10. ŠTÍHLENÍ Mlsání aneb tuky a cukry

Cvičení a hubnutí

Pokud máte něco opravdu rádi, dopřejte si to!! Můžete zkusit nahradit mls něčím přírodnějším, dietnějším, když vám to zachutná, sláva!! Když ne, dopřejte si, co vám chutná, ale... Správně je tu jedno ALE Ale nejezte to ve velkém množství. Nejezte to často, těšte se, až si zase pochutnáte.

Dodržujte zá:,–(u malých porcí po určitém intervalu, nechte tělo vytrávit.

ČOKOLÁDA

Kdo jí má rád?! Nehlaste se všichni!! Já ujíždím na hořké, když je k tomu uvnitř ještě nějaký alkohol, je to de luxe! Někdy vydržím i půlroku bez ní, jindy spořádám denně půl tabulky. Říká se, že je zdravá. Jak je to ve skutečnosti?

Čokoláda má v sobě skutečně mnoho dobrých látek. Kdo chce vědět víc, může zabrousit na stránky České televize do pořadu Pod poličkou. Problém čokolády není v tom, že je návyková, ale ve vysokém obsahu cukru a tuků, většinou nevalné kvality. Pravá čokoláda by měla obsahovat kakaové máslo a minimálně 50% kakaa. Schválně se podívejte na svou oblíbenou čokoládu? Co najdete v obsahu? Je tam pouze uvedený tuk, nebo kakaové máslo? Pokud tam je tuk, nejde o kakaové máslo! Je tam 15 % kakaa nebo nad 35%?

Finty a fígle: Máte chuť na čokoládu? Dopřejte si několik čtverečků kvalitní dobré čokolády! Ale jen kousek, ne celou!! Vydrží vám déle a nemusíte si jí odpírat. Nebo můžete zkusit čokoládu jako nápoj, recept najdete na stránkách ČT v pořadu Pod pokličkou. Já to řeším tak, že si vezmu smetanový jogurt Florián (většinou oříškový) a vmíchám do něj asi 4 lžičky kakaa. Tím uspokojím svou chuť na čokoládu a vím, že jsem nesnědla zbytečně moc tuku nebo cukru. Nebo si dopřejte čokoládu ve dnech, kdy máte hodně aktivit a pohybu.

Brambůrky, křupky, chipsy

Nemusíme rozebírat - sousta tuku a Eček. Také mám oblíbenou značku, ale přiznám se, že jsem je přestala jíst v těhotenství, když jsem si z dlouhé chvíle prostudovala obsah. Jenže co k vínu? Co u televize do pusy? Co dělat, když nedovedeme sedět na sucho?
Finty a fígle: nakrájejte si na kostičky tvrdý sýr, můžete si udělat třeba pikantní jogurtový dresink a kousky si v něm namáčet. Opečte si nasucho v troubě tenké plátky rohlíku nebo chleba. Můžete je potřít česnekem nebo třeba sýrem, namáčet do kečupu nebo hořčice. Uvařte si do misky kukuřici nebo hrášek a zobejte po jednom!

Něco byste si zobli, ale už je moc pozdě? Co takhle skleničku bílého vína? Nebo velký ledový salát s bílým jogurtem? Stačí do něj vmíchat malou lžičku hořčice a oblíbené koření. Nebo červenou papriku? Vychlazená okurka nakrájená na kolečka, pokapaná bílým jogurtem a posypaná kořením se dá pojídat stejně dobře jako chipsy!!

Když máte chuť na NĚCO a nevíte přesně co to je, zkuste napřed nějaký nápoj.

Pokud rádi zobete u televize, zamyslete se, zda jde jen o zvyk (dávat něco do pusy) nebo vám jde o konkrétní chuť. Prostudujte si složení oblíbené dobroty, možná se dá nahradit něčím jiným. Pokud jde o nenapodobitelnou chuť a je to kalorická bomba, přesuňte mlsání na denní dobu co nejvíc k ránu. Nejhorší efekt má večerní mlsání tučných potravin. POZOR - většina potravin tvářících se dietně má v sobě poměrně vysoký obsah tuku!!

Potřebujeme chutě. A měly bychom si je dopřát! Víte jaké jsou základní chutě? Kromě sladkých a slaných jídel bychom si měli sem tam dopřát i něco kyselého a hořkého! V dnešní době se uznávají i pálivá jídla.

Nikoho nebudu přemlouvat - ať každý jí, co mu chutná, ale co tu zaslechnete víckrát - vyzkoušejte i něco jiného!! Možná objevíte něco bombastického! Možná se jen rádi vrátíte ke své oblíbené chuti. Ale za vyzkoušení to stojí!!

Jezte s chutí!! Vychutnávejte, debužírujte!! Jezte malou lžičkou a dejte prostor každému soustu!! Vybírejte si chutná jídla, dávejte přednost kvalitě před kvantitou.

K zamyšlení: Jakou chuť upřednostňujete? Bez kterého mlsání si nedovedete představit svůj život? Tip: Vyzkoušejte hořkou chuť! Je pro vás běžná nebo je to, čemu se vyhýbáte? Co takové kari? Přerážíte kyselou chuť cukrem nebo si na ní pochutnáte? Stačí si pokapat třeba ledový salát citronem. Chutná nebo se vám křiví obličej??! :o)

Alice

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Julda
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 02.05.06 21:36

Ahojky,

ten deníček je Alice fakt moc hezký a chtělo by to se nad ním opravdu zamyslet :-). Zkusím některé tvoje tipy, např večer víno místo mlsání :-). Kojení, nekojení :-))) Já v noci kojím až k ránu, takže to asi moc nevadí.

Jinak já mám stále stejnou váhu, teď už asi měsíc, nějak se mi nedaří vynechávat večeře. Ale jsem ráda, za to co jsem zhubla a mám teď vlastně svoji obvyklou váhu před těhotenstvím, co jsem měla roky. Uvidíme, zda se dostanu níž. A taky zase šidím pití a cvičení bříška, ale na místní cvičení chodím vždy, když mám hlídání.

A co vy ostatní?

Julda

 
KataS  03.05.06 08:28

Ahojky,

Alice ten deníček je super. Mám ještě jeden tip. K tomu sýru večer je dobrý samotný hroznový víno, ale nevím jak to je s kaloriemi, ale stačí málo a k tomu sklenka bílého vína. U nás se to osvědčilo, brambůrky atd jsem přestala kupovat. Kyž jsme jich doma měli 5ks, tak jsem je sežrala za 1den, když byli dvoje, tak taky za 1 den. teď je (zatím asi 14 dní) nemáme a chuť na ně mám obrovskou!!!!! A teď když o tom tak přemýšlím a o té čokoládě, tak se mi sbýhají sliny na jazyku. Jdu uklízet, ať mě to rychle přejde.

Zatím pa Káťa

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.05.06 15:23

Ahoj Káťo,
hrozny jsou kalorická bomba, cukr, cukr, cukr. Taky je miluju a jsem schopná jich sníst klidně kilo na posezení. Tak asi teda radši k snídani:D.
Mně se na večerní mlsnou osvědčil ledový salát. Uždibuju ho po kouskách, ale nakonec většinou stejně spráskám celou hlávku. Ale na rozdíl od celé Nutelly (kterou jsem spráskala předvčerejškem) mi to vůbec neva:-)).
Hodně úspěchů
 Jana

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 04.05.06 13:11

Ahoj holky!

Tak už třetí den stagnuju, naštěstí na 63 kilech, to docela jde. Hlavně jsem se obula do cvičení a chci vydržet, dokud nebude změna patrná pouhým okem…

Hrozny na večer bych moc neradila, mají dost cukrů, ale furt je to lepší než půlka uzeného bůčku nebo kuře s hranolky… U mě také vítězí ledový salát nebo červená paprika, tu můžu jenom tak. Sice je dost drahá, ale plně mě uspokojí. :o)

Já mám období, kdy se bez sladkého neobeju a pak to třeba půlroku nemusím.V Německu jsem vyloženě ujížděla na pálivých ostrých jídlech a jako na potvoru jsme je tam skoro neměli. Zato od té doby nevařím a ani moc nejím žádná sladká jídla. Výjimku bych snad udělala u ovocných knedlíků, ale veškeré nákypy, žemlovky, nudle s mákem a kaše jsem odbourala. Prostě je nevařím, když je na výběr, dám si raději slané.

Z chutí mám v jídleníčku úplně všechno, momentálně nemusím moc to pálivé… :o) Miluju grepy, nedělá mi problémy vypít neslazený čaj, vlastně už léta nesladím, miluju i kyselé, nemám ráda, když je něco přesolené, to si nepochutnám. Sladké si raději dělám doma, to v cukrárně mi připadá moc tučné a sladké, nejraději mám něco mírně nakyslého, takže falešné tiramisu ze zakysané smetany mi plně vyhovuje (kávička a rum k tomu - mňam!) :o)

Co se mi teď moc nedaří jsou odlehčené dny, ale určitě je zase zařadím, jinak se mi ta váha dolů snad nepohne…

Nechcete si vzít nědko příští deníček? Juldo? Budu ve Zlíně a nevím, jestli se dostanu k počítači.

Alice

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 04.05.06 21:47

Nazdárek,

tak já stagnuji na váze 67 a doufám, že to tak zůstane dalších pár týdnů, protože jsem prozatím zrušila běhání (začalo mi zkouškové a učím se a učím…). Po zkouškách a dovolené na to hned začátkem července vlítnu a budu běhat obden!! To by bylo, sákryš, abych s tou vahou zas nehnula… ale 5kg dole oproti váze na konci ledna je taky dobrý..
Takže nyní trošku zvolnění.. proto si dopřávám i nějaké to mlsání, když totálně usínám u učení, tak cukr mi ten mozek zas rozpohybuje.. tak se modlím, ať to je pořád OK a 67 zůstane tam,kde jsou…

Ale v září, to už bych fakt chtěla být kolem těch 62 kg.. tak uvidíme…

E.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 05.05.06 10:53

Ahoj Babulky!

Už jsem se lekla, že se tu nehubne!! Efi, ono i to stagnování může být úspěch, hlavně, že to neleze nahoru!! A při zkouškovém potřbuješ být fit. Z moudrého pořadu jsem se dověděla, že je na studování (soustředění se) lepší dát si libové maso (živočišnou bílkovinu) než těstoviny, prý to lépe bystří mozek!! :o)

Já balím, peru, peču dort (Kubuška má zítra narozky), snažím se dohlídnout na děti - prostě předodjezdové šílenství. Vrátíme se až následující neděli, takže pokud se o deníček nikdo nepřihlásí, vyhodím ho až po návratu.

Jinak dnešní váha 62,8 kg!! Ještě tři kilíčka + 6 cm a je to doma!!

Alice

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 11.05.06 09:13

Koukám, že se nám tu noží příspěvky… :o)

Tak si říkám, jestli vůbec má cenu psát další deníček? Je tu někdo, kdo ho čte, píše, hubne?

A.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 11.05.06 12:53

Jojo, pár týdnů uteklo a holky taky :-)
Já nyní s hubnutím mám na pár týdnů stop, takže diskuzi už nesjiždím jako dřív každý den…

CHápu, že nadšení do hubnutí opadává… komu to jde, tak už ví jak na to.. komu ne, tak to vzdal, tak už se asi tak moc nepotřebujem…

A aby jsi plodila maily jen pro mne… to se můžem jednou za čásek sejít i s ratolestma a probrat to osobně :-)

E.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 11.05.06 12:55

Sákryš, Brno… tak to asi s tím osobním probráním tak horké nebude… kdybys byla z Pardubic či Prahy, tak jo. tam jsem často… V Brně naposled před rokem…

E.

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 11.05.06 21:16

Ahoj holky!

Já poctivě nahlížím, ale jelikož nemám žádné úspěchy, tak se mi moc nechce chlubit :((

Všechna moje předsevzetí postupně mizí.
Začala jsem jezdit s kočárem na kolečkových bruslích - aspoň něco. Zatím mě z toho jenom bolí nohy :(, ale doufám, že když budu chodit pravidelně, nějaký úspěch se dostaví :)

Já myslím, že teď právě by se mělo hubnout o 106, blíží se sezóna plavek :-).
Já trávím většinu času venku, když je tak krásně, takže u PC sedím minimálně.možná to tak bude i u ostatních.

Hubnutí rozhodně nevzdávám, najdu odvahu se zvážit a příště zveřejním :)

P.

 
MightyAngel
Nováček 1 příspěvek 05.01.08 22:08

Dámy chtěl bych vás upozornit,že některé vaše názory jsou velmi mylné,říkám to jen proto aby jste si neškodily. Takový chlepa nebo rohlík je plný cukrů,což většina lidí asi vůbec netuší,jak je to možné vždyť to není sladké? Stejně tak brambory,rýže,veš­keré výrobky z obylnin,musli a takové věci jsou naprosto nejkaloričtější. A hroznové víno nebo i víno na noc je asi největší hloupost,jsou v něm jednoduché cukry,které jdou hned do krve a pokud je nevstřebáte tak se to všechno přemění na tuk a ukoží. Stejně tak hořčice,kečupy a majolky. Ten sýr chválím,to je opravdu dobrá věc,protože obsahuje převážně tuk a bílkoviny. Na noc by jste měli převážně tuky a bílkoviny,během dne zase naopak cukry a bílkoviny. Základ je kalorická snídaně,pro ty co chtějí hubnout i si držet svojí váhu. největší hloupost je nesnídat. No já už vám to nebudu nutit,ale stravě se věnuji poměrně dost,protože hodně cvičím a strava je základ,je škoda,že dnešní lidé nejsou vůbec informováni o jídle. Kdyby jste potřebovali poradit tak pište na mail vynain@gmail.com nebo icq : 198229137. Velmi rád vám poradím s čímkoliv.

Ondra - 16 let :-)

Vložit nový komentář