Od začátku až do konce I.

Těhotenství

Všem maminkám a nastávajícím maminkám, které svoje těhotenství nebo porod protrpěly čest a sílu. 0)

Přítel před chvíli vytáhl našeho syna na procházku, tudíž mám čásek si v klidu sednout k počítači a podělit se s vámi o mé absolutně nezapomenutelné těhotenství. :) Někoho tím možná naštvu (dlouho rodící maminky) a někoho naopak motivuju, že se to dá zvládnout i hezky rychle a v klidu. :) A ačkoliv se to zdá možná šílené a neuvěřitelné, je to prostě tak. :)

Hned z úvodu dodám, že jsem normální česká holka. Malinká, prsa skoro žádné, bříško, které jsem se naučila za roky ve škole dokonale zatahovat, a zadek jako kobyla. :D Ale nestěžuju si, beru se taková, jaká jsem. :)

S přítelem chodíme už asi 4 roky, z toho 3 bydlíme spolu u mých rodičů. I přes občasné hádky a neshody (on flegmatik, já nervák po mamince) se máme rádi. :) Přítel má z předchozího vztahu 9letou dcerku, příjemná a milá holčička s nepříjemnou a nemilou maminkou. Už v době, kdy to mezi námi začalo být vážnější, jsme si řekli, že pokud dítě, tak ne v brzké době. Nejen že jsme dítko nechtěli, dokud bydlíme u mých rodičů, ale zároveň kvůli mému studiu VŠ. Ale jak se říká, příroda má svojí hlavu… :)

Koncem září 2013 jsem dostala silnou angínu a k nim silné antibiotika. Léčba probíhala asi 10 dní a angína se ztratila. Uběhl však ani né týden a vše se vrátilo v trochu horší verzi. Tudíž okamžitě následovaly hned dvoje antibiotika najednou. S nimi jsem se léčila dalších 10 dní. Tentokrát úspěšně. Už na začátku druhého kola boje s touto nemocí jsem byla varována, že po nich určitě mé tělo může trochu stávkovat. Přece jen je to velký nápor léků. Vše bylo další týden v pořádku.

Pak nastalo ono špatné období, kdy se tělo pokoušelo dát do pořádku. Jediný negativní vliv, co tyto antibiotika na mě měly, bylo nafukující se bříško. Jeden den bylo bříško menší než jindy, druhý den jsem vypadala jako ve vysokém stupni těhotenství. Takto se to opakovalo asi dalších 14 dní. Až na toto jsem byla naprosto v pořádku a neprojevilo se nic, co by naznačovalo možné těhotenství.

Až koncem října/začátkem listopadu se mi nedostavila MS. To už jsem začala být nervózní. S přítelem jsme se chránili, ale stát se může. Koupila jsem si tedy test. Vyzkoušela první a //. Už hodně vyděšená jsem počkala pár hodin a vyzkoušela druhý test. Opět //. To už jsem byla na infarkt. Jak to říct příteli? Řekli jsme si přece jasně, že v současné době dítě nechceme. Ale stalo se. Papírky jsem uzavřela do plastového sáčku a schovala, než si promyslím, jak to příteli řeknu.

Než jsem sebrala dostatečnou odvahu mu tuto novinu oznámit, tak jsem za sebe změnila názor. I kdyby chtěl, abych šla na potrat, tak ne!! Je to už součást mě a ten drobeček si to nezaslouží. Počkala jsem si na ráno, než přítel přijede z noční směny domů. Přítel dorazil dřív, než měl, a už ve dveřích mi oznámil, že v práci musel skončit. Nevydržel zhoršující se nevraživost a agresivitu svého nadřízeného a než by měl udělat nějaký průser, tak ukončil pracovní poměr (ještě ve zkušební době). Pro mě to byl možná větší šok než pro něj, ale věděla jsem, že i tak mu to musím říct, než nabitou odvahu opět ztratím. Počkala jsem si, až se přítel uvelebí u počítače u své oblíbené hry a pomalu přišla za ním.

„Miláčku? Vím, že nemáš moc náladu, ale musíme si promluvit.“ nenápadně jsem začala.
„O čem?,“ do hry se zabral tak náruživě, že ani moc nevnímal.
„Jsem těhotná. Budeme mít miminko“ pípla jsem a čekala řev nebo jakoukoliv běsnící reakci.

Hra šla okamžitě stranou, přítel jako veverka vyskočil ze židle a na celý dům zakřičel „To si děláš prdel!“ Stál a zíral na mě, což už jsem nevydržela a začala brečet. „Jak to víš?“ Stále brečící jsem zvedla ruku, ve které jsem muchlala zabalené papírky. Začala jsem brečet ještě víc.

Chvíli ještě stál, zíral a pak mě obejmul a začal se smát. Ujistil mě, že to sice bude muset rozdýchat, ale že to zvládneme. Na mou ubrečenou otázku, zda se nezlobí, mi dal pusu. :)) Chvíli jsme to probírali a po domluvě, že to mým rodičům oznámíme až v době, kdy to budu mít potvrzené od doktora i s přesnou informací, jak na tom jsem.

