: Únorňátka a březňátka 2006 č. 12: SYNDROM NÁHLÉHO ÚMRTÍ

Těhotenství

SIDS syndrom náhlého umrtí kojence SIDS (sudden infant death syndrome) je pojem, který se používá pro nevysvětlitelné úmrtí kojence. Jde o náhlé úmrtí jinak zdravého kojence, u kterého se ani posmrtným vyšetřením nezjistí žádná příčina smrti. Až čtyři pětiny dětí umírají během prvního půlroku, nejčastěji mezi 2 4 měsícem, o něco častěji chlapci (60%) než děvčátka (40%). Příčina vzniku není jasná, předpokládá se vliv více faktorů: poruchy řízení dechu (dítě se zapomene nadechnout), nezralost nervové soustavy, poruchy srdečního rytmu či přechod mezi REM a nonREM fází spánku.

Australský vědec George Christos vypracoval novou teorii, podle níž jsou na vině sny. Kojenci se údajně zdá, že je v matčině děloze a zapomene dýchat. Opírá svoji teorii o skutečnost, že někteří dospělí zadržují ve spánku dech, pokud se jim zdá o plavání pod vodou. Miminka v děloze nedýchají, protože matka jim kyslík dodává krví. Pokud se dítěti zdá o pobytu v matčině lůně, může přestat dýchat.Jedná se o teorii, kterou nelze dokázat.

Na základě výzkumů byly vybrány faktory, které pravděpodobně ke vzniku SIDS přispívají:

 • porod matky, které je méně jak dvacet let
 • nedostatečná nebo žádná předporodní péče
 • příliš krátký interval mezi těhotenstvími
 • porod před 37. týdnem těhotenství
 • porodní váha novorozence pod 2500 g
 • děti z dvojčat (vícečat)
 • děti z rodin s více dětmi
 • kouření matky v těhotenství
 • užívání drog během těhotenství
 • spaní miminka na bříšku
  Pokud vaše miminko patří do rizikové kategorie, nelekejte se - v ČR na SIDS umírá přibližně jedno miminko na 8.000 živě narozených.

Existuje soubor opatření, kterými se dá SIDS do jisté míry předcházet.

 1. Dávejte spát miminko na záda
  Spaní na zádech je nejdůležitější krok k redukci rizika SIDS. Studie ukázaly, že v zemích, kde místo na bříško začali kojence ke spánku ukládat na záda, poklesl výskyt SIDS až o 50%. Pokud mimi nechce spát na zádech, nechávejte ho usínat na boku a ve spánku ho přetočte na zádíčka. Poloha na boku je pro spaní lepší než na bříšku, hrozí ale, že se miminko ve spánku na bříško překulí - dejte proto spodní ruku dítěte dopředu, děťátko se pak nepřetočí úplně. Pokud dítě usíná na bříšku, můžete jej tak nechat usnout a poté ho přetočit na záda. Většina dětí, které se dokáží sami otočit, je mimo velké nebezpečí SIDS. Strach, že dítě ležící na zádech může vdechnout ublinknutou potravu je neopodstatněný. Veškeré studie potvrdily, že tato poloha není s ohledem na možnost vdechnutí stravy riskantní.
  To neznamená, že miminko vůbec nesmí ležet na bříšku. Miminko ke správnému rozvoji potřebuje být i v této poloze. Dávejte jej tak však pouze v době, kdy je bdělé a kdy ho máte pod přímým dohledem.
 1. Dbejte, aby děťátku nic nezakrývalo obličej.
  V jednom výzkumu se zjistilo, že děti postižené SIDS mají na mozku odchylky (úplné nebo částečné chybění nervových buněk), díky kterým nedokáží automaticky zapojit obranné mechanizmy při nedostatku kyslíku či nadbytku kysličníku uhličitého. V takovém případě se stává rizikovým vdechování „vydýchaného vzduchu“: když se v těsné blízkosti nosu a pusinky dítěte ocitne například polštář, deka, hadrové či plyšové hračky, plena nebo třeba i ochranné mantinely kolem příček postýlky…
  Abyste se vyhnuli riziku, že se miminko ve spaní sesune pod deku, dávejte ho spát co nejníže do nohou postýlek. Dekou ho pak přikryjte maximálně k prsům a deku založte pod matraci. Deka by rozhodně neměla být zbytečně načechraná či těžká. Velmi vhodný je místo deky spací pytel.
 1. Používejte vhodnou matraci do postýlky.
  Dítě by mělo pod sebou mít tvrdou podložku pokrytou prodyšnou látkou. Podložky měkké (např. pěnové) nejsou vhodné, zrovna tak pohovky či křesla. Rozhodně by kojenec neměl spát na vodním lůžku.
 1. Nekuřte ani v těhotenství, ani po narození v přítomnosti dítěte.
  Bylo prokázáno, že tabákové zplodiny způsobují zřetelné poruchy srdečního rytmu, a to i u plodů, jejichž matky byly vystaveny kouření pasivnímu. Byl prokázán tlumivý vliv nikotinu na dýchací centrum. U obětí SIDS byl v těle nalezený vysoký obsah nikotinu.
 1. Miminko nepřehřívejte ani nepodchlazujte.
  Jedna z teorií říká, že přehřáté dítě snadněji upadne do hlubokého spánku, ze kterého je obtížné ho probudit, a to též zvyšuje riziko SIDS. Existuje však i názor, že u přehřátého kojence se mohou v dýchacích cestách množit bakterie, které mohou vyvolat impuls k tvorbě imunitně aktivních látek, které mají tlumivý vliv na dechové centrum a mohou tudíž způsobit útlum dechu, ev. jeho zástavu. SIDS se častěji vyskytuje v chladnějších měsících roku, zřejmě právě proto, že maminky se snaží dítko ochránit před chladem. K přehřátí může vést příliš teplé oblečení, příliš mnoho vrstev oblečení, příliš mnoho přikrývek.
 1. Pokud je to možné, kojte.
  Mateřské mléko obsahuje protilátky proti infekcím - a právě některé bakterie jsou podezřelé z toho, že by se na vzniku SIDS mohly podílet.
 1. Neberte si dítě k sobě do postele, jste-li pod vlivem alkoholu, drog nebo třeba léků na spaní !!!
  To vše totiž otupuje vaše smysly a zvyšuje riziko SIDS. Společné spaní dítěte a matky nevadí, horší už to je, pokud miminko nespí s matkou, ale s jinými dospělými. Pokud spí miminko s vámi, nezapomeňte dávat pozor na deky a polštáře! Vhodné je z dětské postýlky sundat postranice a postýlku přirazit k vaší posteli - budete tak spát spolu s dítětem, ale dítě bude v bezpečí.
  Mějte miminko u sebe v pokoji. Spaní ve společném pokoji údajně též snižuje riziko SIDS.
 1. Informujte o bezpečnostních opatřeních všechny osoby, které se o vaše miminko starají.
  Za časů našich rodičů a prarodičů se o SIDS příliš nemluvilo, a dokonce se doporučovalo spaní na bříšku - nemůžete tedy předpokládat, že babičky vědí, co je a co není vhodné. Lépe je předpokládat, že „nikdo nic neví“ a radši každého se zá:,–(ami bezpečného spánku seznámit.
 1. Baby-monitor - Babysense, Nanny
  Zařízení samo nemůže výpadku dechu zabránit, ale může na něj včas upozornit
  a vy máte čas jednat. Pro děti nerizikové se považuje za zbytečný - riziko je malé a přístroj je drahý, bývají časté plané poplachy, které vás mohou zbytečně stresovat. Na druhou stranu přístroj dokáže upozornit nejenom na případ SIDS, ale také na nebezpečné výpadky dechu způsobené nemocí, ucpáním dechových cest či jinou příčinou, třeba i na dušení z důvodu vdechnutí zvratků…
  Takže rozhodnutí je jenom na vás.
 • Speciální pyžámko: Vědci z Bruselské univerzity nedávno objevili novou zbraň v boji proti Syndromu náhlého úmrtí kojenců - pyžámko, které sleduje dýchání dítěte a také tlukot jeho srdce. Systém je založen na technologii, která byla původně využívána pro vesmírný výzkum. Velmi podobné senzory byly umisťovány do skafandrů, aby měřily pravidelnost dechu kosmonautů.
 • BABYSENSE II se skládá ze dvou senzorových desek, kontrolní jednotky, spojovacího kabelu a závěsné příchytky. Senzorové desky jsou umístěny pod matrací v dětské postýlce. BABYSENSE II může být díky své vysoké citlivosti ovlivněn okolním prostředím jako např. elektronickými chůvami, ventilátory, klimatizací, mechanickými vibracemi, zvlhčovači, mobilními telefony apod. Takové vlivy prostředí mohou být zachyceny senzory podobně jako vlivy dechových akcí, čímž zabraňují aktivaci výstrahy nebo ji zpožďují.
 • NANNY MONITOR DECHU 02 nová!- funkčně stejný monitor dechu jako byla 01, nový moderní desing
  Popis:
  *snímá mechanické záchvěvy způsobené při dýchání dítěte
  *používán v porodnicích a kojeneckých ústavech(syndrom náhlého umrtí kojence)
  *výrobek má potřebné certifikáty
  *vhodné pro maminky s rizikovým těhotenstvím,pro dvojčata,děti s nízkou porodní váhou
  *provoz na baterie,není závislé na dodávce elektrického proudu
  *přístroj schválen do 15 kg váhy

Použití Nanny je snadné:
1. Snímací desku umístíte pod matraci nebo podložku, na které dítě spí. Deska se těla dítěte vůbec nedotýká a nijak jej neovlivňuje.
2. Přístroj přiděláte na postýlku, nebo jej pomocí prodlužovací šňůry zapojíte ve vedlejší místnosti.
3. Po uložení dítěte zapněte vypínač na přístroji. Každý nádech potvrdí zelená signálka bliknutím.
4. Kdyby došlo k výpadku dechu, nebo by dítě dýchalo velmi nepravidelně, začne houkat varovný signál a blikat červená kontrolka.
5. Chůvička Nanny Vás dokáže upozornit na případné ohrožení života dítěte. Dá Vám tak šanci poskytnout první pomoc a přivolat lékaře.
Druhá senzorová deska se používá např. ve větší postýlce k pokrytí celé plochy, v druhé postýlce v obýváku nebo v kočárku na zahradě… a pak stačí jen přenášet "krabičku " přístroje.

pár odkazů na prodejce Nanny:
http://nanny.xf.cz/
2450,– Kč
http://www.cvrcekpraha.cz/polozka.php?…
Cena: 2490,– Kč
http://www.detskydum.cz/detail.aspx?…
2490,–
http://www.chuvicky.cz/nips.cgi?…
2 499,00 Kč
http://www.babyexpert.cz/DetailPage.asp?…
2 499,– Kč
http://www.caryfuk.cz/…-chuva-nanny
2 520,– Kč
http://www.vasedeti.cz/nanny.php
2 590,– Kč
http://www.mysacek.cz/items.aspx?…
2 584,00 Kč
http://www.jablotron.cz/…cz/menu.html
2 640,– Kč

 • Tak, a na závěr bychom si mohli připomenout, co máte dělat, přestane-li vaše dítě dýchat:

 Zkuste nepanikařit, zavolejte záchranku a než přijede, dejte miminku první pomoc.  Nejdřív se přesvědčte, že má dítě volné dýchací cesty. Pokud má zapadlý jazyk, vyndejte ho. Pokud se dusí, dejte ho hlavou dolů, například zvratky tak mohou lépe vytéct.  Pokud i nadále dítě nedýchá, zahajte umělé dýchání.  Dýchá se zároveň do úst i nosu, vždy malé množství vzduchu a ne proti odporu.  Často se stává, že dítě nemá ani hmatný puls - potom je nutné zároveň s umělým dýcháním provést srdeční masáž.  Obejměte oběma rukama hrudníček, prsty pod záda, palce na hrudník a masáž srdce se provádí pomocí palců. Stlačení hrudníku by mělo být asi o jednu třetinu, jinak masáž není účinná. Frekvence stlačování je 110 až 140krát za minutu, t.j. asi dvakrát do vteřiny.  U novorozenců je poměr stlačení hrudníku a dechů 3:1, u dětí nad jeden měsíc 5:1. To znamená 3krát (5krát) zmáčknout, jednou dýchnout.

Únorňátka a Březňátka 2006
59 těhulek- 21 chlapečků a 16 holčiček

7.1.06-Hoandra/1979/Ka­daň/KLUK
8.1.06-Alda01/1977/Praha
15.1.06-Radana2/1978/Ji­čín/PŘEKVAPENÍ
23.1.06-Hanulika/1978/Frýd-Místek/HOLKA
24.1.06-Katouch/1979/Je­dovnice/HOLKA
30.1.06-Gejby/1980/Pra­ha/HOLKA --------------------------------------------
3.2.06-Lina/1975/KLUK
5.2.06-Marketkaa/1984/Pra­ha/KLUK
6.2.06-Lenulka/1980/Hať/­KLUK
6.2.06-Sweety/1986/Vam­berk/KLUK
6.2.06-Zuz/1978/Praha/HOL­KA
9.2.06-Střapule/1979/Zlín­/KLUK
10.2.06-Bohun/1973/Mi­lovice/HOLKA
13.2.06-Monina/1976/Os­trava/HOLKA
16.2.06-Bramborka/1975/Klad­no/HOLKA
16.2.06-Evah/1978/Pra­ha/HOLKA
16.2.06-Jarka/1979/Do­mažlice/HOLKA
16.2.06-Lasconka/1978/Pra­ha/KLUK
18.2.06-Werinka/1982/Opava
22.2.06-Berun/1981/Pra­ha/KLUK
22.2.06 Janka26/1979/Pr­aha/KLUK
24.2.06-Viki25/1979/Klatovy
25.2.06-Grizley/1978/MB/PŘ­EKVAPENÍ
25.2.06-Jitka/1977
26.2.06-LiLu/1976/Pra­ha/HOLKA
28.2.06-Baboo/1975/Pra­ha/PŘEKVAPENÍ
28.2.06-Fialka7/1976/Ko­lín/KLUK
28.2.06-Illka/1979/Os­trava/KLUK
28.2.06-Janul/1977/Ha­vlíčkův Brod ---------------------------------------------
1.3.06-Daniela/1978/Pra­ha/KLUK
3.3.06-Rysavka/1975/Pra­ha/PŘEKVAPENÍ
4.3.06-Kopeček/1977/Trut­nov
4.3.06-Mikina/1980/Pra­ha/HOLKA
4.3.06-Sandym/1980/Pra­ha/HOLKA
4.3.06-Zuzzi/1976/Plze­ň/HOLKA
5.3.06-Kukatko/1979/O­pava/HOLKA
5.3.06-Mamulka/1980/Brno­/KLUK
5.3.06-Polarka/1978
6.3.06-Kocca/1978/Kroměříž
7.3.06-Ola/1979/Veselí nad Moravou
9.3.06-Jitulinda/1975/Pra­ha/KLUK
10.3.06-Baru/1980/Praha
10.3.06-Marsa/1979/Plze­ň/HOLKA
11.3.06-Popilio/1985/Brno/­KLUK
11.3.06-Shrine/1974/Pra­ha/KLUK
13.3.06-JO/1970/Brno
13.3.06-Moninda/KLUK
15.3.06-Enisek/1976/Praha-vých.HOLKA
16.3.06-Kvetule25/1980/Pr­aha
16.3.06-Milu1/1972/Nymburk
17.3.06-Marka/1977
18.3.06-Gabika/1976/Pra­ha/KLUK
20.3.06-Natálka/České Budějovice
20.3.06-Snoulenka/1976/Fren­štát pod R.
21.3.06-Ennie/1979/Brno/­KLUK
21.3.06-Ivule/1977/Ro­kycany/KLUK
26.3.06-Danny/1975/Pra­ha/KLUK
27.3.06-Katty/1979/Praha
28.3.06-Souris2/1980/Praha

Doktorská postupka:
31.10.Werinka-UTZ
31.10.Katty-UTZ
31.10.Lasconka-UTZ+KO
31.10.Jitulinda-velký UTZ
31.10.Marketkaa-UTZ
1.11.Lilu-KO
1.11.Ivule-UTZ
3.11.Viki25-KO+UTZ
2.11.Marka-velký UTZ
4.11.Baru-3D UTZ
4.11.Ivule-UTZ
4.11.Kvetule25 - genetický UTZ
6.11.Berun-3D UTZ Gennet
7.11.Berun-krev-protilátky RH neg.
7.11.Ennie-KO
9.11.Hoandra-KO
10.11.Gejby-KO+UTZ
10.11.Shrine-KO
12.11.Lasconka-3D UTZ Gennet
12.11.Shrine-3D UTZ Gennet
12.11.LiLu-3D UTZ Gennet
14.11.Danny-KO
14.11.Jitulinda-KO+UTZ
15.11.Gejby-3D UTZ
15.11.Fialka7-KO
16.11.Daniela-KO
24.11.Berun-Glukózový test+KO
28.11.Marketkaa-3D UTZ Podolí
3.12.Daniela-3D Gennet

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 28.10.05 07:05

Ahojky, že bych měla štěstí a byla první???????

 
IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 28.10.05 07:22

Daniela- super deníček, monitor si určo budu kupovat. Mému kamarádovi přestala holčička cca v 1 měs. dýchat, když byli na nákupu v TESCU a jeho přítelkyně ji byla přebalovat, pak byli týden v nemocnici a koupili si domů NANNY, stalo se jim to ještě jednou, ale nebylo to tak dramatické jako v prvním případě.

pa IVULE 20 tt

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.10.05 08:01

Tak dneska jsem měla rekordní spánek, vstala jsem až v 7:30. Jak jsem se včera pěkně před spaním najedla-4 banány, 3 housky se sýrem a 2 kousky štrůdlu:))tak malý řádil a kopal tak, že manželovi nadskakovala ruka na břiše. Po jídle je vždycky šíleně aktivní.

Denníček jsem přečetla, klobouk dolů, tolik informací, je skvělý. Jak jsem už psala, nakonec jsme se pro Nanny rozhodli, že jí koupíme-je to snad poslední velká investice-peněz fakt nebude nazbyt vzhledem k tomu, že utratíme 230 tisíc za přestavby a doplacení auta…no a budeme na nule bééé. Výbavičku už máme kompletní včetně autosedačky (nakonec nemáme Maxi Cosi, ale dostali jsme darem novou autosedačku Baby point-přidělává se na Deltimy)-darovanému koni na zuby nekoukej, sice jsme si to představovali jinak, ale kupovat jinou samo nebudeme.

Dneska je pěkně hnusně a to jedeme na výlet se psy…
Tak pa pa, musím se jít ještě věnovat manželským povinnostem:)) Ať žije prodloužený víkend.

Berun+Mišelínek 24tt

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 28.10.05 08:08

Ahoooj, koukam ze nejsem jedine ranni ptace :)

Skvely denicek, i kdyz doufam, ze ani jednu radu nebudu potrebovat pro sve miminko. Je to uplne strasidelne, ale clovek by mel byt pripraven na vsechno.

Nanny urcite poridime. Ja jsem rozhodnuta uz davno. Myslim, ze za klidny spanek to stoji…

Berun - neboj, ma byt krasne, to jen ted rano je mlha a osklivo. Uvidis, ze si nakonec uzijete slunicko a prijemnych 18°C.

Tak krasny svatek holky a piste piste, ja jsem sama doma, tak budu na netu…

Marka + koblizek 20+0 tt (ty brdoooo, uz pisu na zacatku taky dvojku :))))

 
milu1
Kecalka 483 příspěvků 28.10.05 08:37

Ahoj holky,

deníček jsem přečetla jedním dechem a poměrně s radostí jsem u sebe vylučovala všechny rizikové faktory. Samozřejmě, že teď ještě nevím, kdy nastane termín porodu a jaká bude porodní váha mimča, ale snad předpokládám, že když to mé první mělo téměř 4kg i „míšánek“ bude větší než je riziko.

Minulý týden jsem byla na ultrazvuku a předpokládám, že miminko je nejspíš stydlivá holka po mamince :-), protože nechtělo ukázat co to je. P.doktor sice trvdí, že žádný pytlík nevidí, ale ruku do ohně bych za to nedal. A při tom já bych tak ráda rozšířila řady holčiček :-))

PS: Berun u nás už teď je hezky, úplný azůro. Určitě se ta inverze rozpustí a slunce pronikne i nad Prahu, zvlášť když se tam dnes chystám

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 28.10.05 08:53

Zdravím všechny.
Nějak mi u toho deníčku vypadl úvodní text. :)) To bude asi tou těhudemencí.

Nanny asi dostanu k vánocům. Maminka sama přišla s tím, že je to super věc. A že si pamatuje, jak nespala a pořád stála u postýlky a kontrolovala jestli dýchám.

