak funguje numerologie a astrologie?

27.2.16 18:37
14

Vztah podle znamení

22.9.13 14:56
40

Znamení a živly

Znamení ohně: Silná intuice

Znamení ohně spojuje většinou velký temperament. Rozhodování jim nedělá problémy a pomáhá jim k tomu velmi vyvinutá intuice. S čím naopak mohou mít potíže, je rutina nebo stereotyp.

Beran - kardinální, Lev - pevné, Střelec - pohyblivé

Znamení země: Stojí nohama na zemi

Země dává znamením do vínku velkou realističnost. V orientaci v materiálním světě zpravidla vynikají a neradi riskují. Lidé narození ve znameních země jsou většinou velmi praktičtí, proto jim může dělat potíže víra v něco iracionálního. Mají sklony nevěřit své intuici.

Kozoroh - kardinální, Býk - pevné, Panna - pohyblivé

Vzdušná znamení: vynikají v myšlení

Vzduch dodává znamením zpravidla schopnost myslet i mimo zajeté koleje. Jsou často intelektuální, mají mnoho přátel a různorodých zájmů. Když se pro něco nadchnou, tak hrozí, že jim to dlouho nevydrží.

Váha - kardinální, Vodnář - pevné, Blíženci - pohyblivé

Vodní znamení: Vztahy až na prvním místě

Pro znamení s prvkem vody se vše odvíjí od jejich vnitřního citového rozpoložení. Dovedou být velmi chápaví a soucitní, ale často také vztahovační a neschopní se přes některé věci přenést. Ve vztahu s vodními znameními budete všechny emoce prožívat dvakrát silněji.

Rak - kardinální, Štír - pevné, Ryby - pohyblivé

Znamení v opozici: Protiklady se přitahují

Zvěrokruh vám také pomůže určit, které znamení máte v opozici, tedy přesně na druhé straně kruhu (například pro Vodnáře to bude Lev, pro Býka to bude Štír). Znamení v opozici se většinou vyznačuje opačnými vlastnostmi. To ale neznamená, že se k sobě dvě protikladná znamení nehodí. Často se právě vzájemně doplňují a inspirují tím, co jim chybí.

Tak co, máte hodně přátel nebo dokonce partnera ve znamení se stejným živlem? A kdo má ve vašem vztahu navrch? Pište nám do komentářů, jak vám vychází horoskopy.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
36008
18.9.17 06:07

Jo, tenhle clanek tady chybel :-) Nevadi, emimino nikdo nebral vazne ani predtim. Jen tak dal - pokud to dotahneme na dokonalou frašku, možná získáme popularitu cimrmanovskym zpusobem :-) Mimibazare, tres se!

  • Zmínit
  • Nahlásit