Deníčky maminek nejen o dětech

Tisíc maminek, tisíc různých příběhů. Nejčtenější mateřské blogy popisují, jaká byla cesta k otěhotnění, jak probíhalo těhotenství a hlavně jaký byl porod miminka. Podělte se o svůj příběh i vy.

O Otesánkovi...(?)

Rodič je tvor ohromně soutěživý. A jestli máte malé dítě, víte o čem píšu. Sotva jsem porodila Fídě číslo jedna, a už to na mě začalo jít taky. Jak mu chutná! Ty faldíčky! Maminky se rády chlubí,...

Nikdy na tebe nezapomeneme...

Měla jsem dát na svůj instinkt, ale bohužel čas už nevrátím. Bolest je veliká pokud se říká, že čas léčí, u mě to nefunguje. Jen se s tím musím naučit žít.

Vymyšlené to měl dokonale!

Krásný dárek od manžela ke 30. narozeninám. Pouze nevyšel podle jeho představ. Ale Řím a památky v době covidu jsme si užili a poznali nové místo.

Toxoplasmosa aneb "Už negůgluj!"

Po prvním těhotenství, které skončilo tragicky, mi dělali všechna možná i nemožná vyšetření a zjistili, že mám toxoplasmosu. A poté začal dlouhý maraton s dobrým koncem.

Můj příběh II – První andělíček

 • Anonymní
 • 10.07.21
 • 9
 • 3088

Po diagnóze „sterilita“, která mě k smrti vyděsila, se můj život pomalu ale jistě scvrknul na počítání dnů v cyklu a aktivity, které je potřeba v tom daném období dělat, nebo naopak nedělat.

A jak to bylo dál? 12

...A to jí zavřelo pusu a umlcělo její další námitky. Možná se k tomu měla stavět dál odmítavě, protože to, co se na večírku pak doopravdy dělo, nebylo nic košér. Ikdyž to všichni mysleli dobře a...

Děláme to, co nás opravdu baví?

Všichni to známe, chodit do práce, vydělávat peníze, kupovat si věci, cestovat, plnit si sny. Znám ale opravdu málo lidí, které jejich práce skutečně naplňuje. A poslední dobou přemýšlím, co by tak...

Svatba?

Každá žena chce vypadat jako královna. Svatba je zrovna ta chvíle, kdy nejen že vypadáme jako královny, ale i tak se cítíme. Bohužel, v mém pocitu štěstí se začaly objevovat díry nejistoty…

Proč napsat deníček?

Podělte se o svůj příběh a pobavte ostatní maminky, nebo jim sdílením svého příběhu pomozte. Nejčastěji u nás píšete a čtete příběhy o porodu, ale budeme rádi, když se podělíte o jakoukoli zajímavou vzpomínku.

Chcete začít psát blog? Založte si ho na eMiminu.

O čem psát deníček

Začněte na eMiminu psát svůj blog, nebo příběh svého miminka od početí. Uchováte tak svoje vzpomínky, ke kterým se můžete kdykoli vrátit.

Nejčastěji u nás najdete tato témata deníků:

 • Průběh porodu a vše kolem narození miminka – ať už byl váš porod pohodový, nebo skončil císařským řezem, váš porodní příběh bude zajímat spoustu dalších nastávajících maminek. Popište svůj přirozený porod, porod, co skončil císařem i například ambulantní porod.
 • Prázdná náruč, aneb zkušenost s potratem. Smutné příběhy o andílcích, často však tato forma vypsání se pomáhá nejen mamince, kterou toto neštěstí potkalo, ale i dalším čtenářkám. Napište o svém potratu, u všech deníčků je možná anonymní publikace.
 • Jste těhotná. Konečně jste našla pozitivní těhotenský test. Napište deníček o průběhu těhotenství, abyste nezapomněla na všechny pocity při prvním ultrazvuku, kdy jste slyšela bít srdíčko, při prvních pohybech, kolik kilogramů jste přibrala a jaké jste měla chutě.
 • Rodičovská dobrodružství – vaše miminko se poprvé… usmálo, postavilo, spalo celou noc. Většinou jde o veselé rodinné příběhy. Čím vaše miminko pobavilo vás?
 • Cestování, výlety a tipy na ně. Začněte psát cestovatelský blog.

Jak napsat deníček (blogový článek) na eMiminu?

 1. O čem je můj příběh - nejprve se rozhodněte, jaké téma bude váš deníček mít. Vždy vyberte jen jedno a na to se soustřeďte.
 2. Držte se ideálně klasického rozdělení na úvod (představení), zápletka a závěr (rozuzlení).
 3. Nejlepší délka deníčku je okolo 1 - 2 normostran, což je přibližně 250 - 500 slov. Do tohoto formátu se krásně vejde celý děj, ale zároveň to bude akorát na udržení pozornosti.
 4. Máte vlastní fotky? Přidejte je.