BERUN: Gratulace, vstát až po sedmý, to je teda výkon. Já se taky překonala. Nebyla jsem v noci ani jednou na WC. Takže jsem se taky docela vyspala.:)

Pešounek od rána pěkně kope. Asi se mu nelíbí, že mu zpívám Saxanu. :)

Daniela + Pešounek 22+2

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 28.10.05 11:46

Ahoj Holky :)

Danielko:Chválím super deníček!!!Moooc hezky napsaný :)

Holky já jsem dneska uplně ko :( ufuněná asi mám špatný tlak či čo nevim to je to počasí si dělá co chce :)

Hezký státní svátek :)))) Markétkaa a Domíšek :))))

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 28.10.05 12:07

Ahojky všechny, ráda bych se přidala do klubu. Už vás delší dobu sleduju a pozoruju vaše rostoucí bříška:-) Já zatím nic moc,prý jako když se víc najím. Jsem ve 20tt, z Prahy, ročník 80 a čekáme kluka - aspoň dle utz v Gennetu. Úplně mě dostali ty nádherný fotky ve fotogalerii, jak je tam maličký trojrozměrný a v bronzové barvě, fakt senzační. Na další utz do Gennetu jdu 7.11., tak si jí určitě nechám taky udělat. Moooc se těším. Užijte se dnešní svátek!:-)

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 28.10.05 12:17

Danielo: Velice poučný deníček a srozumitelně napsaný!!! Je paráda, že jsi nezapoměla na první pomoc!

Já pořád o tom monitoru uvažuji a nemůžu se rozhodnout. Je to zvláštní ale v mém blízkém okolí ho nikdo neměl, takže jsem neslyšela žádné zkušenosti, ještě se budu radit!

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 28.10.05 12:25

DASULIKA: Vítáme tě v našem deníčku, napiš ještě TP, ať tě můžem přidat do seznámku, který se tak úspěšně rozrůstá!

A jak tak čtu skóre chlapečků se zase zvětšuje! Tak snad ti stydlíni co se ještě některým nechcou ukázat jsou stydlivé holčičky :-))

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 28.10.05 14:05

Ahojky Danny, termín porodu dle poslední PM mám 20.3.06 (to mám i v těhot.průkazce) a dle utz v Gennetu 25.3.06. Mimčo vypadá o týden mladší než má být. Ale já vím, že je to tak v pořádku, protože v červnu, kdy jsme na malého zadělali jsme se milovali 23. den cyklu, ovulaci jsem nikdy neměla uprostřed cyklu. A jenom jestli můžu mít úplně hloupý dotaz…v té doktorské postupce dole pod článkem, copak je to zkratka KO? Nic mě nenapadá:-(

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.10.05 14:41

DASULIKA: Vítám tě v denníčku, jsi jubilejní 60.těhulka:) a zase máme o něco zvýšené skóre chlapečků 22 chlapečků x 16 holčiček. V seznámku tě už mám. KO znamená Kontrola u Dr. já je mám např. od UTZ striktně oddělené.

Taky pošlu nově příchozím těhulkám do denníčku svoje tel.číslo, mají ho všechny naše těhulky až to nastane a pojedou do porodnice, ať máme o sobě zprávu a napíšeme to hned do denníčku-jaké se narodilo miminko. Další kontaktní osoba je Danny, takže vám pošlu číslo i na ní, pokud bych zrovna nemohla já jít na net. Týká se to Eniska, Sweety,Janky26,Da­suliky a Milu. Kdybych někoho opomněla tak se mi přihlašte.

Byli jsme na výletě a bylo to moc fajn, najednou se krásně vyčasilo, měly jste pravdu!!!

MARKO: To je viď, jak to letí, už jsi přesně v půlce:)

MILU: Já bych to na tu holčičku u tebe viděla!!! U Marky taky, ta má taky stydlínku a možná ještě u Viki25. Tak vám držím palce, to by byly holčičky jako víno.

Berun+Mišelínek 24tt

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.10.05 15:36

Tááák telefony odeslány, máte je na SZ.

HOANDRA: Taky krásný chlapácký bříško-tedy tím nemyslím chlupatý chlapský, ale ukrývající malého chlapečka.

Já jsem vám taky přihodila 2 detaily bříška-co bříška- vesmírné lodi!!!! Na to, že jsem od vás nějaký týden dozadu, tak nemám pro toho našeho chlapečka domeček, nýbrž královské sídlo. Srovnávala jsem bříška chlapečkovských těhulek a máme ho vážně hodně moc podobné-to je fakt zvláštní:))

Berun+Mišelínek 24tt

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 28.10.05 16:32

Tak jsem přihodila do galérky aktuální pindíkovskej domeček.

Dneska jsem nějaká unavená. Možná je to tím, že jsem k svačince spořádala 2 nohy štrůdlu. :))
Krásně jsem si poplakala u E.Týho. Tak se teď vzmužím a půjdu žehlit plínky. Nechala jsem je uschnout na sluníčku. Paráda.

Daniela

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 28.10.05 16:42

Danielo - ty uz peres plinky?

Berun - mrkla jsem na tve mega obr bricho do galerky, hmmm, ten vas Mišelínek bude teda asi obr miminko :) Domecek ma vskutku pekny a prostorny :)

Ja jsem dneska tak lina…

Teda holky, jak to tak sleduju, tak budu muset zacit taky vic jist. Ale nevim teda, jestli zvladnu 4 banany a 2 nohy strudlu… to je asi nad me sily…

Marka + koblizek 20+0tt

 
Zuzzi1
Kecalka 405 příspěvků 28.10.05 17:03

Ahoj holky.
To je opravdu moc pěknej deníček. Já taky chci kupovat Nanny. Ale říkali jsme si s manželem, že počkáme až po porodu a jestli bude mimi zdravý, tak jí možná kupovat nebudeme. Protože tchýně proti ní hrozně brojí, ale stejně bych jí nejradši koupila. :)))

IVULE - tak jsem byla včera na tej józe a bylo to moc pěkný. Bylo nás tam málo, jenom 4 + cvičitelka. Ale bylo to moc fajn a dokonce to vypadá, že mi po tom lehce přestávají bolet ty moje záda. Tak už jsem se nahlásila zase na další cvičení, takže máme opravdu naději, že se třeba za pár týdnů sejdeme. :)))

Tchyně mi včera koupila nádherný šatičky pro naší holčičku. Takže za rok v létě se budeme moci vyparádit a budeme lákat ty ženichy, když je jich tu v deníčku taková převaha. :)))

Papa Zuzzi a Zuzi 22tt

 
sandym
Povídálka 49 příspěvků 28.10.05 17:15

Ahojky maminky:-)
Tak jsem precetla denicek - pravda,trochu se tim vystresovala, ostatne tak jako vsim:-)
Mrkla jsem do galerky a fakt mam oci navrch hlavy.
Berun : teda mamko povim ti, tvuj klucina ma normalne jachtu jen sam pro sebe. Fakt se doktor neprekoukl? Je tam pindicek sam? :-)
Marka: bud uplne v klidu co se tyka malyho briska, asi jsme na tom stejne. Holt musime papat:-)
Preji pekny vikend, snad bude jeste slunicko, letos nam opravdu preje, jen at nefouka ten vitr.
Míša+ Prďolka 22tt /zitra/

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 28.10.05 17:21

Marka: Plínky mi přišly tento týden a docela smrděly. Tak jsem si řekla, že je vyperu a usuším na sluníčku, dokud svítí. V zimě už moc svítit nebude. Uklidím je do skříňky k ostatním mimi věcem a pak to vyperu až těsně před porodem ještě jednou.
Daniela

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 28.10.05 17:34

Zuzzi: mimi může být zdravé. A přitom může nastat syndrom náhlého úmrtí. V tom je právě ten problém. Takže já si Nanny pořídím. Už jenom proto, abych spala klidněji a mimi nemělo nervózní, nevyspalou mámu.
Daniela

 
kvetule25
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 28.10.05 17:38

Ahoj těhulky.
SKvělý deníček a moc moc poučný.
Jak tak koukám sem asi jediná, která si Nanny pořizovat nebude :-) Tedy určitě ne před porodem. Kdyby se mimi narodilo předčasně něbo mělo nějaké problémy určitě Nanny koupíme, ale pokud bude zdravé nechci se tím stresovat.
Ale určitě je to dobrá věc a věřím, že to může život mimiska zachránit.

Tak přeji hezký zbytek víkendu…

Květule

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.10.05 17:40

Jo jo holky, Mišelínek si tam sám pro sebe zřídil megasídlo a vůbec ho nezajímá jak se mi s ním bude spát, nebo jak ho mám nosit, když se tam bude roztahovat ještě 4 měsíce. Nic si nedělejte z malých bříšek to vůbec není o tom jak jíte, já jsem si dala 4 banány a všechno proto, že jsem od 13 hodin do 21 hodiny nic nejedla. Jinak jím naprosto normálně. Velikost bříška je prostě genetická, měla ho moje maminka i moje tety. Na mě bylo těhu vidět už od začátku, nafouknul se mi podbřišek a hotovo:))

A taky proto mám dojem, že Marka čeká holčičku jako Sandym:)) Ale třeba je to jen hloupá pověra.

DANIELA: S tím praním dobře děláš, brzy bude počasí na houby a není nad usušené venku.

Zatím pa. Berun 24tt

 
sweety1
Kecalka 253 příspěvků 28.10.05 17:49

ahoj holky! taxme se teď vrátili z nákupů a máme kočárek!!! jsem šťastná:) a taky brindáky, vaničku, hrkačky a dudák:)

jinak jsem dneska v noci poprvý zažila zbuzení uprostřed noci…šla jsem teda na záchod, znovu jsem se odlíčila, vyčistila zuby a seděla na vaně..najednou se ozval manža z ložnice, jak mi je…jestli jsem v pořádku:) když jsem mu řekla, že si čistím zuby, nechápal:) a když jsem se vrátila do ložnice, zeptal se mě jestli jsem si těhotensky zaštěkala:)) (zvracela)…vůbec nechápal, že nemůžu jen spát…

jinak jsem byla včera teda plavat a nějakej trouba mě kopl do ledvin, tak jsem toho v pulce nechala…bála jsem se, ale příští týden jedu asi zas…

jo a ještě chci pochválit deníček…zajímavé a jsem ráda, že jsem se o tom něco dozvěděla, i když to asi kupovat nebudeme…

zatím se mějte a užívejte si sluníčka…

sweety 26tt

 
sandym
Povídálka 49 příspěvků 28.10.05 17:55

Asi je to fakt, ze to jidlem nespravime, ja jsem kolikrat jak kyselina, ze az se divim kam to cpu. Moje mamka pribrala v tehu asi 12 kg a pak po porodu zhubla na 51, no teda jestli takhle zhubnu to se asi picnu, to je snad horsi nez mit malou kotelničku:-)) Při 170cm tahle váha, člověk vypada ja chudinka:-(((
Jo Berun nechodis do Gyncentra na Chodov? Já už bych se fakt nicemu nedivila:-)))
Jooo kopupili jsme dnska hraci kolotoc nad postylku, tak porad chodim jak magor a natahuju ho:-)))))

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 28.10.05 18:17

Daniela - tak to joooo, ja uz se lekla, ze se chystas rodit :))) Ja budu prat v unoru - treba vychytam par peknych dni a uschne to venku.

Ted jsem byla s hafuskou venku, stale je docela teplo (na mikinu) a takovy prijemny podzimni cisty vzduch. Hmmm, to je prima. Mimi se to urcite libilo. Akorat ja jsem vystresovana a porad se otacim, jestli se na nas odnekud neriti nejake psisko… ach jo… ja jsem tim snad posedla. Pritom ja mam psi rada, ale na prochazce se tech bez voditka proste bojim.....

Tak pekny vecer, manza uz je konecne na ceste domu, tak na 8 dorazi a pujdem na veceri, tak se mooooc tesim.

Marka + koblizek 20+0tt

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 28.10.05 18:18

oooops - melo tam byt

ja mam psy rada (NE PSI)

sorrryyyyyyy

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 28.10.05 18:30

Holky,
do fotogalerie „snazilky“ jsem hodila fotku sveho vanocniho vytvoru, neni to jeste uplne hotove, ale uz jsem to musela „vyzkouset“

Marka + koblizek 20+0tt

 
sandym
Povídálka 49 příspěvků 28.10.05 18:43

Jééé to bude hezky až to budeš mít načančaný. To zábradlí se mi strašně líbí, je to takový „starodávný“.
Taky pořád něco vymýšlíš a tvoříš vid?:-)
M+P 22tt

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 28.10.05 19:48

Ahááá, KO jako kontrola:-) Ach jo, s mojí hlavou to v těhu není žádná sláva:-) Holčiny, které jste z Prahy, chodíte někam cvičit? Já pořád chodím do práce, bolí mě v kříži po celém dnu sezení u PC…potřebovala bych cvičit jak sůl ale sama doma se k tomu asi nedokopu. Doporučily byste mi nějaké? Taky bych ráda chodila plavat, ale nevím, jestli můžu do normálního bazénu, voda je tam přechlorovaná, jestli to nemůže nějak ublížit. Co myslíte?

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 28.10.05 19:48

DASULIKA: Vítám tě u nás. Za chvíli z tebe bude stejná závislačka jako jsme my. Bez netu ani ránu. :))

Holky, KATASTROFA, právě mi bouchla televize. Ještěže mám v pokoji ještě jednu malinkou. Takže pohádku večer uvidim. :) Ale na druhou stranu nebudu mít už vůbec žádné soukromí. Budu mít babičku nastěhovanou u televize v mém pokoji. Už ať je pondělí, abych to nechala spravit. Teď bych zaplatila dvojnásobek.

Jdu se uklidnit něčím dobrým. ¨V lednici na mě čeká rybička s křenem. Mňam.

Daniela

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 28.10.05 19:52

DASULIKA: Super bazén jen pro mimi a těhu je na praze 6- Poliklinika Na Dlouhém lánu. Je to nově otevřený, krásný. Příští týden tam půjdu cvičit do bazénku s PA -dlouze jsem přemýšlela, co to je- porodní asistentka mě napadla asi po hodině. Takže s KO si vůbec nedělej hlavu. To je jen TĚHUDEMENCE.
Daniela+Pešou­nek 22+3

 
LiLu2
Kecalka 152 příspěvků 28.10.05 22:01

Ahoj Danielo,

s tou babičkou tě lituju, ale snad se ti podaří ten byteček a budeš mít klid. Já to mám do středy nabité, ale pak bych ráda někam zašla. Na TV můžeš přijít klidně ke mně, jsem slaměná vdova. Hrozně ráda bych šla na to plavání a Verča říkala, že by to taky zkusila. Tak jestli to obhlídneš dřív, určitě podej info. Jinak já taky čekám na peníze jak na smilování, jsem absolutně na nule. Ale takhle to už asi bude pořád!

Dasula: Zdravím nováčka z Prahy. Holky chodí cvičit na jógu do A-centra na Florenci (www.materstvi.cz) a prý je to na záda ideální. Já chodím do Studia pro ženy na Vodičkově ul., ale mám v plánu zajít na tu jógu. Jinak v Praze je možností hodně, záleží na lokalitě, kde chceš chodit.

Báječný víkend.
LiLu a Thea 22tt + 5

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 29.10.05 07:32

Zdraví Vás ranní ptáče, které už opět nemůže zabrat. Malý nacvičuje nejspíš jízdu na kole, kope mě rytmicky ze dvou stran. Jestli bude takhle brzy vstávat až se narodí (jako že s tím počítám) tak mě brzy odvezou, protože jeho nejvyšší aktivitu zaznamenávám právě takhle brzy po ránu a pak pozdě večer.

DASULIKA: Nic si z toho nedělej těhotenská demence zasáhla všechny bez rozdílu. Já bych už fakt potřebovala odejít na tu mateřskou (ještě 2 měsíce) protože jinak ještě udělám nějaký průser v práci, jak jsem dementní. Divím se vůbec, že s takovou jsem se ještě nikde neztratila. Se cvičením má Lilu pravdu, já, Gejby, Ryšavka chodíme do A-centra na Florenci (je to jedna stanice od metra tramvají-Vítkova ulice). Je to tam fajn, kromě gravidjógy tam dělají všechno možné-míče, břišní tance..no mrkni na ty jejich stránky www.materstvi.cz
Na gravidjóze se relaxuje a zároveň protahuje a dýchá, vždycky odtamtud vylezu jako vyměněná. Trvá to 2 hodiny. Na začátku chvíli povídáme o tom v jakém jsme týdnu a jestli není nějaký problém. Chodíme tam od 18:00-20:00.Tak se přidej, dáváme si většinou sraz v 17:30 před Delvitou na metru a ve čtvrtek jdeme zase. Platí se to tak, že si buď koupíš permici na 10 dvouhodinovek za 1500,–Kč takže tě to vyjde na 150,–Kč/2 hod., nebo 180,–Kč za dvouhodinovku, když nemáš permici. Na permici dostaneš potvrzení a 500,–Kč ti proplatí zdravotní pojišťovna.

GEJBY:Gravidjóga je jinak ve čtvrtek už od 18 hodin-posunuli to z důvodu pozdních příchodů těhulí.

DANIELA: S tou televizí máš teda pech. Nám zkolabovala před 3 měsíci, takže jsme zase platili jako mourovatý. To se fakt musí stát v těhotenství, když honíš každou korunu. Tak ať ti to brzy opraví a babička tím pádem zase odpluje do svého království. Kdyže se to stěhuješ? Taky v listopadu (my tedy až ke konci).

Dneska budeme opět v bytě, odvezeme tam pračku a lednici…takové ministěhování. Nasekáme to tam postupně. Už se fakt nemůžu dočkat až tenhle měsíc bude za námi a bude konečně klid po stěhování.

Zatím ahoj. Berun+Mišelínek 24tt

 
IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 29.10.05 08:27

Ahoj holky,
tak dneska jsem trhla rekord - spala jsem do 8.00, tak jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží zítra, když se posunuje ten čas. Normálně jsem okolo 6 .00 vzhůru a zítra bude ještě o hodinu méně, tak by to bylo už v 5.00 hrůza.
Jinak ze mě bude do čtvrtka slaměná vdova, manža dělá vysokou dálkově a jezdí na týdenní soustředění 3× v semestru, tak už mám kalendář na tento týden pěkně našlapaný, abych se nenudila. Zítra ho pěkně do školy - je v Praze odvezu a ve čtvrtek večer si ho zase vyzvednu, protože na pátek jsem objednaná na ten UTZ do Varů.
ZUZZI- jsem ráda, že se ti jóga líbila, tento týden jsem pryč, ale ten další určo jdu.
BERUN- super domeček pro mimi
pa IVULE 20tt

 
Petik  29.10.05 09:14

Ahoj všem,
nějaký čas sem chodím nakukovat a konečně jsem se rozhodla k vám přidat, pokud mohu. Jsem z Chvaletic, ročník 75, TP 3.3.. Čekáme první miminko. Minulý týden jsem byla na UTZ. Pan doktor tipuje holčičku, ale prý to není na 100%. Slíbila jsem si, že raději nakoupím neutrální věcičky, ale nějak jsem stejně ulítla na růžové. Tak už to musí být holčička (nebo chudáček klučina bude v růžových dupačkách).
Mám dotaz. Dost mě trápí zuby, už jsem byla několikrát u zubuře. Při poslední návštěvě mi chtěli děla RTG zubů. Já jsem nechtěla, nakonec jsme se dohodli, že RTG udělá příští týden (to mi opraví i druhý zub, jinak by mi RTG dělal dokonce dvakrát). Není to kvlůli zubům, ale kvůli VZP - aby prokázal provedené výkony. Četla jsem sice, že záření z RTG zubů je minimální a nemělo by škodit. Ale mě připadá zbytečné vystavovat se rizikům, kvůli výmyslům zdravtní pojišťovny. Nemáte nějakou zkušenost?

Petik + fazolka 22 tt

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 29.10.05 11:01

PETIK: Jsme moc rádi, že ses k nám přidala, z toho my máme radost vždycky:) Tak prosím vás kdo ještě nakukuje a nemá odvahu se přidat, tak se určitě přidejte, my každého uvítáme s radostí:))
Taky nám vyrovnáš skóre pro holčičku i když to zatím není na 100% tak jí k tobě připíšu do seznámku. Já od začátku cítila že to bude kluk a nakupovala předem modrou (a taky že je) takže určitě tu růžovou využiješ a bude to holčička jako lusk. K tomu RTG, já byla u zubaře v srpnu pro razítko do průkazky a výslovně říkal, že mi RTG dělat nebude i když taky říkal, že by to miminku zrovna neublížilo, ale kvůli rozmaru pojišťovny bych to tedy určitě odmítla dost razantně, nemusí nám ti Dr. dělat všechno co se pojišťovně zamane, vzvlášť když čekáš mimi.
Jinak ti taky jako ostatním holkám posílám na SZ telefony na mě a na Danny,kvůli SMSce o narození miminka,abychom byly o sobě informované až to na nás přijde. Podívej se do galérky únorňátka a březňátka, nový díl denníčku vychází vždy v pátek. Další díl vyjde od ZUZ.

IVULE: Díky za zhodnocení mého balónu, ať ti 1.11. krásně dopadne UTZ a vidíš pěkně mimi.

Berun+Mišelínek 24tt

 
Marsa1
Stálice 63 příspěvků 29.10.05 11:03

Ahojte holčiny,

Krásný deníček, fajn je ta první pomoc, navím kde bych to zase hledala, já budu mít Nanny od kamarádky,jim to hodně pomohlo, malá jim vypadávala pořád. Stále chodí k Dr. ale nemůžou přijít na to proč, to je docela síla v únoru jí bude rok a je to pořád stejné a Dr nic neví.

Vítám nové posili Dasulika a Petik
Petik: já bych si RTG nenechala udělat, mě se moje zubařka ptala jestli nejsem těhotná už dřív, když jsem nebyla a když jsem na ní koukala zřejmě dost divně protože jsem o těchto věcech ještě neměla ani páru, tak mi vysvětlila, že kdybych byla těhotná, tak by mi ten RTG nedělala, že to těhotné nesmí a taky to bylo kvůli jedné stoličce, tak nevím nevím, jesli na to má každý jiný názor, ale ta moje je prý třída, tak to jsem ti asi moc nepomohla.

Včera jsme byli u známých na Hracholuskách, holky, to bylo tak báječný, celý den nic nedělat, jen jsme kecali a jedli, chlapi chytali ryby manža se překonal 10 kaprů, tak jsme hned jednoho udělali k večeři, ještě s bramb. salátem co jsem dělala sebou k obědu, a to sluníčko no balzám na nervy. Dnes zase sedím ¨na krámu, a těším se na odpoledne až půjdu s psíčkovou a pak se vrhnem na to bílení bytů, do toho už se mi zas tak nechce ale udělat se to stejně musí, takže mějte krásný víkend a zase v pondělí

Marsa + Petruška 21+2

 
Marsa1
Stálice 63 příspěvků 29.10.05 11:06

No teda fuj jak jsem mohla napsat posili teda já jsem hroznej češtin, samo tam patří posily. Omlouvám se

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 29.10.05 11:14

MARSO: Poblíž Hracholusek mají chatu naši známí z Plzně, taky vášniví rybáři (tedy jenom manžel) tak si to dokážu představit,že to muselo být moc pěkný. Ještě že je teď tak krásný počasí, až začne zima, kterou já moc v lásce nemám, tak to bude horší…naštěstí na konci zimy budu mít Mišelínka, to už nebudu mít čas přemýšlet o tom, jestli mi zima vadí, nebo ne.

No mějte se tu krásně já jdu za chvíli zase stěhovat.

Berun 24tt

 
Danny02
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 29.10.05 11:34

PETIK : Tak vítám další těhulku a k tomu ještě stejného ročníku :-)) Taky čekáme první a myslela jsem intuicí a předpovědí, že je to holčička, ale na genetickém UTZ jsme viděli pindíka přes celou obrazovku! Ale tím ti nechci brát naději na holčičku:-))))
Co se týče zubů, já mám zubařku tchýni, takže je na mne opatrná (ale vrtání se bohužel nevyhnu). Nechce mi dát ani lokální umrtvení, i když jsem četla že jedno umrtvení za zákrok se může! Takže myslím, že RTG když to můžeš odmítnout, raději nepodstupuj!

No a to mi připomíná, že mne čekají ještě dva kazy auuuu,auuuuu. I když tchýně je zlatá a opravdu opatrná (na mne kašle, ale na to vnoučátko dává bacha:-)))pořád to oddaluju, ale už musím!
Teda téma nic moc, ale jinak přeji krásný víkend :-)

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 29.10.05 11:54

Holky hihi jsem mrkla do galerky :)))))))))))
tedaaa ti kluci se nám sakra pořádně roztahují :) to jsou pupky né pupíky hihihihi
Jdu měřit po týdnu bříško :))) chvíle napětí :) prsa:106cm,bř­íško:108cm, zadnice:106cm :)))))))))))))))))))))))))))))))

Hihihi že má někdo víc než já že jo holky???

:))))))))))))))

Markétkaa a Domíšek 26tt

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 29.10.05 11:57

Ahoj holky,

byla jsem teď dva dny nějaká mrtvá a koukám nový deníček a spousta příspěvků :)
Nějak mě skolil tlak 80/50, takže jsem se jen ploužila a polehávala..

Jak jsem slibovala nějaké ty textilní hračky, plyšové kolotoče a límce kolem postýlek. Bohužel ta první firma není tak levná jak jsem si myslela, takže to asi nebude zajímavý a pak ta druhá. Pán mi poslal ceník, ale striktně zakázal dávat cokoliv na internet, že nemají zajem spolupracovat s e-shopy, takže si můžu nabrat zboží jedině k nám do prodejny.
Když tak se podívejte na www.krejsa.cz a kdyby se vám něco líbilo, tak mi písněte tady a já dodám ceny, uděláme to trochu oklikou od e-shopu :)
Vyfotit na internet smím až zboží, které od nich prý nejdříve normálně odeberu a navíc musím dodržovat jejich ceny.. A to se mi moc nelíbí, takže to uděláme mimo, kdybyste někdo něco chtěl.

Jinak vítám nové těhulky :)

Zatím pa Jarka a Nikolka 25tt

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 29.10.05 12:08

Ahoj,

jinak Nanny od Jablotronu mám na našem e-shopu taky -

http://www.prag-info.cz/…p/index_.php?…

cena 2480,–Kč

Mrkla jsem do galerie na pupíky a ty klučičí domečky jsou teda fakt mega!! Musím vám vyfotit Nikolin domeček, ale júž je mi jasný, že u Berun se Mišelínek roztahuje a moje Nikolka tam stojí :):)

Jarka a Nikolka 25tt

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 29.10.05 12:29

Jarka: Drž se. Já mám taky nízkej tlak. Od doktorů mám povoleno pít kolu, abych ten tlak trochu dorovnávala. ale i s kolou se ploužím už druhý den. Včera bylo tak krásně a mě se ani nechtělo ven. Jen jsem polehávala.
BERUN: To stěhování by mělo být v listopadu. Ale není to jistý. Nejposlednější termín je snad únor. To víš, byt je státní, tak musím čekat až mi ho přidělí (teda mě ne, máminýmu příteli).
Daniela

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 29.10.05 13:08

Jarka: Drž se. Já mám taky nízkej tlak. Od doktorů mám povoleno pít kolu, abych ten tlak trochu dorovnávala. ale i s kolou se ploužím už druhý den. Včera bylo tak krásně a mě se ani nechtělo ven. Jen jsem polehávala.
BERUN: To stěhování by mělo být v listopadu. Ale není to jistý. Nejposlednější termín je snad únor. To víš, byt je státní, tak musím čekat až mi ho přidělí (teda mě ne, máminýmu příteli).
Daniela