Objednala jsem se, ale musíme počkat 14 dní. Pan doktor měl docela narvaný kalendář. V té době jsem ještě měla brigádu. Doprovázela jsem skupinku asi 18 druháčků do plavání. Žádná náročná aktivita, jen jít s nimi a dohlídnout na ně při cestě tam a zpátky a aby nezlobili v šatně při převlékání. S přítelem jsem se dohodla, že v této aktivitě budu pokračovat alespoň do konce roku, pokud nebude nějaký problém nebo mi to pak doktor nezakáže.

Při jedné cestě směr bazén za mnou přišel můj oblíbenec, malý blonďatý andílek s nádhernýma modrýma očima a obrovským úsměvem (na kráse mu dodával i jeden chybějící zub přímo uprostřed) a zeptal se mě s vážným výrazem „Paní učitelko, vy čekáte miminko?“. Bříško jsem v té době ještě měla malinké, takže nevím, co ho vedlo k tomu se mě zeptat, ale okamžitě jsem příteli oznámila, že pokud to poznal tento malý brepta, tak to doma musím okamžitě oznámit. Přítel souhlasil až po tom, co jsem mu řekla, že jim to chci oznámit raději sama. A to jen z důvodu, že mému nevlastnímu otci moc nevěřím. Mně by nic neudělal, ale i přes můj věk mě bere pořád jako malou a s přítelem by si mohli vyrazit zuby. :D

Po příjezdu domů a dostatečném nabuzení jsem si mámu i nevlastního otce nahnala do kuchyně. Je jsem nechala, aby se posadili ke stolu, a já si statečně vlezla za kuchyňskou linku. I přes opravdu opatrné oznámení, že budou prarodiče, byla reakce opravdu nepříjemná. Na otázku, jestli si to chceme nechat, jsem řekla okamžitě, že i když vím, že to nebude jednoduché díky tomu, že přítel v tu dobu přišel o práci a moc dobře si uvědomujeme situaci, tak si to malé chceme nechat.

Nevlastní otec jen vyštěkl „Dělejte, jak myslíte.“, otočil se a naštvaně odešel z místnosti. Skoro týden se mnou nepromluvil. Máma mi opět položila stejnou otázku. Jestli si to chceme nechat. A že ona vidí lepší řešení ve formě potratu, který mi klidně zaplatí. Na to jsem jí řekla, že za žádnou cenu na potrat nejdu.

Následující situace mě opravdu trápí ještě dneska. O pár hodin později přišla za mnou znovu. Tentokrát už ne s otázkou, ale přímo s výrokem „Není vhodná doba na to mít dítě, raději bys měla jít na potrat.“ S otevřenou pusou jsem na ní musela zírat a zvládla jsem jen otázku: „A co když pak nebudu moct mít děti? Nechci to riskovat.“

Její odpověď mi dlouho nedala spát, toto mi řekla vlastní máma?? Vím, že s ní nevycházíme dobře a strašně se hádáme. Ale říct vlastní dceři, že jí je jedno jestli děti bude moct mít, že se s tím prostě bude muset počítat a že děti jsou přítěž? DĚTI JSOU PŘÍTĚŽ? Mami, já jsem taky tvoje dítě!! To jsem taky přítěž??? To už jsem ale neřekla a jen ji vyhodila z pokoje s tím, že o tomhle se už nehodlám bavit.

Dál probíhalo všechno potichu, ale relativně v klidu. Čekalo se už jen na termín návštěvy u gynekologa a informaci, ve kterém měsíci to teda jsem. :D

Napnutí? Počkejte si. :D Abych to všechno nevybalila hned v jednom deníčku, tak si to nechám na více částí :)

Pěkný den. :)

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tamarka
Kecalka 334 příspěvků 16.02.14 07:12

Zacatek me docela zaujal, ale o tehotenstvi jako takovema porodu tam neni ani zminka. A v zari 2013 si mela anginu a je unor 2014 a malicky uz je na svete? Nejak mi to nepasuje :)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.02.14 07:19

Fuj reakce rodiny. Opravdu hnus. Preju hodne sil.

 
verulicek  16.02.14 08:01

Teda..neříkám, že jste na tom byli bůhvíjak ideálně…ale ta reakce mě taky dost zaskočila :roll: už jsi přece nebyla na střední…těším se na pokračování!

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 16.02.14 08:46

Tak ja si to shrnu jo, v zari 2013 atb, vlistopadu 2013 zjisteni tehu, v prosinci 2013 porod.tak budto si zjistila tehu v 8mesici coz se nedivim, ze to crvcek poznal, ale na potrat bylo kurna pozde, anebo si zazrak a misto 9mesicu jsi tehotna jen par tydnu. :think: i kdybychodmyslela rok, stat se muze, ze se prepise clovek, tak bys zase musela byt slon, yt tehu od listopadu 2012 -prosince 2013..jinak denicek je fajn, jen prosim vysvetlit nesedici datumy ;)

 
Petra2829
Echt Kelišová 7873 příspěvků 16.02.14 09:24

No asi bych si našla bydlení své… Jinak fajn deníček. Moralizovat vás nebudu. :mavam:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 16.02.14 10:21

No, taktéž mi nesedí datumy, bude asi potřeba to tu upřesnit..kaž­dopádně jsem čekala zmíňku o porodu, když byl rychlý a nic..tak si musím počkat na pokračování :D

 
KapkaRosy
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 16.02.14 11:58

Já bych se odstěhovala hned, jak by to šlo a miminko bych takové babce ani neukázala. Ani porod bych jí neoznámila. Konec.

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 16.02.14 12:57
Nedočkavci :P

Kdybych to objasnila hned, tak už bych neměla co psát :D Další deníčky pokračují 19.2 a 21.2 :kytka:

 
Uživatel je onlinetumpach
Kelišová 5358 příspěvků 16.02.14 14:04

@Batka jenže batko ty datumy nám nesedí, zaří a co díte narozené 2.12. 2013 to mi nějako nesedí

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 16.02.14 14:07

Nedivím se, ale jsou správné :mrgreen:

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 16.02.14 16:50

Podle míry malého šel na svět minimálně o měsíc dřív. Kdyby o dva tak by měl podle mě menší váhu, ale psala mamina, co byla teď na utz ve 32.tt a ta měla podobné míry jako tvůj malej při narození. Ale i tak bys na konci záři byla minimálně v 5.měsíci a to už se poznat dá (i když u mě si u prvního taky dělali srandu, kde mám břicho, když jsem byla v 5.měsíci). Ale divila bych se, kdybys to nepoznala sama. I když poslední dobou se vyskytlo docela dost žen, které byly těhu a nevěděly to :-). Akorát že v tu dobu, co jsi to říkala rodičům, tak už by vážně potrat nešel.
Je to smutné, když se tvoje máma zachová takhle, tak snad bude lepší babička.
No sem zvědavá na ty data :palec: :).

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 16.02.14 17:09

@PetraPiranha Šel opravdu dřív :) Termín měl být 28.12, ale podle doktora to díky pozdnímu zjištění se špatně odhadovalo. Takže na nás vykoukl už 2.12 :) v 32tt měl cca 1500g, v 34tt cca 1800g a pak se zastavil kolem těch 2000g. Víc teď rozebírat nebudu :)

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 16.02.14 17:20

Jsem zvedava na pokracovani :)
Chlapecek je krasny :kytka:

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 16.02.14 17:32

@Claire7 Děkuju :) To bude tím sportem :lol: :lol:

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 16.02.14 18:58

@Batka No to jasné, to nech do dalšího pokračování :palec: :) Teda naše mělo už teď v 31+2 1900 g :-). Takže dr. říkal, že už je minimálně v 32+2 tt :-).

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 16.02.14 19:00

@PetraPiranha :kytka: :potlesk:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 16.02.14 20:24

Ja jsem asi hloupa, ale proste neverim zjisteni tehu v listopadu a porodu v prosinci, to pardon…i kdyby dite bylo o mesic driv, prijde mi divne nevedet v 7 mesici ze jsem tehu…i kdyby ms byla, i kdyby pupek nebyl co ppohyby atd?

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 16.02.14 20:36

@finduska Hloupá nejsi. Já se s tím vyrovnávala taky dlouho, že se nedělo nic :nevim: Podle první kontroly u doktora byl malý trochu „pomalejší“ a jestli kopal, tak nepatrně a to si vůbec neuvědomuju že bych něco cítila. První kopnutí jsem si já sama všimla asi 14 dní po nedostavení MS (týden po testu) :,( A to nic moc teda :?

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 17.02.14 07:44

To mě velice mrzí, že to vzali tak negativně, ale třeba se to otočí po narození… :hug:

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 17.02.14 10:41

@Safira77 Malej se už narodil 2.12. :-)

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 17.02.14 15:54
AKTUALIZACE

Tak oprava :D Sekla jsem se :D Při dnešní kontrole u doktorky (opět angína + antibiotika) jsem si zjistila že jsem se sekla trochu :D Ta jízda s prvními antibiotiky začala 23.8 :D Tedy koncem srpna :D A ne září :D Ale zbytek sedí :)

 
YaaWoo
Závislačka 3307 příspěvků 18.02.14 13:25

Bčas jsou reakce rodičů hrozné… taky jsem neměla úplně milou reakci, a to jsme manželé… máme barák a finančně jsme taky ok… :-)

ale jsem zvědavá jak to dopadne!! :-))

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 19.02.14 08:02

Však ja vím :-) Jen rikam, ze se to muže otočit po narození, třeba ne hned… :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama