//, těhotenství, porod

Porod

Zdravím všechny lidičky na eMiminu. Stále pročítám různé deníčky, ať už o porodech, starostech či snažení. A prostě mi to nedá, nepřispět taky trochou do mlýna. A hlavně abych si to tak nějak uchovala v paměti.


5 komentářů


1 komentář

Miminko jsme s přítelem plánovali, a tak jsme se od ledna 2010 rozhodli, že do toho půjdeme a že tomu necháme volný průběh. Tak nějak plynul měsíc za měsícem a stále nic, ale nějak jsem se nestresovala. Ono v dnešní době přijít do jiného stavu není žádná legrace.

Až v květnu se MS nějak nedostavovala, a tak jsem hned pořídila těhu test a nevěřícně koukala na ty // :) A nemohla jsem tomu nějak uvěřit. Říkala jsem si, jak to oznámit příteli… nějaká romantika…, ale jsem to celá já a nevydržela jsem to a poslala příteli mmsku s obrázkem těhu testu. Ten vzápětí volal, co to jako je a jestli je to opravdu ono… takže radost ohromná.

Těhotenství

Těhotenství nebylo zcela ukázkové, kolem 15. týdne jsem začala krvácet a měla šílený strach o miminko, už ten pocit že bych ho ztratila mě děsil. Ale naštěstí vše dopadlo dobře. V poradně jsem měla kolem 37. týdne vysoký tlak 160/110, což se panu dr. nelíbilo a poslal mě do nemocnice, kde si mě týden nechali… už, už to vypadalo na císařský řez a já se s tím začala pomalu smiřovat, ale osud tomu nechtěl, jednak asi i proto že přítel byl v tu dobu na týden ve Francii. Pustili mě domů i s práškama na tlak.

Termín porodu ze nezadržitelně blížil a já stále přemýšlela, jak to asi bude a jak moc to bolí a stále dokola. Už jsem z toho začínala mít nervy na pochodu.

Porod

První bolesti (spíš poslíčky) jsem začala pociťovat den před porodem, ale bylo to stálé různě kolísavé a bolest minimální. Mezitím jsme večer oslavili mamky 50, bolesti ustaly, až večer se opětně přihlásily a vydržely celou noc, ale mě se stále do porodky jet nechtělo. Celou noc jsem nespala. Druhý den zcela znavená po probdělé noci jsem slavila babičky narozky, pozvala nás na oběd, to už jsem se tam začala kroutit, ale nikomu jsem nic neřekla, teda kromě přítele, ten už trnul a pořád říkal, že pojedeme (chudák měl z toho větší nervy než já) až kolem 18 hodiny jsem se rozhodla, že vyrazíme.

V porodnici mě přijala PA a po natočení monitoru se moc netvářila, že by se něco konalo. Ale mě už to celkem dost bolelo, bolesti po 5 minutách a pěkně do zad. No nic, přítele jsem poslala domů a mě dali na pokoj, kde už byla paní (Martina), které měli porod vyvolávat druhý den… ale i u ní začaly bolesti pracovat. Takže jsme si tam tak „hekaly“ a přecházeli po místnosti. Dr. mě vyšetřil a byla jsem na 3 cm otevřená. Ve 21 hod nás obě vzali na monitor (každou do jiné místnost). S tím, že se vrátíme na pokoj… to jsem netušila, že se uvidíme už s miminky v náručí :)

Dr. mě opětně vyšetřil, píchnul mi vodu a pak čekal až přijde kontrakce… něco tam udělal, bylo to dost nepříjemné a najednou jsem byla na 6 cm. Čemuž jsem ani já nevěřila. PA mi řekla, ať zavolám přítele. Bolesti po píchnuté vodě začaly nabírat na obrátkách a už jsem se dost kroutila. Přítel nevěděl jak mi pomoci, pořád mi utíral pot a dával napít a já už z toho byla nervní, jak se o mě stará. Chudáček. Bohužel jsem neměla možnost jít do horké vany… tu mi zabrala Martina :) Ale já byla stejně celou dobu na monitoru, takže jsem se tam kroutila jak had. Mezi kontrakcemi jsem normálně usínala a to tvrdě (to ta probdělá noc předtím), přítel na mě pořád hulákal, ať koukám pořádně dýchat a já na něj, že potřebuji spát, ať mě nechá na pokoji. Dost komické.

Bylo kolem 23 hod, kdy jsme slyšeli z vedlejší místnosti tlačení a pak pláč miminka. takže jsem si říkala že Martina mě předběhla a už to má za sebou :)
Mezitím se u mě dostavily šílené bolesti, které neskutečně vystřelovaly do zad a pak mě to nutilo tlačit, ale PA mě upozornila, že to ještě nepůjde, že ta branka nebo něco takového není úplně zašlá a že se dost potrhám… mně už to bylo nějak jedno, břicho si dělalo co chtělo a tlačilo mimčo ven. To už jsem skučela, že chci epidurál, ale na něj bylo samozřejmě pozdě.

PA mi moc pomohla vydržet tu chvíli než se to připraví a držela mi rukou hlavičku miminka. Pak už se šlo na sál. Ani nevím, jak jsem tam došla a vylezla nahoru… Trvalo to asi 20 minut, tlačila jsem jak blázen a najednou byla malá venku. Nějaký nástřih jsem ani necítila. Jen jsem nevěřícně koukala na to maličké stvoření. Ještě předtím bych přísahala že budu brečet jako želva až jí uvidím, ale já asi byla v šoku a jen jsem na ní hleděla, jak na obrázek. Přítel byl dojatý, nebrečel, ale slzy v očích měl. Šití bylo nepříjemné, ale dalo se zvládnout.