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 29.10.05 13:10

Jarka: rovna jsem koukala, že máš Nanny v e-shopu. Paráda.
Ty hračky, co je nemůžeš vyfotit, jsou taky hezký. Ale asi budou docela drahý, co? Kolik tak stojí ten kolotoč nad postýlku?
Daniela

 
enisek
Kecalka 447 příspěvků 29.10.05 13:41

Ahojte holky,
super deníček!!! Díky Danielo.
My jsme o tom doma ještě nemluvili. Ale když jsem si četla deníček, zrovna za mnou přišel manžel, tak jsem to nadhodila a ještě to promyslíme. I když jsem doma a peněz moc není, tak za ten klid to jistě stojí. Stačily mi nervy, které jsme měla, když jsem musela zůstat na neschopence. Jó, jakmile se to povede, tak už se člověk jen obává a strachuje. Nejdřív aby přežil první trři měsíce, pak do porodu a pak se člověk chtě nechtě bude strachovat o prcka. To už je na celý život. Včera jsem měla asi nízký tlak (normálně mám teď tak 90/60), takže jsem na PC ani NB vůbec nebyla. Spíš jsem odpočívala.
Zatím jsme pro mimi ještě nic nepořídili, protože to nechceme zakřiknout a ani nesmím ven. 4.11. mám KO i UTZ, tak uvidíme. Asi stejně budeme objednávat po netu, ale snad budu moci ven a taky se začít kochat v obchodech :-) Moc vám to všem závidím! Z nudy jsem začala plést svetřík vel. 68, tak jestli se povede, dám foto do galerky :-)

BERUN: krásný bříško!!! Já jsem dneska 20+3 tt a bříško mám poměrně malý, takže fotku zatím nepřipojím :-) Prosím Tě co znamená SZ, kde najdu to číslo? Asi mě taky chytá těhudemence :-) Díky moc za radu s tím Podolím. Jak už jsem zaregistrovaná, tak už jsem trochu klidnější, že je to vyřešený.

Mějte se všichni moc fajn a užívejte počasí. Je ta krásně tak vám závidím, že můžete ven.
Ahoj Enisek 20+3tt

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 29.10.05 13:55

Ahoj,

DANIELA - no teď jsem si k ruce vzala ten ceník a ty hračky jsou fakt docela drahý..

Tak třeba -
kolotoč nad postýlku s hracím srojkem, otáčí se - 840,– Kč
hračka s hracím strojkem - prací - 470,–
chrastící plyšové hračky - mix - s klipsnou atd - kolem 200,–
hračka závěsná univerzální do kočárku nebo sedačky - 260,– …
no nevím, jsou docela hezký, ale ty ceny jsou fakt drsný..
Pak třeba ty hrací deky, deky s hrazdou - to je všechno kolem 1600,– ..
takže ty deky s hrazdou od Scarlett, co mám na e-shopu jsou teda podstatně levnější a řekla bych stejné provedení..tak je cena 1290,–

Mají tedy třeba zajímavé tohle - hračka, která po nahřátá předává dítěti teplo, dobré při boletech bříška , dává mu pocit bezpečí, s tlukotem matčina srdíčka - cena 550,–
pak ty sametové hračky s hracím strojkem jsou kolem 290,–
takže to jen pro představu a kdyby měl někdo o něco zájem :) ¨

Jinak hrací plyš kolotoč mi teď přišel od jiný firmy celkej pěkněj a levnější, vyfotím a dám do e-shopu.

Zatím pa Jarka a Nikolka 25tt

 
enisek
Kecalka 447 příspěvků 29.10.05 14:09

BERUN: už je mi jasný SZ…asi to s tou těhudemencí nebude tak zlý :-))) Díky!

 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 29.10.05 16:06

Ahoj holcinky,

moc poucny denicek. Trochu mi nahnal strach, ale stejne asi nebudeme kupovat dopredu. Manzeluv spolupracovnik mel ted se svym trimesicnim synem taky prihodu. Hoch zmodral, nedychal a to byl zrovna v naruci maminky. Stalo se jim to dokonce nekolikrat po sobe a doktorka jim pak jeste vynadala, ze si nevsimli za jakych okolnosti se to stalo. Musela to byt nejaka s prominutim krava. Je to jejich prvni dite, strach obrovsky a ona je jeste takhle stresuje. Snad nas tohle neceka.

Jinak take vitam nove tehulky.

Vorisek se mi vcera odpoledne u:,–(il na mocovem mechyri a nechce se odtamtud hnout. Zazivam perne chvilky, mocova trubice je jako paragraf, nemuzu curat a moooc se mi chce. Kopance do mocaku jsou taky kvalitni, manzel se vzdycky vydesi, jak vzdycky vyjeknu. Spis ale leknutim nez bolesti. Je to sranda, hlavne aby prestal alespon v noci.

Dneska jsem byla se podivat kamaradce na svatbe a byla tam jeste jedna tehule. Prisla ke mne a rikala, vy to mate urcite driv nez ja. Ukazalo se, ze rodi o pet dnu pozdeji nez ja. Mela obr bricho a me se nezda, ze by to moje bylo neja extra velky. Holky budu sem muset vlozit nejakou svou aktualni fotku a musite me posoudit. Muzete mi poradit kam se to umistuje a jak. Diky

Mejte se bajo a zase nekdy ahoj
Radka a neposedny vorisek 29+0

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 29.10.05 16:48

MARKETKAA: Tak ti zítra výbavičku neukážu, všechno jsme to odvezli do bytečku v Malešicích. Byli jsme tam až doteď a vystěhovávali zbytek věcí po majiteli-šíleně nábytku i když už půlku odvezl. Takže to zítra bude na chvilku a nebude vás aspoň zdržovat, manžílek bude chrupkat po noční a pak zase pojedeme nakoupit nějaké barvy na přelakování dveří a skříně v předsíni. Nakonec budeme dělat mnohem menší úpravy v koupelně, vana zatím zůstane, protože finančně si raději necháme nějakou rezervu a doplatíme to blbé auto aby byl klid. Okna samozřejmě budou. Příští týden snad vyštukujeme a pak bychom se mohli pomalu a jistě začít nastěhovávat.

ENISEK: No vida, žes to objevila:)) Kdybys viděla mojí těhudemenci v akci, málem jsem teď v zámku v bytě zlomila klíč-zohybala jsem ho a manžel musel velmi jemně dát klíč do původní polohy. Kdyby se to nepovedlo tak tam stojíme přede dveřma, museli bychom volat majiteli ať nám udělá nové a hlavně jsme tam stěhovali nějaké věci, takže bysme to zase naložili a jeli…no fakt, že má manžel svatou trpělivost a nijak to nekomentoval:))

JARKA: Fakt se začni víc šetřit, s takovým tempem je to nanic. Já taky lítám jako blázen byt-banka-práce-stresy s kolegyněma a občas mi díky tomu tvrdne bříško, naštěstí u Dr. vše v pohodě ale fakt neriskuj případné otevírání. Já jsem si to zvolnění naordinovala a s tím tvrdnutím je to o dost lepší.

Mám hrozný hlad, jedla jsem naposledy v 11 hodin, takže to jdu dohnat.

Berun+Mišelínek 24tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »