Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.

Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví Problémy s nadváhou má více než pětina dětí v Česku. Zdroj: Profimedia.cz.

Málo pohybu a mnoho sladkostí

Problémy s nadváhou má více než pětina dětí v České republice. Děti tráví stále méně času venku na čerstvém vzduchu a raději sedí u televize nebo s mobilem v ruce. Obézní děti navíc nemají správné stravovací návyky. Jejich jídelníček obsahuje příliš mnoho cukru a smažených jídel.

Zatímco v používání moderních technologií jsou zdatné, tělocvik je pro ně utrpení. Nedostatek pohybu se však odráží nejen na jejich váze, ale také na zdraví. Děti s nadváhou jsou náchylnější k různým nemocem. Často trpí psychickými problémy – chtějí zhubnout, jen neví jak. Jsou nešťastné z toho, že nestačí svým spolužákům při sportovních aktivitách, a často se uzavírají samy do sebe. Stávají se obětí šikany.

Léčba obezity je komplexní proces

Jestliže má vaše dítě problémy s nadváhou nebo dokonce obezitou, je potřeba mu pomoci. Obraťte se na odborníky, kteří mu pomohou zhubnout a zlepšit fyzickou kondici. Léčbou nadváhy a obezity se dlouhodobě a úspěšně věnuje například Olivova léčebna. Hubnutí je zde komplexním procesem, na kterém se podílí dětský lékař, dětský obezitolog, nutriční terapeut, psycholog, fyzioterapeut a trenér.

V Olivově léčebně dětem pomohou vrátit se do kondice. Zdroj: Olivova léčebna.V Olivově léčebně dětem pomohou vrátit se do kondice. Zdroj: Olivova léčebna.

Zpátky do formy s odbornou pomocí

Pokud víte, že vaše dítě potřebuje zhubnout, není na co čekat. Obraťte se na odborníky, kteří s tím mají letité zkušenosti. Absolvováním redukčního pětitýdenního pobytu získá vaše dítě zcela nové návyky ve stravování i pohybu. A to bez stresu a zcela přirozeným způsobem v kolektivu svých vrstevníků v obdobné situaci. Pozná nové kamarády a zjistí, že sport může být zábava. Bonusem jsou pravidelné návštěvy oblíbeného youtubera a parkouristy Taryho.

Vaše dítě zažije řadu dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. Přitom v době školního roku nezmešká výuku. V Olivově léčebně se totiž nachází základní škola, která disponuje veškerými potřebnými pomůckami, včetně počítačů. A pokud máte obavu, aby po návratu znovu nepřibralo, můžete využít návazné péče v obezitologické ambulanci a nutriční poradně.

O dětské obezitě diskutujete také na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Mám obézní dítě v 10 letech! Kolik váží vaše děti?

30.8.19 14:17
64

Strach z obezity u dětí

24.1.16 14:46
90

O dětské obezitě si můžete přečíst v rozhovoru s primářem Olivovy dětské léčebny MUDr. Jiřím Havránkem.

Přečtěte si také