Adélka se narodila 6. 2. 2011 ve 23.59 hod., vážila 3440 g a měřila 50 cm.

A pak když už nás tam nechali samotné s přítelem, křičela Martina vedle z místnosti a gratulovala mi a já samozřejmě i jí a k jejímu synovi.

Omlouvám se za dlouhý deníček. Všem přeji porod bez komplikací a zdravá miminka.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
tes
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 18.04.11 08:41
Děkuji

Děkuji Leni za moc pěkný deníček, můj porod mě čeká za 2 měsíce a protože je to potřetí tak mám docela obavu jak to půjde, no jo vím co mě čeká.. a tys to tady tak pěkně popsala, že jsi mi vlila další kapku odvahy a za to dík. Každopádně ti gratuluji k miminku a přeji hodně štěstíčka a zdravíčka :kytka: :srdce:

 
Bikis
Závislačka 4553 příspěvků 18.04.11 08:42

Leni, moc hezky napsané :palec: , jako vždy jsem dojatá :mrgreen: . Přeju ať vám Adélka hezky roste a dělá samou radost! :kytka:

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 18.04.11 09:10

souhlasím s tes, mě porod čeká každou chvíli, tak taky věčně projíždím ty „porodní“ deníčky :) Nástřihu se strašlivě bojím, ale i ty píšeš že sis ho ani nevšimla, doufám že to nějak přežiju :D
přeju moc štěstíčka, a ať je Adélka zdravá :hug:

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 18.04.11 09:42

Ahoj holky, moc děkuji…nejsem žádný psáč a sloh jsem vždycky nenáviděla…ale tohle jsem chtěla napsat. dalo by se to napsat asi mnohel líp, ale i tohle je pro mě úspěch.
Jinak přeji a´t máte bezproblémový porod a né zdlouhavý. mě samotnou překvapilo, že to tak nějak celé trvalo 6 hodin.

Marisha: nástřihu se neboj, je to opravdu jen takové štípnutí a hlavně to asi ani nezaregistruješ. :palec:
Holky tak držím palce :palec:

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 18.04.11 12:44

Lééni krásný :) Jsi šikulka „psáč“ :) :palec: :-D

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 18.04.11 13:16

Miru nejsem, ale nějak jsem to splácala dohromady :-D

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 18.04.11 13:57

To je krásný =)
Přeji hodně zdravíčka Tobě i maličké =)

 
AjaPol
Kecalka 354 příspěvků 18.04.11 15:58

Krásný deníček :srdce: preji hodně štěstíčka a hlavne zdravíčka :srdce: :kytka:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 18.04.11 19:58

Krásně napsáno,také mě to tento rok čeká. Hodně zdravíčka vám přeji a ať se daří :-) :hug:

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 19.04.11 10:47

děkuji holky :kytka:

 
Petulikk
Extra třída :D 10106 příspěvků 19.04.11 12:39

Krásné :-) hned jsem si vzpomněla na svůj porod před 6 týdny :-) Gratuluju k Adélce, taky máme Adélku :-) hlavně ať jste zdravé :-)

Marishka89 vůbec se neboj nástřihu, já ho vůbec necítila, až bylo po všem, tak jsem se doktorky ptala, zda-li mě musela nastřihnout :-D

Přeji Vám holky ať to máte rychle za sebou jako já :-) (2 hod) :-) hlavně zdraví :-)

 
Annn  19.04.11 16:12

Tes,jestli potřetí, tak to bude rychlé, já mám třetího mimíska z prosince a málem jsme nedojeli :) Furt jsem si říkala co nejdéle doma a pak mi praskla voda v autě :) a málem jsem porodila tam. Vezli mne na vozíku a jen mi sundali kalhoty a boty a malej byl venku. Bez nástřihu a i bez šití :)To se s těma dvěma předchozíma nedá srovnat.Tohle byla pohoda :)
Tak držím palce.

 
martina79
Závislačka 3051 příspěvků 19.04.11 19:33

Moc pěkné!! :palec: Ale je zvláštní že ta druhá porodí vždycky první-u mně se to taky stalo.

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 20.04.11 00:10

moc krasny :-) gratuluji :potlesk: :kytka:

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 20.04.11 09:13

Díky :)
Petulikk jé vy taky máte Adélku to je prima :) takže gratuluji.

Ann tak to si měla opravdu porod nádhernej. Přesně podle mých představ. Bez nástřihu, šití, paráda. já si říkala, že kdyby nebylo toho šití, tak je to pohoda…né že by to bolelo když to dr. šil, ale potom..to se mi to rozleželo a sotva jsem se šourala.

 
Tera:)1
Kelišová 6326 příspěvků 20.04.11 14:04

krásně napsaný deníček :lol:
Vydím že máme stejně staré dětičky jen ten náš bobánek se vyklubal ve 3:45 a byl kapánek větší 8-)

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 20.04.11 20:39

Jůůů no vidiš to. tak ať vám krásně roste :)

 
Lucka13
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 20.04.11 22:10

Lenííí super deníček, mám to stejné jako Bikis, taky mě to dojalo, až k slzičce:-)
Jsi mi tím připomněla, včera jsem po nonstop lékárnách sháněla Sunárek večer ve 22hod až jsem dorazila i do motola kde jsem rodila já a to byla taková nostalgie, jako když jsme tam jeli s manželem rodit :srdce: , to byl tak krásný pocit!

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 21.04.11 09:15

Luci děkuju :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama